تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

ونوس حشره خوار حشرات خانه شما را می خورد!

ونوس حشره خوار حشرات خانه شما را می خورد!

برای نگهداری ازگیاه ونوس حشره خوار فقط باید نور و رطوبت آن تامین شود. از نظر تغذیه کافیست که ۳ یا ۴ بار در ماه به این گیاه حشره ای کوچک یا کرم بدهید و اگر حشره ای در دسترس نبود کافیست تکه ای کوچک و نازک گوشت خام به آن بدهید

ونوس حشره خوار حشرات خانه شما را می خورد!

با نگهداری از ونوس حشره خوار دیگر نگران مزاحمت حشرات نباشید

صحنه های فیلم های علمی تخیلی را مجسم کنید! گیاهان غول پیکر و وحشتناکی که آدم خوار هستند! اگر دوست دارید نوع کم آزار تر و حشره خوار این گیاهان را داشته باشید از ونوس حشره خوار غافل نشوید! د
ونوس حشره خوار یکی از جذاب ترین گیاهان اطراف ماست! در این متن به شما همه چیز را راجع به این گیاه عجیب و غریب می آموزیم، نگهداری ونوس، تغذیه، پرورش ونوس درون خانه، حقایقی درباره ونوس حشره خوار و … .

ونوس حشره خوار در کجا می روید؟

به جای این افسانه قدیمی که گیاه ونوس از یک سیاره دیگر آمده بهتر است بدانید که ونوس، با نام علمی دایانیا ماسی پیولا، بومی منطقه بوگی در کوستال نورث و جنوب کارولینا است. آنها در خاکی مرطوب و اسیدی و کاملا در معرض نور مستقیم خورشید رشد می کنند اما فقط در بعضی مناطق در زمستان ها بیرون از خانه دوام می آورند ولی در مناطقی با زمستان های سرد باید درون خانه آورده شوند.

پرورش ونوس حشره خوار

ونوس در خاکی اسیدی و با زهکشی خوب و بدون مواد غذایی رشد می کند. پس از کاشت آن در خاک گلدان های معمولی اجتناب کنید. ترکیبی از یک قسمت شن و دو قسمت پیت خزه اسفاگنوم بهترین زهکشی و رطوبتی را که ونوس برای رشد نیاز دارد در اختیارش می گذارد. هیچ وقت خاک ونوس را سنگین نکنید و هرگز به گیاه کود ندهید.
ونوس حشره خوار بهترین رشد را در نور مستقیم آفتاب دارد اما سایه را هم تا حدودی تحمل می کند. از قرار دادن گیاه در آفتاب مستقیم در فصل تابستان پرهیز کنید به خصوص اگر ونوس تان را در ظروف شیشه ای تراریوم کاشته اید. چون آفتاب شدید می تواند گیاهان، به خصوص گیاهان تراریومی را، بسوزاند. اگر می خواهید ونوس را در زیر نور مصنوعی پرورش دهید، گیاه را ۱۰ تا ۱۸ سانتی متر از چراغ فلورسنت دور نگه دارید.
اگر سطح داخلی برگ های ونوس تان صورتی نیست یا اگر گیاه تان برگ هایی دراز و دوکی شکل تولید کرده، این ها نشانه نرسیدن نور کافی به گیاه است.
برای شادابی بیشتر ونوس تان هوا و خاک را مرطوب نگه دارید اما حواستان باشد که خاک همیشه خیس نباشد. ونوس را در گلدانی با زهکشی خوب قرار دهید. اگر ونوس تان را در ظرف تراریوم کاشته اید برای زهکشی بهتر ابتدا در زیر خاک مقداری سنگ ریزه بریزید. گردش هوای خوب هم برای این گیاه بسیار ضروری است. برای آبیاری ونوس تان از آب باران یا آب مقطر استفاده کنید تا گیاه آسیب نبیند. چون آب شهری اغلب خاصیت قلیایی دارد و یا محتوی مقدار زیادی مواد معدنی است.

ونوس حشره خوار

ونوس حشره خوار

تغذیه ونوس حشره خوار

ونوس حشره خوار چه می خورد؟ اسمش به خوبی به این سوال پاسخ می دهد! ونوس حشره خوار حشرات کوچک را می خورد. طعمه باید در زمان شکار زنده باشد. گیاه حشرات مرده را نمی خورد. حشره باید درون تله ونوس (تله دهان مانند) حرکت کند وگرنه گیاه نمی تواند حشره را مصرف و هضم کند! حشره باید به قدر کافی کوچک باشد تا به راحتی درون تله و دهان ونوس جا شود و ونوس بتواند تله را محکم ببندد تا باکتری ها به آن وارد نشوند. اگر ونوس را درون یک تراریوم در بسته کاشته اید، آسان ترین روش برای غذا دادن به آن انداختن یک حشره کوچک درون ظرف تراریوم است. در نهایت حشره به درون تله ونوس می افتد و توسط گیاه خورده می شود!
اگرچه گیاهان حشره خوار، گوشت خوار هستند اما می توانند تا مدت ها، یک یا دو ماه، هم بدون طعمه و غذا زنده بمانند. اگر آنها را در بیرون از خانه کاشته اید، خودشان به اندازه کافی غذا برای خوردن پیدا می کنند. اما اگر در درون خانه کاشته شده اند مجبور می شوید هر از گاهی خودتان به آنها غذا دهید!

زمستان گذرانی ونوس حشره خوار

ونوس هم مانند خیلی از گیاهان به یک دوره زمستان گذرانی نیاز دارد. در طول زمستان گذرانی به نظر می آید که آنها مرده اند چون برگ ها خشک می شوند و میریزند اما در واقع فقط دارند استراحت می کنند. اگر گیاه تان را در تراریوم کاشته اید اجازه ندهید که دچار یخ زدگی شود چرا که هم امکان مرگ گیاه و هم امکان شکستن شیشه تراریوم وجود دارد.

گونه های ونوس حشره خوار

گیاه شناسان هنوز هم مشغول کار کردن روی شناسایی گونه های مختلف ونوس حشره خوار هستند و تا کنون تنها تعدادی از آنها را کشف کرده اند مثل:آکای ریو (Akai Ryu ) که تله هایی بزرگ و به رنگ قرمز – خرمایی دارد.
با نگهداری از این ونوس های عجیب وتخیلی دیگر نگران مزاحمت حشرات نباشید!

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48838

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0