تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
3

آرایش متناسب با رنگ پوست و مو

آرایش متناسب با رنگ پوست و مو

برای اینکه آرایش تان جذاب و بی عیب و نقص باشد باید بر اساس رنگ پوست و رنگ موهایتان آرایش کنید.

آرایش متناسب با رنگ پوست و مو

آرایش بر اساس رنگ پوست و مو

آرایش صورت شاید در نظرتان کار بسیار سخت و مشکلی نباشد ولی اگر میخواهید به صورت حرفه ای آرایش کنید بهتر است نکات ریز و کاربردی را بدانید.

صحیح آرایش کردن نوعی هنر است که اصول خاص خودش را دارد. به همین خاطر است که با این مسئله نمی توان خیلی سلیقه ای برخورد کرد. گاهی ممکن است به شکلی صورت خود را آرایش کنید که برازنده شما نباشد. انتخاب رنگ و سبک آرایش به خیلی موارد مثل رنگ چهره و مو بستگی دارد. در ادامه شما را راهنمایی می کنیم تا با در نظر گرفتن این مسائل سراغ بهترین رنگ ها بروید.

۱٫ موهای بلوند و روشن با رنگ چهره سرد:

تعداد خانم های ایرانی با این ویژگی بسیار کم هستند؛ اما برای خانم هایی که رنگ مو و ابرو را بسیار روشن می کنند و رنگ پوستروشنی دارند، پیشنهادهایی داریم. بهترین رنگ سایه برای این افراد خاکستری زغالی، یاسی، آبی آسمانی و حتی گوجه ای است. بهتر است رژگونه انتخابی این افراد صورتی ملایم باشد. رژلب هایی با تم رنگی صورتی، قهوه ای روشن و یاسی مناسب به نظر می رسد. البته توجه داشته باشید که استفاده بیش ازحد از رنگ های سرد منجر به بی روح شدن چهره می شود.

آرایش

آرایش مناسب با پوست روشن

نکته:استفاده از رنگ هایی با تم زرد و نارنجی اشتباه بزرگی برای این دسته از خانم هاست. ضمن این که رنگ های تیره چهره شما را مصنوعی می کند. اگر سایه شما رنگ سردی دارد، می توانید رژ پررنگ تری انتخاب کنید. اگر هم آرایش کم رنگ دارید، ریمل بیشتری به چشم ها بزنید.

۲٫ موهای قهوه ای روشن با رنگ چهره گرم:

چهره هایی که ته رنگ زرد، نارنجی یا هر رنگ گرمی دارند، برای این که صورت شان رنگ پریده به نظر نرسد، بهتر است سایه های بنفش و صورتی تیره به پلک نزنند. شمایی که رنگ موهای قهوه ای روشن دارید، می توانید رنگ های تیره هم استفاده کنید. البته فراموش نکنید که رژگونه تیره چهره شما را مسن نشان می دهد.

نکته:بهترین رنگ سایه برای این افراد طلایی، سبز یا زرد ملایم است. رژگونه قهوه ای گندمی و رژلب صورتی تیره و قهوه ای با ته رنگ طلایی هم انتخاب مناسبی است.

آرایش

آرایش مناسب با پوست گندمی

۳٫ موهایی با ته رنگ قرمز و صورت بی رنگ:

تا می توانید کم آرایش کنید. رژلب ملایم بزنید و ترجیحا سراغ سایه های براق نروید. مو قرمزها باید از قانون هرچه ساده تر، بهتر پیروی کنند. رنگ سبز برای سایه و رنگ هایی مثل نارنجی و هلویی برای رژلب مناسب است. خانم هایی با موهایی به رنگ قرمز می توانند از ریمل رنگ قهوه ای استفاده کنند.

نکته:برای رفتن به مهمانی به دلیل این که نیاز به آرایش کامل تری دارید، می توانید سراغ رنگ های تیره تر همین طیف رنگی بروید.

۴٫ موهای تیره با رنگ چهره گرم:

چهره هایی با رنگ گرم یا گندمی می توانند از رژگونه یک درجه تیره تر از رنگ پوست استفاده کنند. همچنین سایه هایی به رنگ سبز زیتونی، قهوه ای و نارنجی تیره برای این خانم ها مناسب تر است. برای رژگونه سراغ رنگ قهوه ای، صورتی، بژ یا گلبهی بروید.

نکته:

کسانی که رنگ موی تیره و پوست روشن دارند، می توانند از طیف رنگی گسترده تری استفاده کنند. رژلب هایی به رنگ شکلاتی، نارنجی و قرمز برای این افراد مناسب تر است.

آرایش

آرایش مناسب با پوست سبزه

۵٫ موهایی تیره با رنگ پوست سبزه:

ترکیب موی تیره و پوست سبزه دست شما را برای انتخاب رنگ باز می گذارد. ترکیب سایه هایی به رنگ خاکستری زغالی، قهوه ای شکلاتی، صورتی، گلبهی به همراه ریمل مشکی نتیجه خوبی خواهد داشت. رژگونه هایی که تم رنگی قرمز دارند، برای این چهره ها بسیار مناسب است.

نکته:

اگر آرایش چشم شما زیاد است، چه بهتر که از رژ به رنگ لب ها یا برق لب بی رنگ استفاده کنید. برای چشم ها حتی می توانید سراغ سایه های تیره در طیف خاکستری بروید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3846

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0