تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

صحبت های تند کارگردان لاتاری درباره این سینمایی

صحبت های تند کارگردان لاتاری درباره این سینمایی

محمدحسین مهدویان در گفت وگوی جدیدی درباره “لاتاری” تاکید دارد که در این فیلم ترویج خشونت نکرده است. او می گوید واقعیتی در جامعه را تصویر کرده

صحبت های تند کارگردان لاتاری درباره این سینمایی

صحبت های کارگردان فیلم سینمایی لاتاری

محمدحسین مهدویان معتقد است وقتی تماشاگران با دیدن خشونت کف می زنند، باید فکری برای جامعه کرد.

کارگردان «لاتاری» در گفت وگو با شماره نوروزی مجله اندیشه پویا گفته است:«قبول ندارم که با خشونت امیرعلی در فیلمم همدلی کرده ام. من بارها درباره فکر خودم درباره سینما حرف زده ام. می توانید بگویید مهدویان نسخه غلط پیچید و ترویج خشونت کرد اما وقتی تماشاچی برای فیلم من کف می زند نباید بگویید لعنت به مهدویان. باید از خودتان بپرسید چه اتفاقی افتاده که برای آن پایان دست می زنند.»
 
او با بیان این که «فیلم ساز می خواهد بگوید جامعه یک ایرادی دارد و آن ایراد را می خواهد نشان بدهد»، توضیح می دهد:«فیلمساز می خواهد بگوید زیر پوست جامعه خشونت وجود دارد اما یک عده به شان برخورده؛ می خواهند فیلم مرا له کنند حال آن که من دارم تصویری از جامعه ایران ارائه می کنم.»
 
محمدحسین مهدویان
محمدحسین مهدویان کارگردان لاتاری
 
او در بخش دیگری از این مصاحبه تاکید می کند:«من زیر بار این که در فیلمم تجویز خشونت کرده ام نخواهم رفت. امیرعلی خشونت می ورزد با توجه به زمینه هایی که توضیح دادم و من خشونت زیر پوست این جامعه را به عنوان یک معضل به شما نشان داده ام.»

این فیلم انتخاباتی نیست

مهدویان در پاسخ به سوالی دیگر گفته است:«درباره وقتی ما فیلم انتخاباتی می سازیم راجع به ایده آل های مان حرف می زنیم. ولی وقتی من دارم یک فیلم عادی می سازم، تلاش می کنم واقعیت جامعه را تصویر کنم. اتفاقاً می خواهم به شما بگویم اگر ایده آل ها یادتان هست، به هوش باشید که جامعه دارد به سمت وسوی بدی کشیده می شود.»
بازیگران فیلم سینمایی لاتاری

هادی حجازی فر و جواد عزتی و حمید فرخ نژاد

او همچنین تاثیر منفی «لاتاری» بر تماشاگران را نفی می کند:«اگر می خواهید بگویید که فیلم من برای جامعه خطرناک است خیر. کاملا مخالف حرف شما هستم. من مقیدم که برای جامعه فیلم خطرناک نسازم و سلامت آن را به خطر نیندازم. اما ما در جامعه مان کمبودی داریم که من دوست دارم در همه فیلم هایم به آن اشاره کنم. ما به لحاظ اقوام و عقاید سیاسی و خیلی چیزهای دیگر پتانسیل چندپارگی داریم. کم پیش می آید که همه مان به خاطر یک چیز مشترک هیجان زده شویم. ما وقتی وارد سینما می شویم همه به یک خواب دسته جمعی فرو می رویم. اما امیدوارم که همه در این خواب متوجه می شویم که یک چیز مشترک داریم و آن ملی گرایی ماست. البته که هر ملی گرایی دارای جنبه های غیریت ساز است. عیبی ندارد، شاید ما این روزها به یک روحیه ملی جمعی نیاز داشته باشیم.»

لازم نیست خودم را توضیح بدهم

به نظر من باید درباره جامعه ای که برای خشونت در سالن سینما کف می زند فکر کرد. بگذارید این را هم بگویم که من با حمله و انتقاد کنار آمده ام. من با خودم می گویم تو یک فیلم سازی و وقتی فیلمی ساختی و از تو جدا شد هزاران نفر آن را می بینند و آن وقت هر کس قضاوتی راجع به فیلم و راجع به فیلم ساز خواهد کرد. اوایل شاید کم تجربه بودم و از قضاوت ها ناراحت می شدم و سعی می کردم راجع به قضاوت ها توضیح بدهم. حرف هایی که شما از من نقل کردید ناشی از هیجانی بود که من تلاش کردم خودم را توضیح بدهم. ای کاش نمی کردم. دلیل ندارد مرتب خودم را توضیح بدهم و تصحیح بکنم.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27030

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0