تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
0

آموزش روش تعمیر انواع کفش

آموزش روش تعمیر انواع کفش

۷ روش سریع و آسان برای تعمیر انواع کفش به شما معرفی میکنیم که میتوانید از این به بعد خودتان کفش های تان را تعمیر کنید.

آموزش روش تعمیر انواع کفش

روش تعمیر انواع کفش

توجه داشته باشید که با دانستن ترکیبی از روش های سریع و آسان برای تعمیر کفش و اقدام های پیشگیرانه، کفش های مورد علاقه خودتان را تا چندین فصل می توانید استفاده کنید.

تعمیر کفش

آموزش تعمیر کفش

مشکل اول:کفش های جیر شما خراشیده و یا چرک شده اند
آلیسون فریر، طراح صحنه و لباس، و نویسنده ی مجله ی «چگونه لباس بپوشیم» می گوید:«بخار، یک راه عالی برای دوباره نو کردن جیر است، و باعث می شود دیگر کهنه بنظر نرسد. » او توصیه می کند اگر کفش های جیرتان را بسیار دوست دارید، برای آنها یک برس مخصوص کفش های جیر تهیه کنید. قبل از برس کشیدن کفش هایتان، بگذارید موقع دوش گرفتن کفش هایتان با شما در حمام باشند. فریر میگوید که بخار، باعث میشود چرک ها از روی کفش پاک شوند.

مشکل دوم:انگشتان پایتان در صندل و یا کفش تختتان زخم می شود
شاید بنظرتان عجیب باشد که انگشتان پایتان چطور در این کفش ها زخم می شوند، اما فریر می گوید که این مسئله تقریبا رایج است. «کفی چرمی، پس از مدتی نازک و فشرده شده، و هرچه این کفی فشرده تر رود، انگشتان پا به سطح زمین نزدیک تر میشوند. » برای رفع این مشکل، باید به یک تعمیر کننده ی کفش مراجعه کنید.
کفاش یک «کفی لاستیکی» به کفش شما اضافه می کند تا از نازک شدن کفی و نزدیک شدن انگشتان پا به زمین جلوگیری کند. سپس اگر کفشتان چرمی است، می توانید با یک واکس مخصوص کفش چرمی و یا یک تیشرت کهنه آنرا دوباره مثل روز اول براق کنید.

مشکل سوم:روی چکمه های چرمتان رد آب افتاده است
فریر میگوید:«وقتهایی که چکمه های بسیار گران قیمت به پا می کنم، حتما یک تیشرت قدیمی در کیفم می گذارم. و هنگامی که وارد فضای بسته می شوم، چکمه هایم را دستمال میکشم. » این یک روش خوب پیشگیرانه است. شما باید سریعا وقتی از بیرون آمده اید و یا در آخر روز، کفش هایتان را پاک کنید.
اما اگر تمام طول روز دویده اید و چکمه هایتان حسابی خیس شده اند، فریر توصیه می کند مقداری روزنامه در قسمت پنجه چکمه هایتان قرار دهید و بگذارید تا صبح خشک شوند و آب از آنها خارج شود. احتمالا در بعضی مواقع متوجه رد نمکی که بر روی زمین ریخته بودند بر روی کفش هایتان نیز می شوید. راه حل چیست؟ فریر یک لباس کهنه را در مقداری سرکه خیس کرده، و نمک را از روی کفش پاک می کند.

مشکل چهارم:بندهای صندلتان بشدت به پایتان فشار می آورند
هیچ چیز بدتر از این نیست که متوجه شوید کفش هایی که به تازگی خریداری کرده اید، بشدت پاهایتان را آزار می دهند. با وجود اینکه محصولات بسیار زیادی در بازار وجود دارند تا از زخم شدن و یا تاول زدن پاها جلوگیری کنند، فریر به چسب زخم قسم می خورد!
او می گوید:«چسب زخم میلیون ها مشکل را حل می کند!» که این مشکلات شامل زخم شدن، آزرده شدن و حس بریده شدن پاهایتان توسط بند ها هستند. کافیست آنرا به جایی که پا را آزار می دهد بچسبانید. میبینید که چطور در راه رفتن به آرامش میرسید!

مشکل پنجم:کفش های پاشنه سوزنی شما کاملا فرسوده شده اند
اگر متوجه شده اید که میخ ته پاشنه تان کاملا در معرض دید قرار گرفته است، وقت این است که یک «سرپوش پاشنه» خریداری کنید. با توجه به صحبت های فریر، شما احتمالا باید این کلاه پاشنه را هر ۶ ماه در یک مغازه ی تعمیر کفش، جایگزین کنید. که البته بستگی به میزان استفاده ی شما از کفشتان هم دارد.
اگر معمولا کفش های پاشنه سوزنی به پا دارید، احتمالا باید از محافظ های بی رنگ پاشنه استفاده کنید، که پایه های گسترده تری برای کفش هایتان ایجاد می کنند و از آنها در برابر تورهای روی زمین مترو، ترک های پیاده روها و چمن های گل آلود محافظت می کند.

مشکل ششم:کفش های ورزشی تان بوی منزجر کننده ای دارند
این مشکل قابل پیشگیری است. فریر می گوید:مطمئن باشید جوراب هایی که به پا می کنید یا صد در صد پنبه هستند و یا حداقل درصد بالایی از پنبه دارند. من متوجه شدم جوراب های نایلونی و یا پلی استری، محیط سیار مناسبی برای عرق هستند.
«برای کفش هایی که بسیار بو می دهند، می توانید بوگیر مخصوص خود را با جوراب های لوله شده بسازید. جوراب ها را با جوش شیرین پر کنید و بعد از تمرین داخل کفش هایتان بگذارید. برای تمیز کردن کفش هایتان داخل ماشین لباسشویی، ابتدا آنها را داخل یک روبالشی قرار دهید و سپس آنها را با دور ملایم بشویید، اما خشک نکنید. بجای خشک کردن، آنها را با روزنامه پر کنید و بگذارید جلوی یک پنکه تا خشک شوند.

مشکل هفتم:گل میخ ته کفش مورد علاقه تان جدا شده
فریر برای این مورد یک اسلحه ی سری دارد:چسب قطره ای! این چسب در مقایسه با چسب های عادی، انعطاف پذیری و در عین حال استحکام بیشتری دارد و همچنین سریعا نیز خشک می شود. و یک توصیه ی کوچک:اجازه دهید چسب ۲۴ ساعت روی کفش بماند، سپس از خانه خارج شوید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1028

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0