تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

آشنایی با محبوب ترین عروسک های تلویزیون + تصاویر

آشنایی با محبوب ترین عروسک های تلویزیون + تصاویر

در این مطلب مروری بر محبوب ترین عروسک های تلویزیون از چرا و کلاه قرمزی تا جناب خان و زی زی گولو داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

آشنایی با محبوب ترین عروسک های تلویزیون + تصاویر

با عروسک های محبوب تلویزیون بیشتر آشنا شوید

یکی از محبوب ترین شخصیت های تلویزیونی عروسک ها هستند که از سالهای دور در تلویزیون حضورشان رنگی دیگر به حال و هوای برنامه ها بخشیده است. از میان عروسک های محبوب تلویزیون چندتای آن از مابقی ماندگارتر شدند و بعد از گذشت سالهای زیادی از حضور آنها در برنامه های تلویزیون هنوز هم بسیار شناخته شده اند.

یکی از عروسک های محبوبی که سالهای سال است ذره ای از محبوبیت او بین مردم کاسته نشده است کلاه قرمزی است و جناب خان دیگر عروسک محبوب تلویزیون است که چند سال است به لیست عروسک های محبوب تلویزیون اضافه شده است.

در ادامه این مطلب مروری بر عروسک های محبوب تلویزیون داشته ایم که قطعا برایتان جذاب خواهد بود.

این عروسک های محبوب تلویزیون را بهتر بشناسید

کلاه قرمزی

اگر بخواهیم نامی از عروسک های محبوب تلویزیون ببریم باید نامی از کلاه قرمزی ببریم. کلاه قرمزی یکی از شخصیت های عروسکی محبوب تلویزیون است که در طول سالهای سال توانست محبوبیت خود را حفظ کند.

عروسک های محبوب تلویزیون

کلاه قرمزی عروسک محبوب تلویزیون

کلاه قرمزی شخصیت عروسکی محبوب سینما و تلویزیون توسط حمید جبلی و ایرج طهماسب خلق شد و اولین بار در مجموعه جغجغه و فرفره ظاهر شد و مجموعه های کلاه قرمزی و پسرخاله ، کلاه قرمزی و سروناز ، کلاه قرمزی و بچه ننه از معروف ترین فیلم های این عروسک محبوب است.

عروسک های محبوب تلویزیون

دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی عروسک محبوب تلویزیون

مرضیه محبوب طراح عروسک های مجموعه کلاه قرمزی است و ویژه برنامه های نوروزی کلاه قرمزی از سال ۸۸ روی آنتن رفت و یکی از پرمخاطب ترین مجموعه های تلویزیون را تشکیل داد. زنده یاد دنیا فنی زاده عروسک گردان کلاه قرمزی بود.


پسرخاله

پسرخاله یکی دیگر از عروسک های محبوب تلویزیون است که در کنار کلاه قرمزی شکل گرفت و رشد کرد و به محبوبیت رسید.

عروسک محبوب تلویزیون

پسرخاله عروسک محبوب تلویزیون

پسرخاله شخصیتی عروسکی است که برای اولین بار در سال ۱۳۷۳ در برنامه صندوق پست همراه با کلاه قرمزی ظاهر شد و سال ۱۳۷۳ به دلیل محبوبیت این دو عروسک فیلم سینمایی کلاه قرمزی و پسرخاله به کارگردانی ایرج طهماسب ساخته شد که تا سال ها پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران بود.

عروسک محبوب تلویزیون

کلاه قرمزی و پسرخاله عروسک های محبوب تلویزیون

پسرخاله شخصیت عروسکی مقابل کلاه قرمزی است که در مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی نیز در کنار او و دیگر عروسک های این مجموعه حضور دارد. مرضیه محبوب عروسک گردان و طراح عروسک پسرخاله است و حمید جبلی صداپیشگی این شخصیت عروسکی را برعهده داشت.


زی زی گولو

زی زی گولو یکی دیگر از عروسک های محبوب تلویزیون است که در سریال قصه های تابه تا نمود پیدا کرد و با این مجموعه به محبوبیت رسید.

زی زی گولو

زی زی گولو عروسک محبوب تلویزیون

قصه های تا به تا به کارگردانی مرضیه برومند اولین بار در سال ۷۳ روی آنتن رفت و توانست مخاطبان زیادی را به خود جلب کند.شخصیت محوری سریال عروسکی است به نام زی زی گولو آسی پاسی درازکوتاه تابه تا که مهمترین توانایی او این است که با خواندن ورد «زی زی گولو آسی پاسی درازکوتاه تابه تا»، کارهای دور از ذهنی را انجام می دهد.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

زی زی گولو عروسک محبوب تلویزیون در سریال قصه های تابه تا

مریم سعادت و عادل بزدوده به صورت مشترک عروسک گردانی زی زی گولو را برعهده داشتند و آزاده پورمختار صداپیشگی عروسک زی زی گولو را برعهده داشت.


چرا در برنامه رنگین کمان

یکی دیگر از شخصیت های محبوب عروسکی در تلویزیون عروسک چرا در برنامه رنگین کمان بود.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

چرا عروسک محبوب تلویزیون

چرا شخصیت عروسکی برنامه رنگین کمان برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ در برنامه رنگین کمان ظاهر شد و تا سال ۱۳۸۴ در آن نقش آفرینی کرد.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

چرا عروسک محبوب تلویزیون در برنامه رنگین کمان

آزاده مویدی صداپیشگی شخصیت عروسکی چرا را برعهده داشت و سیما بخشنده عروسک گردان این عروسک محبوب تلویزیونی بود.


پنگول

پنگول یکی دیگر از عروسک های محبوب تلویزیون است در برنامه رنگین کمان جایگزین عروسک چرا شد و به محبوبیت رسید.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

هومن حاجی عبداللهی صداپیشه پنگول عروسک محبوب تلویزیون

پنگول شخصیت عروسکی محبوب برنامه رنگین کمان ساخته مرضیه محبوب است و صداپیشگی آن را هومن حاجی عبداللهی برعهده داشت. چرا به همراه پنگول در ویژه برنامه نوروز ۱۳۹۴ برنامه رنگین کمان حضور یافت.


عروسک های مدرسه موش ها

اگر بخواهیم نامی از محبوب ترین عروسک ها ببریم باید یادی از عروسک های مدرسه موش ها که مرضیه برومند خالق آنها بود ببریم.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

کپل عروسک محبوب تلویزیون

این برنامه عروسکی را در سال ۶۰ مرضیه برومند کارگردانی و از عروسک گردانان و صداپیشگانی نظیر ایرج طهماسب، حمید جبلی و فاطمه معتمد آریا استفاده کرد.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

عروسک های مدرسه موش ها

شخصیت های عروسکی مدرسه موشها عبارتند از کپل ، نارنجی ، صورتی ، کپلک ، دم باریک ، مشکی ، عینکی ، سرمایی ، ذره بین ، عدسی ، گوش دراز ، شیپور و نوچه و آقا معلم.


جناب خان

یکی از محبوب ترین عروسک های تلویزیون در چند سال اخیر عروسک جناب خان است که در برنامه خندوانه بیشتر به شهرت رسید . جناب خان شخصیتی عروسکی است که ابتدا در مجموعه کوچه مروارید در نقش لبو فروش آبادانی ظهور پیدا کرد و سپس در فصل دوم و سوم خندوانه شناخته شد.

محبوب ترین عروسک های تلویزیون

جناب خان عروسک محبوب تلویزیون

سعید سالارزهی مالکیت عروسک جناب خان را برعهده داشت و در فصل چهارم خندوانه اجازه حضور این شخصیت عروسکی را نداد اما در فصل پنجم خندوانه دوباره جناب خان به برنامه خندوانه بازگشت.

جناب خان

محمد بحرانی صداپیشه جناب خان عروسک محبوب تلویزیون

محمد بحرانی صداپیشگی عروسک جناب خان و مهدی برقعی و حامد ذبیحی عروسک گردانی این شخصیت عروسکی محبوب خندوانه را برعهده دارند.

منبع : namnak.com
حتما بخوانید :
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=29415

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0