تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
0

ساخت چاقو با شهاب سنگ! + تصاویر

ساخت چاقو با شهاب سنگ! + تصاویر

این چاقوی منحصر به فرد با شهاب سنگ گیبئون ساخته شده و شرکت کابوت قیمت آن را ۱۰ هزار دلار اعلام کرده است.

ساخت چاقو با شهاب سنگ! + تصاویر

خاص ترین چاقوی جهان

 
چاقویی که به شکل منحصر به فردی ساخته شده است عنوان خاص ترین چاقوی جهان را از آن خود کرده است.سال ها قبل بر اساس یک انفجار بزرگ در جو کره زمین شهاب سنگی در کشور نامبیا ( قاره آفریقا) سقوط کرد که کارشناسان پس از کشف و شناسایی نام «گیبئون» را برای آن در نظر گرفتند. دانشمندان برای مدت طولانی از این شهاب سنگ برای انجام مطالعات خود استفاده می کردند تا تاریخچه دقیق تری از کره زمین را به دست آورند. با پایان یافتن این مطالعات علمی، شرکت آمریکایی «کابوت گانز» که دفتر مرکزی آن در پنسیلوانیا واقع شده است تصمیم گرفت شهاب سنگ را خریداری کند و استفاده های جدیدتری از آن ببرد. در نخستین اقدام بخشی از این شهاب سنگ به دو سلاح دستی تبدیل شد که «گانز مانیتور» پیش تر آنها را به عنوان گران ترین سلاح ساخته شده در تاریخ معرفی کرد.

شهاب سنگ

ولی کار شرکت اسلحه سازی کابوت با این شهاب سنگ قیمتی به اتمام نرسید. این مرکز با بخش های باقیمانده از گیبئون یک سلاح ویژه برای دفاع شخصی طراحی کرده است. تکه سنگ آسمانی گیبئون زمانی که با سطح زمین برخورد کرد شکل نامنظمی داشت و در سال های نخست قبایل آفریقایی از آن در قالب خنجر یا چاقوهای بدوی استفاده می کردند. شرکت کابوت برای آنکه از این سنگ ارزشمند به بهترین شکل استفاده کند، مدل سه بعدی آن را تهیه کرد و با تابش پرتوهای الکترونی، بخش های مختلف سلاح های گرم و چاقوی گرانقیمت از آن ساخته شد.

چاقو

نکته جالب این است که دو سلاح مذکور و این چاقو تنها سلاح هایی محسوب می شوند که از این سنگ گران قیمت ساخته شده اند و پس از این هم هیچ سلاح دیگری را نمی توان به این شکل ساخت. زیرا گیبئون تنها یک تکه سنگ آسمانی بوده که روی سطح کره زمین سقوط کرده است. از این رو هر فردی که سلاح های مذکور را خریداری کند، شانس این را دارد که یکی از ارزشمندترین ساخته های دست بشر را در اختیار داشته باشد.

چاقو

چاقویی که با این شهاب سنگ ساخته شده است «بیگ بنگ نایف» نام دارد. دسته این چاقوی منحصر به فرد با شهاب سنگ گیبئون ساخته شده و شرکت کابوت قیمت آن را ۱۰ هزار دلار اعلام کرده است.

«رابین بیانچین» مدیر شرکت کابوت در این خصوص گفت:«متخصصانی که در این زمینه فعالیت می کنند پیش تر به من گفته بودند که ساخت چاقو با کاربید تنگستن امکان پذیر نیست. قوی ترین چاقوهای فولادی در آزمایش های راکوِل برای سنجش میزان سختی امتیاز بین ۶۲ تا ۶۴ را کسب می کنند. برخی دانشمندان ژاپنی همچنین موفق شده اند چاقو با شدت سختی ۶۷ را به تولید برسانند. ولی باید گفت چاقوی ما که با این شهاب سنگ ساخته شده است امتیاز ۷۱ دارد. این یک چاقوی مربوط به نسل های آینده است که دسته آن از قدیمی ترین سنگ های روی زمین ساخته شده است». از این چاقو فقط پنج عدد ساخته شده است که فروش آن از اواخر ماه جاری آغاز می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=47986

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0