تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
2

تاثیرات منفی رنگ کردن مو برروی خانم ها

تاثیرات منفی رنگ کردن مو برروی خانم ها

یکی از اشتراک هایی که معمولا بین زنان دنیا مشاهده می شود استفاده مکرر از رنگ موهای مختلف و تغییر آن است تا به ظاهر دلخواه خود برسند.

تاثیرات منفی رنگ کردن مو برروی خانم ها

رنگ کردن مو احتمال ابتلا به سرطان را افزایش می دهد

رنگ موهای امروزی در گروه های موقت، دائمی و نیمه دائمی تولید می شوند. رنگ موهای موقت حدود ۸۰ درصد رنگ های موجود در بازار را تشکیل می دهندرنگ موها با دارا بودن بیش از ۵۰۰۰ ماده شیمیایی تاثیرات منفی بر بدن دارند و موجب بروز سرطان می شوند.
در اواخر دهه ۱۹۷۰ میلادی متخصصان در بررسی های خود مشاهده کردند ۸۹ درصد از ترکیبات رنگ موها دارای مواد شیمیایی سرطان زاست و به همین دلیل کاربرد برخی از آنها در تولید رنگ مو ممنوع شد.
هرچند نتایج یک تحقیق جدید از دانشگاه «لوند» در سوئد نشان می دهد که آرایشگران ممکن است هنوز در معرض این ترکیب های سرطان زا باشند. طبق گفته موسسه ملی سرطان، رنگ موهای ثابت خطرناک ترین نوع رنگ مو برای آرایشگران به حساب می آیند.

رنگ مو

خطرات رنگ مو

این نوع رنگ موها ۸۰ درصد بازار رنگ مو را به خود اختصاص می دهند زیرا تنها راه برای پاک کردن آن رشد موهای جدید است.
بسیاری از این ترکیبات شیمیایی معطر موجب بروز انواع سرطان از جمله سرطان مثانه و سینه می شوند که در رنگ موها نیز به کار می روند.
در این بررسی متخصصان میزان «اورتولوئیدین»، نوعی ماده معطر را در خون تعدادی آرایشگر و هموگلوبین آنان اندازه گیری کردند.
آرایشگران به دلیل استفاده از رنگ های مو خود را در معرض ترکیب های «اوتولوئیدین» و «متاتولوئیدین» قرار می دهند که عامل سرطان زا می باشد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3561

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0