تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 22 May , 2024
3

معرفی یک موچین خوب برای ابرو

معرفی یک موچین خوب برای ابرو

موچین و قیچی اصلی ترین ابزار برداشت ابرو هستند به همین علت شناخت یک موچین خوب برای برداشتن بهتر ابرو اهمیت خواهد داشت.

معرفی یک موچین خوب برای ابرو

موچین خوب را بشناسید

هنگام خرید یک موچین باید به نکات و اصولی توجه کنید که کار شما را برای برداشتن مناسب ابرو درست مثل آرایشگران حرفه ای راحت کند. موچین های انواع مختلفی دارند که به طور کلی به دو دسته سر کج و صاف تقسیم بندی می شوند. هیلاری فوت، آرایشگر و متخصص ابرو با تقریبا ۲۰ سال تجربه می گوید:موچین ها یکی از بهترین ابزارهای زیبایی هستند که می توانید بخرید. ما درباره ی موچین ها با هیلاری گفتگوی کوتاهی انجام داده ایم که در زیر می خوانید:

مشخصات موچین های خوب برای ابرو

موکن های آرایشی و طبی، شکل ها، اندازه ها و سرهای مختلفی دارند. برای جلوگیری از عفونت ناشی از زنگ زدگی در هنگام برداشت ابرو در اطراف فولیکول مو، همیشه از فولاد ضد زنگ، بدون نیکل یا آلیاژهای دیگر استفاده کنید.

هیلاری که به کامرون تاتل در نوشتن کتاب Raising Eyebrows کمک کرده است، توضیح می دهد:موچین ها را مانند یک جفت گوشواره در نظر بگیرید. شما دوست دارید از فلزی استفاده کنید که به پوستتان صدمه نزند. اکثر موچین ها حدود ۸ سانت طول دارند و طوری طراحی شده اند که بتوانید به راحتی و بدون آسیب رساندن به پوستتان، از آنها استفاده کنید.

موچین خوب

معرفی مشخصات موچین خوب

تا حد ممکن از موچین هایی که سرشان نوک تیز یا کج است، استفاده کنید. موچین های کج با زاویه ی دقیقی موها را بر می دارند و استفاده از آنها، راحت تر از بقیه است.موچین هایی که سرشان شیب زیادی دارد، به شما این امکان را می دهند که موچین را در مقابل صورتتان، صاف نگهدارید. بنابراین می توانید ببینید که دقیقا کدام موها را بر می دارید.

موچین های نوک تیز برای در آوردن موهای نازک یا زیر پوستی و تراشه های چوب، ایده آل هستند. این موچین ها، برای استفاده ی شخصی مفیدند، زیرا متخصصان از موچین های نوک تیز، برای مشتریان استفاده نمی کنند. هیلاری می گوید:بیرون کشیدن موهای زیر پوستی با موچین های نوک تیز، برای آرایشگران غیر مجاز است. به همین دلیل، مهم است که یک عدد از این موچین های نوک تیز داشته باشید. این ابزار دقیق، برای استفاده ی شخصی افرادی مناسب است که می دانند دارند چه کار می کنند.

موچین های نامناسب برای ابرو

در موقع بررسی گزینه های مختلف، ازموچین هایی که نوک صاف، گرد و مربعی دارند، اجتناب کنید. هیلاری می گوید:هیچ کدام از این ها دقت لازم را ندارند. شما هرگز دوست ندارید که بخش های بزرگی از موهای ابرو را همزمان بردارید و تمام این موچین ها، این کار را انجام می دهند.

موچین های نوک گرد مانند موچین های بی خطر قیچی شکل هستند، آنها برای افرادی مناسبند که به تازگی یاد گرفته اند از موچین استفاده کنند.

روش برداشتن ابرو با یک موچین خوب

کندن موهای ابرو، یک کار جدی است، شما در اکثر کشورها برای برداشتن ابرو به مجوز این کار نیاز دارید. بنابراین، روش کار به اندازه ی ابزاری که استفاده می کنید، مهم است. هیلاری می گوید:مهم ترین چیز در کندن ابرو، در آوردن ریشه است. اگر شما گردی انتهای فولیکول مو را بیرون نیاورید، مو را در ضخیم ترین نقطه ی فولیکول می شکنید و مو، ضخیم تر از قبل رشد می کند.

برای اینکه درد کندن مو به حداقل برسد، پوستی که فولیکول مو در آن قرار دارد را بکشید اما نه خیلی محکم. موها را موازی با جهت رشد آنها بکنید (در ابروی سمت راست، به سمت راست و در ابروی سمت چپ، به سمت چپ بکشید).

موچین خوب

موچین خوب برای برداشتن ابرو

هیلاری به رشد موها درست در بالای برامدگی بینی اشاره می کند و می گوید:من معمولا وسط ابروها را به سمت بالا می کشم. سرعت عمل هم مهم است. هیلاری توصیه می کند که برای درد کمتر، حرکات سریع تری انجام دهید. اگر نسبت به درد حساس هستید، ۱۵ دقیقه قبل از شروع کار، یک کرم بی حس کننده روی محل مورد نظر بمالید، سپس بعد از کندن تمام موهای اضافه، آن محل را با یخ خنک کنید.

روش نگهداری از موچین ها

موچین ها، مانند هر وسیله ی دیگری که می خرید، به مرور زمان و با استفاده ی مکرر، کارایی خودشان را از دست می دهند. با نگهداری مناسب، می توانید به طول عمر موچین هایتان بیفزایید.

ساده ترین قدم، نگهداری درست است. هیلاری می گوید:بسیاری از مردم از موچین ها، مانند قلم موهایشان نگهداری می کنند و تیغه ی آنها را کند می کنند. این خوب نیست. هر اصطکاکی روی نوک موچین، باعث کندی آن می شود، بنابراین هنگامی که از موچین استفاده نمی کنید، آن را بطور افقی روی یک پارچه ی نرم بگذارید.

اگر موچین شما کند شده است می توانید آن را تیز کند این کار را چاقوو فروشی ها و گاها بعضی لوازم آرایشی ها انجام می دهند .

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2805

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0