تاریخ : جمعه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 14 June , 2024
0

پیشگیری از ورم و خارش بعد از تاتو خط لب

پیشگیری از ورم و خارش بعد از تاتو خط لب

بعد از انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب ممکن است لبها دچار ورم ، التهاب و خارش شوند ولی کدامیک از این موارد طبیعی و کدام غیر طبیعی هستند و برای کمتر شدن این عوارض چه کاری باید انجام دهیم .

پیشگیری از ورم و خارش بعد از تاتو خط لب

ورم و خارش بعد از تاتو خط لب و تاتو رژلب

بعد از انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب ممکن است لبها دچار ورم ، التهاب و خارش شوند ولی کدامیک از این موارد طبیعی و کدام غیر طبیعی هستند و برای کمتر شدن این عوارض چه کاری باید انجام دهیم .در این مطلب می خواهیم تمام این نکات را به صورت کامل توضیح دهیم ؛ پس با ما تا پایان مطلب همراه باشید.

ورم بعد از انجام تاتو خط لب و تاتو رژلب:

بعد از انجام تاتو لب ممکن است لبها ورم کرده و قرمز رنگ شوند . این ورم و قرمزی در حد کم کاملا طبیعی است و معمولا بعد از گذشت دو یا سه روز از بین می رود ولی اگر قسمت تاتو شده دچار التهاب طولانی مدت شد حتما به پزشک مراجعه کنید ولی اگر التهاب و ورم قسمت تاتو شده در حد طبیعی باشد می توانید با رعایت موارد زیر روند بهبود را تسریع کنید:

تاتو لب

۱- از زمان انجام تاتو خط لب یا تاتو رژلب به مدت سه روز از شستن لبها خودداری کنید.

۲- بعد از انجام تاتو رژلب ممکن است لبها کمی دچار التهاب شوند برای از بین بردن این التهاب تا ۱۲ ساعت بعد از انجام تاتو لب از کمپرس یخ استفاده کنید . برای این کار بهتر است یخ را داخل یک پلاستیک فریزی قرار داده و بعد بر روی پلک ها قرار دهید . البته می توانید برای از بین بردن سریعتر این التهاب، به غیر از انجام کمپرس یخ از قرصهای کاهش التهاب هم استفاده کنید. (بعد از انجام تاتو خط لب ، لبها دچار التهاب نمی شوند)

۳-از روز اول به مدت یک هفته از پماد ویتامین آ چشمی استفاده نمایید (روزی سه بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد ویتامین آ را بر روی لبها بمالید) .

۴- از روز اول به مدت یک هفته از پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده نمایید( روزی یک بار با استفاده از گوش پاک کن مقدار بسیار کمی از پماد هیدروکورتیزون چشمی روی لبها بمالید )

مراقبت از ورم بعد تاتو خط لب و رژلب

۵- در صورتیکه دارای تبخال می باشید یا احتمال ایجاد تبخال در شما زیاد است از تاتو کار خود بخواهید برای شما از پماد آسیکلوویر یا زوویراکس استفاده کند .( این پماد را در خانه استفاده نکنید چون ممکن است باعث ریزش رنگ تاتو لب شود)

۶- به مدت یک هفته از رفتن به سونا و استخر خودداری کنید.

۷- تا زمان بهبودی کامل تاتو خط چشم از قرار گرفتن در مقابل آفتاب اجتناب کنید.

۸- بهتر است تا زمان بهبود کامل تاتو لب از رژلب استفاده نکنید . اما در صورت لزوم می توانید کمی رژلب روی لبها بزنید .( قبل از زدن رژ روی لبها ، سر رژلب را با دقت تمیز کنید)

۹-بهتر است تا زمانی که لبها دچار التهاب هستند غذاهای داغ و پر ادویه نخورید.

خارش بعد از انجام تاتو خط لب کاملا طبیعی است . در این حالت از خاراندن لبها جدا خودداری کنید زیرا با خاراندن لبها روند بهبود تاتو لب را طولانی تر می کنید برای کم شدن خارش می توانید از پماد ویتامین آ چشمی یا پماد هیدروکورتیزون چشمی استفاده کنید.(اگر قبل از استفاده پماد را درون یخچال قرار دهید برای کاهش خارش موثر تر است).

بهبود ورم لب

مدت زمان بهبود تاتو لب:

مدت زمان بهبودی تاتو خط لب و تاتو رژلب برای افراد مختلف ، متفاوت است اما معمولا این زمان بین ۵ تا ۱۲ روز طول می کشد . یکی از نشانه های اصلی برای اینکه بفهمید تاتو لب خوب شده است یا نه ، طبیعی شدن رنگ تاتو لب می باشد . رنگ تاتوی لب اولیه بسیار پر رنگ است ولی بعد از چند روز رنگ طبیعی خود را پیدا می کند . که این امر نشان دهنده بهبود تاتو خط لب یا تاتو رژلب می باشد.

منبع : پرویژن

منبع : www.delgarm.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=119327

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0