تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

دروغ مصلحتی بین زوجین همیشه کار اشتباهی است؟

دروغ مصلحتی بین زوجین همیشه کار اشتباهی است؟

شاید دروغ گفتن عادت بسیاری از ما شده باشد اما باید بدانید در مورد زندگی مشترک دروغ گفتن سم است و هیچ صحبت و کلامی مانند دروغ، شما را در نظر همسرتان بدبین نمی کند.

دروغ مصلحتی بین زوجین همیشه کار اشتباهی است؟

دروغگویی میان زوجین

گفتن دروغ مصلحتی در واقع یک نوع بازی است که به جای آنکه مسئله و مشکل حل شود، صورت مسئله پاک می شود و سبب می شود دروغ گفتن ادامه پیدا کند. برخی از زوج ها بر این باورند که با گفتن دروغ مصلحتی از دعوا و تنش جلوگیری می کنند اما باید بدانند گفتن حقیقت ممکن است باعث جنجال موقتی شود ولی در نهایت مشکل حل می شود. دروغ مصلحتی تنها فرار از واقعیت است که زوج ها با عباراتی مانند «حوصله بحث کردن نداشتم»، «می ترسیدم دعوا شود»، « اگر راستش را می گفتم، ناراحت می شد» و… خودشان را مجاب می کنند که کار صحیحی انجام داده اند.

دروغ گفتن یک عمل مذموم و ناشایست بوده و ممکن است در زندگی مشترک باعث دلخوری طرفین شود، اما سوال اینجاست که آیا دروغ مصلحتی بین زوجین همیشه کار اشتباهی است یا خیر.

اعتماد جوهره زندگی زناشویی است و اگر دروغگویی باعث شود اعتماد زوج ها نسبت به یکدیگر سلب شود، زندگی به کام آن ها تلخ شده و سردی عاطفی جای صمیمیت را خواهد گرفت.

دروغ گویی

دروغ مصلحتی بین همسران

 حس دردناکی است وقتی از همسری دروغ بشنوید که با صداقت و درستی با او رفتار و تمام زندگی تان را وقفش کرده اید. این کاملا طبیعی است در مقابل دروغ های همسرتان عکس العمل تند نشان دهید و عصبانی شوید، اما بی شک می دانید با ناراحتی راه به جایی نخواهید برد و بهتر است به طور کاملا اصولی با این مشکل برخورد کنید.
 
اما گاهی اوقات می توان به همسرتان دروغ هایی را بگویید که به آن ها دروغ مصلحتی می گویند. در موارد زیر به نظر می رسد دروغ گفتن به همسر آثار چندان منفی را بر جای نمی گذارد:
 
اگر همسر شما فردی خجالتی است و از اعتماد به نفس پایینی برخوردار است بهتر است که اگر لباسی یا کفشی را پسندیده که شما آن را دوست ندارید، به گونه ای رفتار کنید که وی حس خوبی نسبت به آن داشته باشد.
 
همسر شما در طول روز زمان زیادی را صرف آشپزی می کند پس اگر به صورت اتفاقی یک روز غذای بی نمک یا شور در اختیار شما قرار داد بهتر است که به روی همسرتان نیاوردید و مانند روز های گذشته از او تمجید کنید.
 
اگر در یک جمعی قرار گرفتید که همسر شما سعی در گفتن مطالب خنده دار دارد، سعی کنید حتی در صورت جذاب نبودن مطلب به همسرتان لبخند بزنید و بگویید «عزیزم مطمئنا شما همیشه مطالب زیبا و جذابی بیان می کنید» زیرا این جملات به اعتماد به نفس همسرتان نیز کمک می کند.
 
اگر همسر شما از اضافه وزن بالا رنج می برد نباید هیچگاه او را سرزنش کنید. بهتر است به او بگویید شما بسیار زیبا و خوش اندام هستید و به او پیشنهاد کنید که برای داشتن سلامتی هر روز صبح تمرینات ورزشی انجام دهد.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69127

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0