تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

همسرم با همکارش رابطه دارد چه کنم؟

همسرم با همکارش رابطه دارد چه کنم؟

اگر از رابطه همسرتان با همکارش باخبر شده اید و نمیدانید رابطه آن ها در چه حد بوده و باید چه کار کنید, این مطلب را از دست ندهید.

همسرم با همکارش رابطه دارد چه کنم؟

رابطه خانم متاهل با همکار

فرض کنید با خواندن پیام های شخصی همسرتان ، یا از طریق یکی از دوستان مشترکتان متوجه شده اید که همسرتان با یکی از همکارهایش رابطه دارد. سوال های بسیاری ذهنتان را به خود مشغول کرده اند- چرا به من خیانت کرده است؟ آیا قبلا هم این کار را کرده است؟ آیا او را به من ترجیح می دهد؟ آیا رابطه ما به پایان رسیده است؟

به تازگی متوجه شده ام خانمم با یکی از همکارانش رابطه دارد و همسرم به هر طریقی تلاش می کند به من بگوید فقط در حد صحبت بوده است ولی فکر و خیال مجالم نمی دهد، نمی دانم باید چه کار کنم، آیا راست می گوید یا دروغ؟ لطفا راهنمایی ام کنید. رابطه شان حدود دو تا سه ماه و با اصرار همکارش بوده است. واقعا نمی دانم باید جدا شوم یا تحمل کنم؟

رابطه با همکار

رابطه همسرم  با همکارش

خیانت و بی وفایی موجب می شود اطمینان خاطر گذشته، ثبات و کنترل پیشین که زمانی در رابطه زناشویی احساس می شد، از بین برود، به طورمعمول در ابتدا با واکنش هایی همانند شوکه شدن و خشم و انکار به افشای خیانت پاسخ داده می شود و معنا و اهمیت پیوند زناشویی زیر سوال می رود که بیشتر با اندوه، بدبینی، ضعف و درماندگی، حس قربانی شدن، حس تنها ماندن و از بین رفتن باورهای اصلی برای شکل گیری امنیت عاطفی همراه است. باتوجه به این موارد، بسیاری از واکنش های شما به مسئله خیانت و بی وفایی، طبیعی است؛ بنابراین، در ادامه راهکارهای کلی پیشنهاد می شود اما برای دریافت درمان تخصصی و گذر از پیمان شکنی و همچنین حل و فصل مسائل زیربنایی زمینه ساز این رابطه فرازناشویی به یک زوج درمانگر مراجعه کنید.

اعتماد خود را بازسازی کنید
صداقت و اعتماد در روابط زناشویی اهمیت بسیار زیادی دارد. خیانت در واقع زیرپاگذاشتن و پایبند نبودن به آن هاست. فرایند بازسازی اعتماد زمان بر و طولانی است، تنها از طریق مسئولیت پذیری و ارتباطات کلامی صادقانه این امر حاصل می شود. برنامه ای طراحی کنید تا در آن به طور منظم با همسرتان تماس داشته باشید و یکدیگر را از زمان بندی ها و برنامه های خود آگاه کنید، ارتباط کلامی مستقیم یا تلفنی در ساعتی از روز که رابطه فرازناشویی رخ داده، بسیار مهم است.

مرزها را مشخص کنید
در مواقعی که رابطه زناشویی غیرقابل کنترل و در وضعیتی بحرانی است، تعیین مرزهای مطمئن و ایمن می تواند در ایجاد وضعیت طبیعی و پیش بینی پذیر مفید باشد؛ بنابراین چون ممکن است در این مواقع رابطه زناشویی از قاعده درست خارج شود، محدودیت و مرزهایی درباره نحوه تعامل خود با همسرتان مشخص کنید. تعیین مرزهای دقیق و مشخص درباره تعامل همسرتان با همکارش نیز اهمیت حیاتی دارد.

از خود مراقبت کنید
از آن جا که تبعات هیجانی و شناختیِ بی وفایی، بیشتر با هیجان های منفی مانند اضطراب، افسردگی و شرمساری همراه است، با تغذیه، خواب مناسب، ورزش و فعالیت جسمانی و بهره مندی از حمایت اجتماعی دیگران از خود مراقبت کنید.

به شیوه مناسب، هیجانات خود را تخلیه کنید
با توجه به این که تعاملات منفی شدید ممکن است در زمان بی وفایی زوج ها وجود داشته باشد، لازم است راهبردهایی برای رهایی و تخلیه هیجان های شدید به کار گیرید؛ برای مثال تنش و هیجان های منفی خود را از طریق تمرین های فیزیکی غیرپرخاشگرانه مانند پیاده روی، دویدن آهسته، شنا و … تخلیه کنید.

درباره پیامدهای بی وفایی با همسر خود صحبت کنید
یکی از نیازهای شایع در بین همسران آسیب دیده این است که بتوانید چگونگی میزان آسیب یا خشم ایجاد شده در اثر رابطه نامشروع را به همسر مشارکت کننده ابراز کنید. بنابراین می توانید احساسات و واکنش های خود را درباره رفتار همسرتان با وی در میان بگذارید. در ضمن سعی کنید شنونده مناسبی برای توضیحات همسرتان باشید.

با یادآوری خاطرات گذشته مقابله کنید
ممکن است افراد، مکان و نشانه هایی مانند تماس یک فرد ناشناس، باعث یادآوری خیانت و بی وفایی همسرتان شود؛ بنابراین برای مقابله با این یادآوری خاطرات، باید بین وقایع ناراحت کننده که منعکس کننده رفتار نامناسب فعلی است و وقایعی که موجب بروز و یادآوری احساسات، تصاویر و خاطراتی از گذشته می شود، تفاوت قائل شوید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68201

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0