تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
0

درمان سرطان خون کشف شد!

درمان سرطان خون کشف شد!

محققان استرالیایی توانستند برای سرطان خون یک درمان پیدا کنند این کشف خارق العاده با متوقف کردن پروتئین سرطانی خطرناک در بدن انجام می شود.

درمان سرطان خون کشف شد!

 جزئیات کشف درمان سرطان خون

سرطان خون یکی از انواع سرطان های کشنده و شایع است که معمولاً از مغز استخوان شروع می شود و باعث شکل گیری تعداد زیادی گلبول سفید غیرطبیعی می گردد.این گلبول های سفید خونی به صورت کامل تشکیل نشده اند و به آنها بلاست یا سلول های لوکمی یا سرطان خون گفته می شود. متاسفانه این بیماری معمول ترین نوع سرطان در میان کودکان است، به همین خاطر لزوم درمان  سرطان خوناز اهمیت فراوانی برخوردار است و همواره دانشمندان در سراسر دنیا در تلاشند که دارویی برای این نوع سرطان بیابند. 

سرطان خون چیست

در کمال ناباوری درمان سرطان خون کشف شد

کشف درمان سرطان خون در کجا و چگونه؟؟

سرطان خون، گلبول های سفید خون که بخش حیاتی سیستم ایمنی بدن ما را تشکیل می دهند را درگیر می کند و باعث می شود گلبول های سفید کارکرد عادی خود را از دست دهند و به سرعت تجزیه شوند و در نهایت گلبول های عادی را به بیرون برانند.  گلبول های سفید از بدن در برابر هجوم باکتری ها، ویروس ها، قارچ ها و نیز سلول های غیر عادی و سایر مواد خارجی محافظت می کنند. در سرطان خون، گلبول های سفید کارکرد عادی خود را از دست می دهند. آنها می توانند سریعا تجزیه بشوند و در نهایت گلبول های عادی را نیز به بیرون برانند. 

زمانیکه شخصی مبتلا به سرطان خون (لوسمی) می شود، سیستم های کنترلی بدن خنثی می گردد و سلول های سرطانی در بدن تکثیر و رشد غیر قابل کنترلی را می یابند.

سرطان خون مزمن

کشف درمان سرطان خون در استرالیا

درمان سرطان خون کشف شد

محققان استرالیایی دریافتند پروتئینی به نام Hhex را در بدن وجود دارد که موجب فرآیند تکثیر سلول های سرطان خون از نوع لوسمی میلوئید حاد در بدن می شود و می توان با متوقف کردن آن از تکثیر سلول های سرطان خون (لوسمی میلوئید حاد) در بدن جلوگیری کرد و رشد و گسترش این سلول های سرطانی را متوقف ساخت .

سرطان خون بدخیم

کشف درمان سرطان خون توسط محققان استرالیایی

سرطان خون حاد میلوئید (Acute Myeloid Leukemia-AML) یک نوع شایع و کشنده سرطان خون است که میزان بقای پس از تشخیص شخص در ۲۴ درصد موارد ۵ سال است . لوسمی میلوئید حاد ، موجب رشد سریع سلول های سرطانی خون می شودو تنها درمان این سرطان خون ، شیمی درمانی است که عوارضی مانند حالت تهوع، ریزش مو، اسهال و مشکلات باروری در پی دارد.

درمان سرطان در استرالیا

درمان سرطان خون کشف شده است

با متوقف ساختن پروتئین Hhex می توان از آسیب به سلول های سالم خون جلوگیری کرد و موجب کاهش و از بین بردن عوارض شیمی درمانی شد همچنین با توقف پروتئین Hhex می توان موجب از بین بردن تمام سلول های سرطانی لوسمی میلوئید حاد شد. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=12227

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0