تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
2

با این ترفندها پوست خود را جوان نگه دارید

با این ترفندها پوست خود را جوان نگه دارید

اگر میخواهید در بهار پوستی جوان و زیبا داشته باشید راه هایی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها خستگی و استرس را از چهره خود پاک کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید.

با این ترفندها پوست خود را جوان نگه دارید

رازهای زیبایی پوست در سال نو و بهار

پوست مانند دیگر نقاط بدن به مراقبت نیاز دارد تا جوان بماند و زیبایی خود را حفظ کند . این روزها که روزهای سال نو در حال رسیدن است و پوست بیشتر در معرض نور خورشید قرار میگیرد اصول مراقبت از پوست اهمیت بیشتری دارد . اگر میخواهید که آفتاب روزهای بهاری تاثیر منفی روی پوستتان نگذارد و پوستتان شاداب و جوان بماند بهتر استت تا پایان این مطلب همراه ما باشید.
اگر دل تان می خواهد که پوستی زیبا داشته باشید باید از پوست تان هم مانند قسمت های دیگر بدن خود مراقبت کنید و اصول اصلی مراقبت از پوست را بیاموزید و قدم به قدم تا سلامت و زیبایی آن پیش بروید؛ از شوینده ، پاک کننده، مرطوب کننده و ضد آفتاب مناسب پوست خود استفاده کنید.
 
مهم نیست که چه نوع پوستی دارید، فقط باید محصول مناسب با نوع پوست خود را انتخاب کنید و بجا و مناسب از آنها استفاده کنید. با نزدیک شدن به سال نو ما در این مطلب همه نکاتی را که برای نو کردن پوست خود لازم دارید، از زبان متخصص پوست برای تان آورده ایم تا در مدت باقی مانده تا سال نو بتوانید پوست خود را جوان کنید.

اصول اساسی مراقبت از پوست در بهار

اکسیر جوانی بخرید

حتما شما هم در اطراف تان کسانی را دیده اید که نشانه های پیری روی چهره آنها جایی ندارد؛ علت اصلی جوان ماندن آنها پوستی جوان و سالم است. با خرید و استفاده از کرم های ضد چروک و ضدلک می توانید پوست خود را جوان نگه دارید و نگذارید تا عوامل محیطی به این سادگی ها پیری را در چهره شما آشکار کند. واقعیت این است که ما با زندگی شهری، امروزه در معرض رادیکال های آزاد هستیم، رادیکال های آزاد به دلیل آفتاب، آلودگی هوا و دود سیگار ایجاد می شوند و شادابی پوست را از بین می برند، خطر ابتلا به سرطان را هم زیاد می کنند.

پوست

برای زیبایی پوست باید اصول مراقبت از پوست را بدانید

برای مهار کردن رادیکال های آزاد سرکش باید تا می توانید، آنتی اکسیدان مصرف کنید. ویتامین ها یE و C نمونه ای قوی از آنتی اکسیدان هستند. بسیاری از عصاره های گیاهی مثل عصاره چای سبز و عصاره هسته انگور هم مملو از آنتی اکسیدان هستند و می توانند اکسیر جوانی شما باشند. درواقع آنتی اکسیدان ها مانند سربازهایی شما را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کنند؛ اگر در عید قصد سفر دارید حتما از محصولات و کرم هایی که حاوی آنتی اکسیدان اند، استفاده کنید.

بهار بهترین زمان برای لایه برداری

یکی از راه های جوان سازی پوست استفاده از محصولات لایه برداری پوست است. فصل بهار به علت تابش آفتاب ملایم برای لایه برداری مناسب است.لایه بردار ها با از بین بردن سلول های مرده باعث شفافیت پوست می شوند و با کمک به ساخت کلاژن و الاستین به سفتی، جوانی و شادابی پوست کمک می کنند. بنابراین تا قبل از عید فرصت را از دست ندهید و با استفاده از کرم های ضدچروک و لایه بردار با پوستی شاداب و جوان سال را نو کنید و به دیدوبازدید بروید. درست است که لایه بردار به جوان شدن پوست شما کمک می کند اما بدون مشاوره مناسب نباید از محصولات خودسرانه مصرف کنید. اگر پوست حساسی دارید، نباید لایه برداری کنید. نگران نشوید،

حتی اگر پوست خیلی حساسی هم داشته باشید، می توانید از محصولات جوان و شاداب کننده مخصوص پوست های حساس که به ساخت کلاژن و الاستین کمک می کنند، استفاده کنید. بهتر است قبل از خرید محصولات حتما با پزشک یا متصدی داروخانه مشورت کرده و لایه بردار مناسب استفاده کنید. این نکته مهم را فراموش نکنید که لایه بردار پوست شما را نسبت به آفتاب بسیار حساس می کند، اگر در عید قصد طبیعت گردی یا انجام ورزش های آبی دارید، ۷۲ساعت قبل استفاده از کرم های لایه بردار را متوقف کنید.

به این شرط ضدچروک بخرید

حتی اگر بهترین و گران ترین محصولات زیبایی، ضد چروک و جوان کننده را مصرف کنید اما سه اصل مراقبت کلی پوست را رعایت نکنید، نمی توانید نتیجه خوبی بگیرید. اگر دل تان می خواهد، پوستی زیبا داشته باشید، تنها با خرید محصولات زیبایی آب در هاونگ نکوبید، باید در قدم اول از شوینده یا مرطوب کننده مناسب پوست خود استفاده کنید و پوست خود را در مقابل تابش آفتاب حفظ کنید. بدون رعایت اصول اولیه نباید انتظار تغییر در پوست خود داشته باشید.

اگر اهل طبیعت گردی هستید، بخوانید

اگر برای نوروز به کوه می روید یا اهل ورزش های آبی هستید، غیر از مراقبت کلی پوست خود از محصولاتی متناسب با سفر خود استفاده کنید. آفتاب با وجود اینکه فواید زیادی برای پوست دارد، می تواند باعث چروک، لک یا پیری پوست شود و خطر ابتلا به سرطان پوست را هم زیاد کند.

پوست

در بهار بیشتر مراقب پوست خود باشید

با وجود این برخی ها عاشق برنزه کردن پوست خود در آفتاب هستند و ساعت ها در نور آفتاب می مانند که در این مواقع باید از کرم هایی که پوست ما را از سوختن نجات می دهند و التهابات پوست را آرام کنند، استفاده کنید. ممکن است در طبیعت گردی به مناطقی سفر کنید که پوست شما دچار کم آبی و خشکی شود، برای اینکه لذت سفر را با پوستی لطیف تجربه کنید، باید از مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.

پاک کننده مناسب را انتخاب کنید

پاک کننده ها به دو دسته عمده تقسیم می شوند، برخی آنها نیاز به استفاده از آب دارند و برخی هم بدون استفاده از آب پوست را پاک می کنند. پاک کننده ها باید با PH پوست سازگار باشند. صابون هایی که در بازار موجودند، معمولا قلیایی هستند درحالی که PH پوست ما اسیدی است. مواد صابونی چربی های ارزشمندی که جلوی تهاجم عوامل آسیب رسان و میکروبی را می گیرند، از بین می برند و پوست را آسیب پذیر می کنند. همیشه از پاک کننده ای استفاده کنید که هم فاقد مواد صابونی باشد و هم مناسب پوست شما.

به عنوان مثال برای افرادی که پوست چرب دارند ژل هایی با PH مناسب که از جوش هم پیشگیری کنند، برای افرادی که پوست خشک دارند پاک کننده حاوی مرطوب کننده و نرم کننده، برای پوست حساس و خشک هم باید پاک کننده ای مناسب با شرایط پوست آنان درنظر گرفته شود.

مهمان های ناخوانده روی پوست را درمان کنید

اگر جزو افرادی هستید که پوست چرب دارید، احتمالا جوش هایی روی پوست صورت تان دارید، بد نیست بدانید که درمان جوش اولین و مهم ترین قدم در زیبایی پوست شماست و تا از شر جوش ها خلاص نشدید، نباید از کرم های دیگر زیبایی و جوان سازی استفاده کنید. اگرچه درمان جوش بسته به نوع مشکل شما کمی زمان بر است و شاید در این دو هفته باقی مانده نتوانید به طور کامل جوش های خود را درمان کنید اما عجله نکنید و تا التهابات و جوش ها را درمان نکرده اید، محصولات دیگری را خریداری نکنید.

حواس تان باشد که استفاده از کرم ضدآفتاب یا هر کرم دیگری که میزان چربی پوست شما را افزایش دهد، می تواند شرایطی را برای جوش زدن شما آماده کند. استفاده از محصولات آرایشی هم باید کاملا هوشمندانه و طوری باشد که چربی سطح پوست شما افزایش نیابد.

طریقه استفاده از اسپری ها

با استفاده از ماسک ها و انواع اسپری ها می توانید جذب کرم های زیبایی را دو تا سه برابر بیشتر کنید و تغییرات دلخواه را زودتر در پوست خود ببینید. برای استفاده از اسپری هم کافی است که از فاصله ۲۰سانتی آن را به صورت دورانی در صورت خود اسپری کنید و بعد از مدت کوتاهی تاثیر آن را در پوست خود ببینید

دور لوازم آرایشی را خط نکشید

اگر نگران جوش زدن در ایام نوروز هستید و برای فرار از جوش ها آرایش نمی کنید، باید بدانید که امروزه در بازار محصولاتی با رنگ های متنوع و خاصیت پوشانندگی ضد جوش موجود است که نمی گذارند چربی ها در سطح پوست شما بیشتر شود و دوباره جوش ها بیرون بزنند.

از ضدآفتاب هایی که نه تنها پوست شما را در برابر آفتاب محافظت می کنند، بلکه تنظیم کننده ترشح غدد در پوست شما هم هستند، استفاده کنید. هر فرد با هر نوع پوستی که دارد، می تواند با خرید محصولات مناسب زیبایی و جوانی پوست خود را افزایش دهد.

پوست

راههای مراقبت از پوست در شادابی پوست موثر است

پوست تان را بهاری کنید

در کنار مراقبت های اصلی که در قسمت بالا گفتیم، مراقبت های جانبی هم برای پوست وجود دارد که می توانید با استفاده از محصولاتی مانند ماسک ها و اسپری های خنک کننده، طراوت و تازگی را به پوست خود برسانید. این محصولات می توانند درمان های ضدچروک و ضد لک را تسریع کنند. اگر در عید دچار خستگی پوست می شوید یا خواب آلود هستید، می توانید با استفاده از آنها خستگی و استرس را از چهره خود پاک کنید و از تعطیلات خود لذت ببرید. ماسک ها به پوست شما انرژی می دهند و پوست شما را شاداب می کنند. اسپری ها و ماسک ها می توانند تاثیر درمان را در پوست شما بیشتر کنند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3348

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0