تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
1

همسرم گاهی می خواهد تنها باشد

همسرم گاهی می خواهد تنها باشد

حس تنهایی، نشانه یک نیاز برآورده نشده است و شاید تنهایی برای همسرتان گاهی اوقات مفهومی دارد. در ادامه راه حل هایی را به شما برای جویا شدن این مسئله پیشنهاد می کنیم.

همسرم گاهی می خواهد تنها باشد

چگونه با تنهایی همسرم برخورد کنم و دلیل این کار را جویا شوم

گاهی اوقات همسرم می گوید می خواهد تنها باشد. من به عنوان شوهر چگونه با او برخورد کنم و دلیل این کار را جویا شوم؟
همه ما نیاز به تنهایی داریم. تنهایی میل ما به اکتشاف وکنجکاوی برای کشف ناشناخته ها، فردیت و امید ما به آزادی را دو چندان می کند. در یک رابطه، هر دو طرف نیاز دارند زمان هایی تنها باشند اما با همدیگر بودن هم یکی از نیازهای عمده بشر برای رسیدن به خوشبختی است. اشتباه شما این است که تصور می کنید تنهایی و دلبستگی به هیچ عنوان با هم سازگاری ندارند و احتمالا بزرگ ترین اشتباه دیگر شما نوع نگرش تان به تنهایی همسرتان است. درست است که اصطلاح «می خواهم تنها باشم» از طرف همسرتان باعث رنجشتان شده است اما شاید تنهایی برای همسرتان گاهی اوقات مفهومی دارد. در ادامه راه حل هایی را به شما برای جویا شدن این مسئله پیشنهاد می کنیم.

چرا خانمم گاهی می خواهد تنها باشد

شاید همسرتان احساس تنهایی می کند

احساس تنهایی لزوماً به این معنا نیست که فردی دور و بر ما نباشد زیرا ممکن است در اطراف ما افراد زیادی باشند اما باز هم احساس تنهایی کنیم. بنابراین و شاید همسر شما احساس تنهایی می کند و یک نیاز ارضا نشده دارد به همین دلیل انزوا طلبی را انتخاب کرده است. این موضوع را جویا شوید زیرا حس تنهایی، نشانه یک نیاز برآورده نشده است.

علت تنها ماندن

علت تنها ماندن همسرم

شایع ترین گونه تنهایی در زنان، تنهایی عاطفی است

تنهایی عاطفی حسی ناخوشایند و نتیجه نارضایتی همسر از کیفیت رابطه زناشویی خود است که به بروز احساس تنهایی محض در فرد منجر می شود. بهتر است علت تنهایی همسرتان را در زندگی تان بررسی کنید. شاید علت تنهایی همسرتان حس اضطراب، ترس، منفی بودن و طرد شدگی است که در نتیجه شرایط زندگی تان است. در ضمن خانم ها وقتی بین تصوراتی که از یک رابطه در ذهن خود ایجاد کرده اند و خواهان آن هستند با آن چه در زندگی مشترک در کنار همسر خود به دست می آورند شکاف و فاصله می بینند، دچار احساس تنهایی می شوند. هرچه این تفاوت و فاصله بیشتر باشد، احساس تنهایی حالتی آزار دهنده تر و تجربه ای دردناک تر توصیف می شود. پیشنهاد می شود در این حالت رابطه عاشقانه و عاطفی با همسرتان ایجاد کنید و از حمایت عاطفی وی دریغ نکنید.

حس تنهایی به دلیل وجود افسردگی

خانم های خانه دار روزانه بخش زیادی از وقت خود را صرف رسیدگی به امور خانه می کنند. بسیاری از آن ها کارهای خانه را تکراری می دانند و آن را ارضا کننده و شادی آور ارزیابی نمی کنند که این موضوع، خود باعث افسردگی و نگرانی شان می شود. این حس، جدایی از جامعه و اجتماع را برایشان تداعی می کند. به شما پیشنهاد می شود حضور خودتان را به عنوان همسر در خانه پر رنگ تر و از خانه داری همسرتان تعریف و تعامل با او را بیشتر کنید و از قرار دادن او در ارتباطات جمعی دریغ نکنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67858

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0