تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

شخصیت شناسی بر اساس ترتیب تولد

شخصیت شناسی بر اساس ترتیب تولد

ترتیب تولد شما در خانواده تان رابطه ای مستقیم با شخصیت و خصوصیات فردی دارد ، اگر فرزند اول هستید یا فرزند آخر و یا حتی تک فرزند جالب است در مورد ویژگی های فردی خود بیشتر بدانید.

شخصیت شناسی بر اساس ترتیب تولد

چگونه ترتیب به دنیا آمدن شخصیت افراد را نشان میدهد

 
شما و خواهر برادرانتان همیشه با هم در مورد این که کدامتان بیشتر مورد علاقه والدین هستید دعوا دارید فرزند اول ، وسط ، آخر هر کدام مسئولیت ها و شخصیت های مختلف به خودشان را در خانواده دارند.
 
در این متن به ترتیب فرزندان در خانواده از بزرگ به کوچک و تأثیراتی که روی شخصیت شان می گذارد می پردازیم.
 
محققان دانشگاه می چی گان بر این باورند که iq فرزندان اول معمولا بالاتر است و این تفاوت معمولاً در دوقلوها و سه قلوها کمتر است و همچنین تفاوت بین فرزندان که با فاصله مثلاً دو سال به دنیا می آیند کمتر است.
شخصیت شناسی ترتیب تولد
 
تصور کنید والدین تمام توجه و خلاقیت را برای فرزند اول می گذارند برای اینکه رشد کند اما وقتی کودک دوم به دنیا می آیند حتی اگر والدین تلاش کنند همه چیز بین آنها برابر باشد توجهی که به هرکدام می توانند داشته باشند کاهش می یابد
 
تک فرزندی :تک فرزندها همیشه بهترین چیز را دارند چون تمام توجه والدین فقط به آنها بوده و ممکن است گاهی احساس تنهایی کنند اما در کل آنها شخصیت مستقل و مغروری دارند.
 
محققان تحقیقاتی که بین ۸۰۰/۰۰۰ نفر داشته اند متوجه شدند توانایی کلامی در خانواده های کم جمعیت و اولین کودک بیشتر است. چون به آنها بسیار کمک می شود که زودتر صحبت کنند .تک فرزندها ممکن است احساس فشار کنند چون تنها فردی هستند که ژن های خانواده را منتقل می کند آنها عادت کرده اند که هر چه می خواهند حتی با ناراحتی و اخم به دست بیاورند.
 
اولین فرزند : فرزند بزرگتر مسئولیت نگهداری خواهر بردارهای کوچیکتر را دارد و به همین دلیل شاید فکر کند که می تواند آنها را تحت سلطه خود قرار دهد در واقع همین موقعیت او را در کنترل شرایطقوی تر می سازد .فرزندان اول زودتر به بلوغ اقتصادی می رسند و توانایی کلامی و iq بالاتر دارند.
 
اگر شما فرزند اول هستید اغلب به این فکر می کنید که دیگر خواهر و برادرهایتان جای شما را تنگ کرده اند و توجه پدر و مادر را به خودشان جلب کرده اند.
 
فرزند وسط : چون فرزند وسط خانواده هستید معمولا نقش مذاکره کننده را دارید و توانایی بالایی در برقرای صلح و آرامش و بحث کردن در رابطه با چیزی که می خواهید را دارید و معمولا به اندازه فرزند اول و آخر مورد توجه قرار نمی گیرید و توانایی مستقل بودن نسبت به خواهر و برادرهای دیگر و هم چنین اینکه دور از خانواده زندگی می کند را دارید.
 
و معمولا اشخاص اجتماعی هستید و از جمع های شلوغ لذت می برید و دوستان زیادی دارید و احساساتشان را به خوبی مدیریت می کنید.
 
فرزند آخر:فرزندهای اخر معمولا کهنش پوش خواهر و برادرهای خود هستند و خواهر و برادرانتان را انتقاد می کنید و دنبال بهانه ای برای صحبت های بیهوده هستید.
 
شما فردی اجتماعی و فرهنگی هستید و چون با خواهر و برادرانتان صحبت داشته اید و شنیده اید و توجه پدر و مادر نسبت به شما زیاد است اما در نتیجه فکر می کنید به شما کمتر اهمیت می دهند.
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=59029

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0