تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
0

روش های مراقبت و حفظ رنگ موی قرمز

روش های مراقبت و حفظ رنگ موی قرمز

رنگ موی قرمز برای ثابت ماندن به مراقبت های خاصی نیاز دارد, اگر رنگ موهایتان قرمز است این نکات را حتما بخوانید.

روش های مراقبت و حفظ رنگ موی قرمز

روش های نگهداری از رنگ موی قرمز

اگر از رنگ موی قرمز و رنگ های هم خانواده آن خوشتان می آید و تصمیم دارید موهایتان را به این رنگ درآورید، بهتر است قبل از آن، نکات مفید و کاربردی برای انتخاب درست این رنگ را بدانید.

اگر موهای تان را به رنگ قرمز درآورده اید، بهتر از هرکس دیگری می دانید که نگهداری از موهایی به رنگ قرمز کار دشواری است. در واقع اگر حواس تان را جمع نکنید، رنگ شفاف و قرمز موهای شما، خیلی زود جایش را به رنگ بی روح و کدری می دهد، که تحمل کردنش، طاقت زیادی می خواهد.

رنگ موی قرمز

مدل رنگ موی قرمز

یکی از ساده ترین کارها برای حفظ قرمزی موها، استفاده از شامپوهای تخصصی و نرم کننده های حرفه ای مخصوص موهای قرمز است. اما در کنار آن باید چند اصل دیگر را هم جدی بگیرید.

نکته اول
شما علاوه بر انتخاب یک شامپوی مناسب موهای قرمز، باید به رطوبت شاپو هم دقت کنید. اصطلاحی وجود دارد که می گوید موهای قرمز، گرایش زیادی به سنگین شدن دارند. این سنگینی ربطی به وزن موها ندارد.منظور این است که موهای قرمز رطوبت را به سرعت جذب می کنند.پس شما باید شامپویی انتخاب کنید که موهای شما را برای مدت بیشتری مرطوب نگه دارد.

نکته دوم
رنگ موهای خود را باید هر شش تا هشت هفته ترمیم کنید.اگر برای رنگ مکردن ریشه های موی تان به آرایشگاه رفته اید، به او پیشنهاد کنید ده دقیقه آخر پیش از شستن ریشه ها، دوز مناسبی از همان رنگ را روی بقیه موهای تان قرار دهد.این کار به شفاف ماندن موها کمک بیشتری می کند.

نکته سوم
اگر موهای شما به صورت طبیعی قرمز رنگ است، باید با استفاده از سرم های مو آن ها را درخشان نگه دارید.اما اگر موهای تان را در تُن قرمز رنگ کرده اید، بهتر است بعد از هر بار حمام، اول کمی به موهای تان فرصت تنفس بدهید و بعد از سرم های موی مخصوص موهای رنگ شده استفاده کنید.

نکته چهارم
موهای خود را به طور منظم کوتاه کنید.اگر قصد دارید برای مدت نسبتا طولانی موهای تان را به رنگ قرمز نگه دارید، بر اثر ترمیم رنگ، پایین موهای تان ممکن است آسیب ببیند.
بهتر است هر شش تا هشت هفته یکبار، نوک موهای تان را در حد دو تا سه سانتی متر کوتاه کنید.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3879

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0