تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
1

برای جوان ماندن کمتر بخندید !

برای جوان ماندن کمتر بخندید !

شاید شما هم تا امروز فکر میکردید خندیدن و لبخند زدن باعث جوان ماندن است اما این موضوع کاملا برعکس است, برای جوان ماندن باید کمتر بخندید.

برای جوان ماندن کمتر بخندید !

جوان ماندن با کمتر خندیدن

معمولا بزرگ ترین دغدغه ی افراد، بخصوص خانم ها، این است که فرمولی طلایی برای جوان ماندن پوست صورت خود پیدا کنند و طراوت و شادابی دوران جوانی شان را حفظ کنند.

وقتی از افراد پرسیده می شود، اغلب می گویند که لبخند ظاهر آن ها را جوان تر می کند؛ درحالی که مطالعات اخیر نشان می دهد این موضوع کاملا برعکس است. اگر می خواهید جوان تر به نظر برسید، نگاه شگفت زده می تواند بهترین کار باشد.

اگر به دنبال جوان ماندن هستید، ورزش کنید و تغذیه مناسب و خواب کافی داشته باشد. همچنین سعی کنید کمتر بخندید.

جوان ماندن

کمتر خندیدن عامل جوان ماندن

لبخند زدن به طور معمول با جوانی مرتبط است. با این حال دانشمندان کشف کرده اند که اگر بخندید، سایر افراد به طور متوسط شما را مسن تر در نظر می گیرند. باوری وجود دارد که بیان می کند افراد که می خندد نسبت به کسانی که لبخند نمی زنند، جوان تر به نظر می رسند.

قطعا هنگامی که شما می خندید در درون خود احساس سلامتی و شادی می کنید که احتمالا این امر باعث می شود که فکر کنید جوان تر به نظر می رسید. تحقیقات اولیه نشان داده بود افرادی که صورت خندان دارند، جوان تر به نظر می رسند. اما نویسندگان مقاله حاضر بر این باور هستند که این نتایج گمراه کننده است؛ چراکه با مقایسه عکس یک فرد در هنگام خنده و حالت طبیعی حاصل شده است.

به دلیل تصورات غلطی که مردم در خصوص جوان تر به نظر رسیدن چهره خندان دارند، بر اساس اعتقاد خود پاسخ داده اند.
محققان در مطالعه اخیر، از طرحی استفاده کردند که این خطا، نتایج را تحت تاثیر قرار ندهد. شرکت کنندگان چهره های خندان را به طور متوسط ۱ سال مسن تر از همان چهره ها با حالات طبیعی ارزیابی کردند.

همچنین در بخش دوم مطالعات، تصویر افرادی با حالات شگفت زده نشان داده شد. افراد این چهره ها را ۳ سال جوان تر ارزیابی کردند.
آن دریافتند چین وچروک دور چشم مرتبط با تصور سن بالاتر در هنگام خندیدن است؛ درحالی که در چهاره شگفت زده، این چین وچروک ها کشیده می شوند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3495

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0