تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
2

رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس ۲۰۱۶

رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس ۲۰۱۶

همه می دانیم کتاب گینس هرساله رکوردهای مختلف دنیا را در خود جای می دهد رکوردهایی که علاوه بر عجیب بودنشان بسیاری از آنها باورنکردنی و به دور از تصور همۀ ما است این رکوردها شامل دستاوردها و استعدادهای انسان و در برخی مواقع پدیده های طبیعی می باشند.

رکوردهای جالب مردم هند در لیست جهانی گینس ۲۰۱۶

هشت رکورد عجیب مردم هند در سال ۲۰۱۶ که درلیست جهانی گینس ثبت شد

هند دومین کشور پرجمعیت دنیا و دارای مردمی با خصلت های مختلف و گاهی عجیب است. در ادامه هشت رکورد جالب را که مردم این کشور برای ورود به لیست جهانی گینس در سال ۲۰۱۶ ثبت کرده اند با هم مرور می کنیم. با ما همراه باشید.

قراردادن بیشترین تعداد شمع روشن در دهان

گینس
 
آقای “دینش شیاوان اوپادیایا” اهل بمبئی که علاقه ی خاصی به قرار دادن اجسام در دهان خود و ثبت رکورد دارد، این بار ۱۷ شمع روشن را در دهان خود قرار داد. رکورد قبلی این بخش نیز متعلق به خود او بود، وی در سال گذشته ۱۵ شمع روشن را در دهان خود قرار داده بود.
 
 

بزرگترین شیرینی لدو

گینس

لدو یکی از شیرینی های بسیار پر طرفدار در شبه قاره هند است. لدویی که در تصویر مشاهده می کنید ۲۹۴۶۵ کیلوگرم وزن دارد و توسط Mallikharjuna Rao در ایالت جنوبی آندراپرادش ساخته شده است. این شیرینی با استفاده از کره ی صاف شده، روغن، مغز بادام زمینی، شکر، بادام، هِل و آب پخته می شود.

۷۹بار بغل کردن در یک دقیقه

گینس
 
آقای کریشنا کومار اهل حیدر آباد در جنوب هندوستان ۷۹ نفر را که بیشتر آنها دانش آموزان نوجوان مدرسه ای بودند به سرعت یکی پس از دیگری و در مدت زمان ۶۰ ثانیه در آغوش گرفت. البته او در این رکوردگیری ۸۳ نفر را بغل کرده بود، اما تیم ارسالی توسط رکوردهای گینس ۴ تا از این در آغوش گرفتن ها را به خاطر اینکه کامل انجام نشده بودند رد کرده و ۷۹ تا را قبول کردند.
 

بیشترین تعداد نفراتی که روی سر ایستاده اند

گینس
 
در فستیوال جهانی یوگا که دسامبر امسال در شهر چنای در جنوب هند برگزار شد، ۶۴۸ نفر همزمان روی سرهای خود ایستادند. رکورد قبلی این بخش ژوئن امسال، در روز جهانی یوگا ثبت شده بود. در این روز ۴۰۸ نفر از فریدآباد هند به طور همزمان روی سرهای خود ایستاده بودند.
 

نصب بزرگترین کارت شارژ

گینس
 
این کارت شارژ را شرکت معروف ارائه دهنده ی خدمات ارتباطی، وودافون در شهر آگرا در شمال هندوستان نصب کرد. این کارت ۱٫۹ متر طول و ۱٫۲۲ متر بلندی دارد. البته متاسفانه این کارت هیچ خطی را شارژ نمی کرد!
 

بزرگترین کیکِ گِل مانند

گینس
 
یک شرکت شیرینی پزی به نام “دوستان کیک پز” این کیک را که ۱۰۷۸ کیلوگرم وزن دارد در شهر IT ایالت بنگلور تولید کرد. این کیک با استفاده از ۲۲۰ کیلوگرم پنیر خامه ای، ۱۹۰ لیتر خامه ی زده شده، ۵۵۰ کیلوگرم کلوچه های ساندویچی خرد شده، ۶۵ کیلو شکر، ۱۸۰ لیتر شیر، ۴۵ کیلو پودر کاستارد، ۳۵ کیلو شکلات و شیرینی، ۸۵ کیلو شکر و ۳۵ کیلو تزئینات قابل خوردن پخته شده است. ساخت این کیک ۱۰ ساعت زمان برده است.
 

بزرگترین پتوی قلاب دوزی شده

 

گینس
 
حدود ۲۵۰۰ زن هندی که عضو گروه فیسبوکی Mother India’s Crochet Queens بودند در چِنای دور هم جمع شده و بزرگترین پتوی دنیا را که ۱۱۱۴۸٫۵ متر مربع مساحت داشت و تقریبا به اندازه ی یک زمین فوتبال بود درست کردند. بعد از ثبت رکورد این پتوها از هم جدا شده و به بنگاه های خیریه هدیه داده شدند.
 

بزرگترین اتومبیل انسانی

گینس
 
کلوپ های موسوم به چرخنده در شهر تیروچیراپالی ایالت جنوبی تامیل نادو گردهمایی ای ترتیب دادند که در آن ۱۶۶۰ نفر برای ساخت این خودروی بزرگی که در تصویر می بینید جمع شدند. تمام شرکت کنندگان پیراهن های سبز یا سیاه پوشیده بودند تا تصویر این خودروی سبز با چرخ ها و شیشه های سیاه را تشکیل دهند.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=47363

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0