تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
0

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فیلم فجر

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فیلم فجر

سیدرضا میرکریمی دبیر جشنواره فیلم فجر از حضور الیور استون کارگردان مطرح آمریکایی در جشنواره جهانی فیلم فجر امسال خبر داد.

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فیلم فجر

حضور الیور استون در جشنواره جهانی فیلم فجر

الیور استون کارگردان ، تهیه کننده و نویسنده آمریکایی که از شهرت قابل توجهی در دنیای هنر برخوردار است و توانسته جایزه اسکار را از آن خود کند قرار است در زمان برگزاری جشنواره جهانی فیلم فجر به ایران بیاید.

به گزارش ستاد خبری سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر اعلام کرد :مهمان ویژه دیگری به نام اولیور استون فیلمساز برجسته آمریکایی داریم که همراه ما خواهد بود. او ابراز تمایل داشت که در جشنواره برنامه ای داشته باشد و ما برنامه مفصلی برای او چیدیم.

خبرهایی جدید از جشنواره جهانی فیلم فجر

سیدرضا میرکریمی روز چهارشنبه ۲۳ فروردین ماه و در فاصله کمتر از یک هفته تا شروع جشنواره سی و ششم جشنواره جهانی فیلم فجر به همراه مدیرانش از جمله مازیار میری، سیف اله صمدیان، علیرضا شجاع نوری و شادمهر راستین توضیحاتی درباره این جشنواره ارائه کرد.

او گفت:جشنواره فیلم فجر به حق قدیمی ترین جشنواره قاره کهن است و سی و ششمین دوره خود را برگزار می کند. در جداسازی از بخش ملی تلاش شد از اتلاف هزینه جلوگیری شود و پراکندگی خوبی را در تقویم جشنواره شاهد باشیم تا رویدادهایی که مخاطبان مشترک دارند و فرصت های تبلیغاتی هم را از بین می برند بیشترین استفاده و سرمایه گذاری را برای کشور به همراه بیاورند.

الیور استون

جشنواره جهانی فیلم فجر با حضور الیور استون

میرکریمی ضمن تشریح اهداف جشنواره، دوست یابی برای سینمای ایران را وظیفه مهم و اصلی جشنواره دانست و افزود:در این دو سال کمترین تغییر در بخش مدیریتی جشنواره رخ داده است و در اجلاس سال گذشته مدیران فیاپف به ما اعلام کردند که این جشنواره در حد گرفتن رتبه A هست و می تواند جزو ۱۵ جشنواره مهم دنیا باشد اما فقط یک مشکل کوچک برای استمرار این جشنواره باکیفیت استاندارد آن است و امسال باز هم نماینده فیاپف به جشنواره می آید.

او تلاش برای برگزاری بهتر و باکیفیت جشنواره را اقدامی ادامه دار معرفی کرد و گفت:در پردیس چهارسو اقدامات خوبی انجام شده و برای امسال هم کار خوبی برای بخش نمایش و اضافه شدن به این ظرفیت در حال انجام است و زمان افتتاحیه به پایان می رسد، ولی در عین حال باید کاخ جشنواره هم برای برپایی رویدادی این چنینی آماده شود و پیگیر این موضوع نیز هستیم.

به گفته میرکریمی، امسال برای ثبت نام فیلم های خارجی همانند خیلی از جشنواره ها مبلغی (۲۰ دلار) دریافت شده و بیشتر از ۱۶۰۰ فیلم ثبت نام کردند. همچنین فیلم های بخش بازار امسال بنا به درخواست مهمانان خارجی دو بار نمایش داده می شود.

او بیان کرد:قریب به ۲۰۰۰ فیلم کوتاه و بلند در جشنواره ثبت نام کردند و ۱۲۰ فیلم از ۵۴ کشور پذیرفته شده اند.

دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر با اشاره به این که سال گذشته بخشی برای ژانر وحشت در جشنواره درنظر گرفته شده بود و البته این که عده زیادی گفتند فیلم هایش ترسناک نبوده است گفت:از آن جا که فیلم ترسناک تر از آن ها پیدا نکردیم که در این جا نمایش دهیم بخشی را با فیلم هایی از ژانرهای متعدد قرارداده ایم که لزوما فقط برای مخاطبان حرفه ای سینما نیست و می تواند سلایق مختلف را جلب کند.

 جشنواره جهانی فیلم فجر

رضا میرکریمی دبیر جشنواره جهانی فیلم فجر

او در بخش دیگری از صحبت های خود برپایی زنگ هفتم در جشنواره را یکی از بخش های تازه این رویداد دانست که بر آن اساس هفت فیلم در دو سانس صبح به مدت ۹ روز به دانش آموزان اول و دوم متوسطه و ششم ابتدایی اختصاص دارد و هدایایی هم به برخی دانش آموزان داده می شود تا با بلیت سینما به همراه خانواده به تماشای فیلم ها بنشینند.

میرکریمی افزود:همچنین به دلیل این که در آستانه جام جهانی هستیم برنامه ویژه ای با تعدادی ورزشکار داریم که رونمایی می شود.

به گفته وی، یک گروه داوری امسال برای فیلم های اول انتخاب شده تا به این فیلم ها توجه شود و اسامی آن ها هفته آینده اعلام می شود.

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27213

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0