تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

روش های نگهداری طولانی مدت از عطر

روش های نگهداری طولانی مدت از عطر

نگهداری از عطرها برای مدت طولانی به سادگی امکان پذیر است, با رعایت این نکات از عطرتان در طولانی مدت نگهداری کنید.

روش های نگهداری طولانی مدت از عطر

شرایط نگهداری از عطر

بهترین روش برای نگهداری طولانی مدت عطر، استفاده از بطری شیشه ای است، چون شیشه قابلیت حل شدگی نداشته و هوا در آن جریان ندارد، در نتیجه عطر فاسد نمی شود.

شما یک شیشه از عطر مورد علاقه تان را خریده اید و می خواهید که مدتی طولانی برایتان بماند (عطرها ارزان نیستند!) چه عطری کمیاب باشد یا عطر جدید فصل، عطرها نیازمند مراقبت بسیاری هستند تا رایحه خود را از دست ندهند.

نگهداری عطر

روش های نگهداری از عطر

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که عاشق خرید عطر هستید ،می دانید که خرید عطرهایی با بطری کوچک بسیار پرهزینه تر است از عطرهایی در بطری بزرگتر .تولید کنندگان عطر با تولید عطر در بطری هایی کم حجم،سالانه پول زیادی به جیب می زنند.

روغن و الکل عطرها با دشمنانی مثل رطوبت، گرما و نور سریعا از بین می روند. اینجا چند روش به شما معرفی می کینم که می توانید از عطرتان مراقبت کرده و آنها را ماندگارتر کنید.

هرچه تیره تر، بهتر
نور مستقیم بدترین دشمن عطر است! بوی عطر در برابر نور تغییر می کند و مثل اولش نخواهد بود. عطرهایتان را در مکان های تاریک مثل کمد نگهدارید و اگر آنها را در کشو می گذارید، بین لباس ها قرار دهید. این مهم ترین نکته ای است که در مورد نگه داری عطر باید بدانید.

گرمای کمتر، ماندگاری بیشتر
مطمئن شوید که عطرتان را دور از گرما نگاه می دارید. خنکی داخل کمد بهترین مکان برای نگهداری عطر است. لازم هم نیست عطرتان را داخل فریزر قرار دهید، چون بویش را از دست می دهد. بعضی ها عطرشان را در یخچال می گذارند. اگر این کار را می کنید پس حواستان باشد که عطر را کنار موادی مثل کره و پنیر که بو را جذب می کنند، نگذارید.

شیشه عطر
بعضی از ما دوست داریم که شیشه های عطرمان را روی میز آرایش و قفسه هایمان بگذاریم. مخصوصا آنهایی که زیباترند. برای اینکه نور به مایع عطرتان نخورد، می توانید آنها را درون جعبه شان و روی میزتان نگهداری کنید.

جای خشک
خیلی وقت ها شده که عطرتان را داخل حمام می گذارید تا وقتی دوشتان را گرفتید آن را به بدنتان اسپری کنید. اما خوب است بدانید که رطوبت عطر را از بین می برد و عطر شما کیفیتش را از دست خواهد داد. اگر حمامتان بزرگ است و کابینت دارد، می توانید عطر را آنجا بگذارید، اما در کل نگهداری عطر در حمام خوب نیست.

با احتیاط حمل کنید
تا جایی که ممکن است عطرهایی را خریداری کنید که شیشه اش مهر و موم شده باشد. اگر می خواهید عطرتان را حمل کنید، این کار را با احتیاط انجام دهید و سعی کنید از شیشه های مات برای حملش استفاده کنید و این کار را سریع انجام دهید، چون عطر وقتی در معرض هوا قرار بگیرد بویش را از دست می دهد. اگر دائما به خود عطر می زنید، یک عطرپاش کوچک بگیرید و عطرتان را در آن بریزید که در کیف دستی هم جا می شود.

در عطر را سریع بگذارید
بعد از اسپری کردن عطر، هرچه سریع تر درش را بگذارید تا نپرد.

شیشه را تکان ندهید
شیشه عطر، شیشه شربت ضد سرفه نیست که قبل از مصرف خوب تکانش دهید. این کار عطر را از بین می برد. پس با دقت از آن نگهداری کنید.

اپلیکاتور را تمیز نگه دارید
همه عطرها اسپری کننده ندارند و بعضی از آن ها را باید با اپلیکاتور و یا رول سر شیشه عطر، زد. در این صورت آلودگی وارد مایع عطر می شود. پس بعد از هر بار استفاده، اپلیکاتور آن را تمیز کنید.

تعجب نکنید اما می توانید عطرهایتان را در جا کفشی های پارچه ای آویزانی که به طرز منظمی طبقه بندی شده است ،نگهداری کنید. با این روش علاوه بر ایجاد نظم، به شیشه ظریف عطرها نیز صدمه وارد نمی شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=4140

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0