تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
0

افراد دارای گروه خونی B طبعی ملایم دارند

افراد دارای گروه خونی B طبعی ملایم دارند

افراد دارای گروه خونی B از طبعی ملایم برخوردارند و ویژگی دارندگان این گروه خونی انعطاف پذیری و سازشکاری، خلاقیت، ثبات روانی مناسب و صلح طلبی است.

افراد دارای گروه خونی B طبعی ملایم دارند

مزاج شناسی افراد دارای گروه خونی B

شاید شما هم این جمله را شنیده باشید که میگویند بخشی از شخصیت شما در رگهایتان جاریست ، اما آیا گروهای خونی می توانند باعث ایجاد یک خصوصیت یا عادت شخصی شوند؟

افراد جهان دارای گروه های خونی متفاوتی هستند و بر همین مبنا شخصیت و مزاج و طبع متفاوتی نیز دارند . یکی از این گروه های خونی ،گروه خونی B است که در این مطلب به ویژگی های این گروه خونی میپردازیم.

جمعیت دارندگان گروه خونی B زیاد نیست اما می توانیم آنها را در دسته جالب ترین آدم های روی زمین جا دهیم؛ افراد این گروه خونی را هرکسی نمی تواند تحمل کند اما خصوصیات جالبی دارند که در اوج پیچیده بودنشان، آنها را زیبا تر جلوه می دهد؛ این افراد به شدت رک هستند و دوست دارند زود سر اصل مطلب بروند.

خصوصیات افراد دارای گروه خونی B

زنجبیل، نعناع فلفلی و جین سینگ برای آنها مفید است. شیرین بیان خاصیت ضد ویروس و تنظیم کننده قندخون دارد و از اشتهای کاذب و ورم معده جلوگیری می کند.

یک کارشناس ارشد تغذیه با بیان اینکه توجه به نوع تغذیه در گروه های خونی مختلف اهمیت دارد، گفت:این افراد در حالات بیمار گونه به علت افت قندخون دچار تمایل شدید به شیرینی جات و تجمع مایع در بدن (ادم) هستند که پرهیز از خوردن مایعات و آب در این گروه بسیار مفید است.

گروه خونی B

طبع افراد دارای گروه خونی B ملایم است

وی با اشاره به اینکه شخصیت و خصوصیات رفتاری گروه خونی B از نظر طبایع با طبع ملایم مطابقت دارد، گفت:ویژگی دارندگان این گروه خونی انعطاف پذیری و سازشکاری، خلاقیت، ثبات روانی مناسب و صلح طلبی است که بین جسم و روح آنان هماهنگی خاصی وجود دارد ولی تمایل به چاق شدن دارند.

وی گفت:گروه خونی B از بسیاری جهات شبیه گروه خونی O است. رژیم غذایی این گروه قلمرویی از حیوانات (گوشت) و سبزی، لبنیات و غذای دریایی است. این گروه بیشتر مستعد بیماری هایی مثل MS ضعیف و مزمن هستند.

این افراد در حالات بیمارگونه به علت افت قندخون دچار تمایل شدید به شیرینی جات و تجمع مایع در بدن (ادم) هستند. بنابراین پرهیز از خوردن مایعات و آب در این گروه بسیار مفید است.

این کارشناس ارشد تغذیه با اشاره به اینکه بسیاری از این گروه تمایل به ناخنک زدن و خرده خواری دارند، خاطر نشان کرد:این گروه خونی باید از خوردن مایعات زیاد، عدس، ذرت، بادام زمینی، گوجه فرنگی و جوجه کباب پرهیز کنند.

وی افزود:زنجبیل، نعناع فلفلی و جین سینگ برای آنها مفید است. شیرین بیان خاصیت ضد ویروس و تنظیم کننده قندخون دارد و از اشتهای کاذب و ورم معده جلوگیری می کند.

این کارشناس با تاکید بر اینکه خوراکی های بسیار سودمند جنبه دارویی دارند، گفت:گوشت ها، ماهی، لبنیات، روغن زیتون، دانه های غذایی (بادام و گردو) و حبوبات (لوبیای قرمز و سویا)، آرد برنج، سبزی نظیر چغندر، هویج، سیب زمینی، گل کلم، جعفری، کلم قرمز و سفید، بادمجان، موز، انگور، آناناس، آلو، توت، ادویه کاری، زنجبیل، گل سرخ، جین سینگ، مریم گلی، چای سبز و شیرین بیان از خوراکی های سودمند برای گروه خونی B هستند.

وی خوراکی های مضر برای این گروه خونی را گوشت هایی نظیر جوجه، مرغ، کبک، ماهی دودی، میگو دانست و گفت:بستنی، روغن کانولا، روغن ذرت، روغن آفتابگردان، بادام هندی، پسته، بادام زمینی، تخمه کدو و آفتابگردان، بذر خشخاش، عدس، لوبیای سیاه، سبوس گندم، کورن فلکس، آرد جو، آرد گندم، چاودار، زیتون، کدو حلوایی، ذرت (بلال)، تربچه، نارگیل، انار، ریواس، خرمالو، گوجه فرنگی، سس گوجه فرنگی، سنا، دارچین و فلفل سیاه از غذاهایی هستند که این گروه باید در مصرف آنها جانب احتیاط را رعایت کنند.

این کارشناس ارشد تغذیه در پایان یادآور شد:البته با دانستن سطح هر یک از خوراکی های فوق می توان از ضرر آنها کاست. به عنوان مثال بستنی زعفرانی خورده شود، پسته با آبلیمو، شیر با عسل و اینکه می توان با ترکیبی از این مواد فواید هر گروه از مواد غذایی بهره مند شد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=10901

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0