تاریخ : یکشنبه, ۲ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Sunday, 21 April , 2024
2

نگهداری و محافظت از موهای فر

نگهداری و محافظت از موهای فر

هیچ چیز زیباتر از موی فنری و کاملا فر که مانند آبشار از پشت آویزان است یا اطراف صورت قرار دارد نمی باشد! اما نگهداری از موهای فر اصول و قوانین خواص خودش را دارد.

نگهداری و محافظت از موهای فر

بهترین راه و روش های مراقبت از موها ی فر

موهای فر و فنری زیبایی خاصی دارند ولی مراقبت از موی فر مثل ساختمانش پیچیده است و نیاز به دقت دارد تا زیبا باقی بماند.

نگهداری از موهای فر به زحمت و کار زیادی نیاز دارد. اگر آن را بیش از حد برس بکشید، غیر قابل کنترل، گره خورده و آشفته می شود. اگر بیش از حد از محصولات آرایش مو استفاده کنید، کم حجم شده و چرب و ژولیده می شود.

نکات مهم برای مراقبت و تقویت موهای فر و مجعد

شستشوی موهای فر:

شستشو باعث می شود موهای فر، وزوزی شود. پس در هفته بیشتر از دوبار موهایتان را نشویید. موهای فر وقتی چرب هستند ظاهر قشنگ تری دارند.هنگام شستشوی موها کمی دقت کنید تا در هم نپیچند زیرا باعث دردسر خواهندشد. برای اجتناب از پیچیدن موها از شامپوی مرطوب کننده استفاده کنید. کمی از این شامپو روی سرتان ریخته و با انگشتانتان موها را ماساژ دهید. سپس با شانه آرام آرام از پایین موها شروع به شانه زدن کنید. هیچوقت از بالای موها شروع نکنید چون باعث شکنندگی آن ها می شود.

موهای فر

محافظت از موهای فر

کوتاه کردن موهای فر:

برای این مدل موها زمان خاصی جهت کوتاه کردن آن نمی توان تعیین کرد. همین که احساس کردید موهای شما بی حالت شده اند برای کوتاه کردن آن اقدام کنید. وقتی به آرایشگاه مراجعه می کنید موهایتان را آرایش نکنید بگذارید همان حالت طبیعی خودش را داشته باشد تا هنگام کوتاهی مدل آن مشخص شود. اگر می خواهید که همیشه موهای شما در همان حالت فر باشد به آرایشگری مراجعه کنید که در کوتاهی موهای فر بدون خیس کردن آن تخصص داشته باشد. اگر می خواهید که گاهی اوقات موهایتان را صاف کنید، خیس کردن آن هنگام کوتاهی مشکلی ندارد. البته تمام این ها بستگی به نظر آرایشگر در مورد مدلی که به شما بیاید دارد.

رنگ کردن موهای فر:

موهای فر معمولا خشک و آسیب دیده هستند. بنابراین ریشه آن زودتر رنگ می گیرد و انتهای آن تیره تر می شود. موهای فر قابلیت مخفی کردن ریشه های سفید را دارند. زیرا بافت متحدی ندارند. پس ریشه ها کمتر به چشم می آیند. بنابراین می توانید ۶ تا ۱۰ هفته یک بار ریشه هارا رنگ کرده و ۱۲ تا ۱۴ هفته یک بار هم هایلایت کنید.

آرایش موهای فر:

موهای فر با ژل و کرم مو زیبا می شوند. کرم، باعث می شود که موها مرطوب شده و فر آن بیشتر نشان داده شود در حالیکه ژل کمی از حالت فر آن کم می کند.

بستن موهای فر:

پس از حمام، حوله را از سرتان برداشته آب موهایتان را بچلانید و با پارچه کتانی و یا یک تی شرت کتانی آن را ببندید. اگر از پارچه ضخیم و زبر استفاده کنید، موهایتان شکننده و وزوزی می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3693

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0