تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

تنبل ترین افراد در کدام کشورها هستند؟

تنبل ترین افراد در کدام کشورها هستند؟

تنبل ترین کشورها از دیدگاه دانشگاه استنفورد کدامند؟در زیر فهرستی از کشورهای تنبل جهان را مشاهده می کنید که در صدر تنبل ترین کشورها قرار گرفته است.

تنبل ترین افراد در کدام کشورها هستند؟

تنبل ترین کشورها از دیدگاه دانشگاه استنفورد

این پژوهش پس از تحقیقات فراوان دربارۀ تنبلی و بعد از تطبیق پارامترهای تنبلی بر چند کشور جهان منتشر شد.

محققان دانشگاه استنفورد با بررسی داده های ۷۰۰ هزار نفر از ۴۶ کشور، میزان فعال بودن افراد مناطق مختلف جهان را مشخص کردند.
ظاهرا ساکنین هنگ کنگ، فعال ترین افراد در جهان هستند؛ هرکدام از آن ها به طور متوسط، روزانه ۶۸۸۰ قدم برمی دارد؛ این عدد معادل ۶ کیلومتر پیاده روی است. در آن سوی فهرست، ساکنان کشور اندونزی قرار گرفته اند که روزانه تنها ۳۵۱۳ قدم برمی دارند.

اسکات دلپ، پرفسور مهندسی زیستی در جدیدترین مصاحبه خود، اعلام کرد:

این تحقیق، هزار برابر بزرگ تر از تمام تحقیق هایی است که تاکنون در مورد تحرک انسان ها انجام شده بود. تحقیق ما، داده های زیادی از کشورهای مختلف جمع آوری کرده است. این داده ها به ما کمک می کنند که بررسی های بهتر و پیشرفته تری در مقایسه با گذشته انجام دهیم.

تنبل

پیاده روی

به طور استاندارد، هر انسان باید روزانه نزدیک به ۵۰۰۰ قدم (معادل ۴ کیلومتر) پیاده روی کند؛ اما ساکنان بسیاری از کشورها مثل کانادا و استرالیا، پایین تر از این حد استاندارد راه می روند.

برخلاف باور مرسوم، میزان چاقی افراد در کشورهای مختلف، به میانگین تعداد قدم های آن ها بستگی ندارد. تیم آلتوف، دانشجوی دکترای مهندسی کامپیوتر، در این مورد می گوید:هرچقدر فاصله ی بین افراد پرتحرک و کم تحرک بیشتر باشد، میزان چاقی هم در آن کشورها بیشتر خواهد بود. برای مثال، کمترین فاصله بین افراد پرتحرک و کم تحرک، در کشور سوئد وجود دارد؛ نتیجه تحقیقات هم نشان داده است که این کشور، کمترین میزان چاقی را در جهان دارد.

به نظر شما، اگر داده های مربوط به ایران هم در این تحقیق مورد بررسی قرار می گرفت، رتبه ی چندم جهان را به دست می آوردیم؟

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48880

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0