تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
1

پیشگیری از طلاق با رعایت این نکات

پیشگیری از طلاق با رعایت این نکات

عامل طلاق در بین خانواده ها بسیار زیاد است اما ما در این مطلب به ۵ مورد از آن ها اشاره خواهیم کرد.

پیشگیری از طلاق با رعایت این نکات

۵ عامل طلاق و راه حل جلوگیری از آنها 

ایجاد یک خانواده یک پروسه بسیار پیچیده است ، بحران ها ، درگیری ها ، شک و تردید ، در آن اجتناب ناپذیر است و البته طبیعی است.

اما اگر شما با ذهنیت های در حال ظهور روبه رو شدید معلوم می شود که این یک فاجعه نیست بلکه یک فرصت برای حرکت به یک سطح جدید از تکامل است.

ما در سایت نمناک همیشه خواهان بیشتر شدن خانواده های شاد و موفق هستیم ، بنابراین امروز مطلبی را برای شما آماده کرده ایم تا شما را از خطرات احتمالی برای زندگی مشترک آگاه کرده و در راهکارهای برخورد صحیح با این موارد بیان کنیم.

عامل طلاق

جلوگیری از طلاق با رعایت این عوامل

۱- اولین گام اشتباه :تصمیم غیر منطقی برای ازدواج

دانشمندان دانشگاه یوتار در طی تحقیقاتی به این نتیجه رسیدند که دخترانی که برای ازدواج کمتر از ۳ شرط معقول و منطقی دارند در زندگی از سایرین موفق تر بوده و در طول زمان با تجربه تر و کامل تر می شوند.

این به دلیل این واقعیت است که دختران جوان و بی تجربه اغلب از نظر منطقی کورکورانه رفتار کرده و چون بصورت افراطی عشق ورزی می کنند در پایان دادن به آن مشکل دارند و در نتیجه یک ازدواج غیر منطقی می کنند.

چه باید بکنیم ؟ ازدواج یک کار جدی ، طولانی مدت و نه همیشه دلپذیر است. در زمان تصمیم گیری به ازدواج لازم است بدانید :من مسئول روابط ما هستم و تمصمیم می گیریم تا برای استحکام و بهبود آن تلاش کنم.

۲ – تکراری شدن کارهای منزل

در روانشناسی مدرن، عقیده ای وجود دارد که قوانین سختگیرانه در زندگی روزمره می تواند علت مشترک طلاق باشد.

یک برنامه دقیق برای از بین بردن زباله و گرد و غبار منزل ، احساس یک کار دوم را ، به جای یک خانه ی دلپذیر و مکان زندگی امن ، ایجاد می کند.

چه باید بکنم؟ برای ایجاد حس خوب و از بین بردن حس شغل دوم تغییر وظایف مسائل روزمره را پیش بگیرید.

بطور مثال گاهی آقایان بجای خانمها به نظافت منزل بپردازند و یا اینکه با هم همکاری داشته باشند تا کارهای روزمره خانه انجام گیرد

یا برخی اوقات به هسرتان برای پخت و پز مرخصی دهید و یک غذای ساده مردانه تهیه کنید – یا حداقل از بیرون غذا تهیه کنید. 

۳ – محیط شما عقاید شما را پرورش میدهد.

برقراری ارتباط نزدیک با یک زن و یا شوهری که مطلقه میباشند و یا اینکه به طلاق فکر میکنند می تواند فاجعه ای برای روابط خانوادگی باشد ؛ اگر ارتباط کافی بین همسران وجود نداشته باشد وقتی با کسی که طلاق گرفته صمیمی میشوید و در صحبت های وی متوجه نقاط مشترک بسیاری بین خود و او پیدا میکنید ؛ ممکن است همانند او تصمیم گیری نهایی را انجام دهید و طلاق را در شرایط فعلی خود امری عادی ببینید.

چه باید بکنم ؟ گرچه نمی توان همه ی اشخاص را با یک میزان و ترازو سنجید و افراد مطلقه نیز حق داشتن دوست و هم صحبت را دارند ؛ اما بهتر است بجای دوستی و رفاقت عمیق با آنها با همسر خود دوستی عمیقتری شروع کنیم.

۴ – حجم کاری زیاد در محل کار

شغل – خوب است، اما تا جایی که تمام زندگی شما را تحت شعاع قرار ندهد . همانطور که نمی توانید در محل کار وظایف خود را نادیده بگیرید پس نباید در منزل نیز وظایف خود را نسبت به خانواده نادده بگیرید. کار کردن افراطی و نداشتن تایم کاری مشخص شما را از وظایف منزل و مسئولیت های شما در قبال خانواده غافل خواهد کرد و این سردی کانون خانواده منجر خواهد شد.

چه باید بکنم؟ به درستی اولویت بندی کنید ضروری است که فضای کار و فضای خانوادگی را متمایز سازیم و اهمیت آن را به ضرر دیگران تحریف نکنیم.

برای اینکه روز تعطیل خود و خانواده را به یک روز کاری تبدیل نکنیم بایستی قدرت نه گفتن به رئیس خود را پیدا کنیم و در نهایت اگر واقعا مجبور شدیم روز تعطیل را به روز کاری تبدیل کنیم حتما یک روز مرخصی برای گذراندن با خانواده را در هفته آینده ذخیره نگه داریم.

 پیشگیری از طلاق

عواملی برای جلوگیری از طلاق

۵ – سکوت در برابر حس خیانت

خیانت یکی از سخت ترین آزمون هایی است که می تواند به بسیاری از خانواده ها برسد. اگر حس می کنید که همسرتان به شما خیانت کرده است هیچ دلیل وجود ندارد که سکوت کنید و بنیان فکری و خانواده خود را به کما بکشانید.

 چه باید بکنیم ؟ در جریان باشید که پنهان کردن یک حس و حتی یک راز می تواند بسیار مخرب تر از بیان آن و یا پذیرفتن آن در زندگی باشد . هر گاه این حس سراغ شما آمد حتما به روشهایی که باعث عکس العمل و یا کتمان آن از طرف همسرتان نشود بیان کنید ؛ شاید شما دچار بدگمانی و سوء زن شدید و یا در صورتی که همچنین موردی واقعا رخ داده مختار هستید که در مورد آن تصمیم بگیرید

اما به این فکر کنید که شما به اشتباه همچنین فکری در مورد همسرتان کرده اید و با سکوت کم کم روابط عاطفی و احساسات درونی خود را از بین برده و کم کم به نقطه پایان خواهید رسید

 در پایان این مطلب از سایت نمناک به شما پیشنهاد می کنیم که اگر در زندگی دچار بحران جدی شدید سعی کنید که ابتدا به بنیان و استحکام خانواده فکر کرده و در جهت رفع مشکلات بیاندیشید و نه اینکه به پاک کردن صورت مساله و طلاق فکر کنید , در ضمن در این مواقع می توان از مشاور خانواده نیز در جهت همفکری بهره برد. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67757

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0