تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

مشکلاتی که خانم ها بعد از طلاق با خانواده دارند

مشکلاتی که خانم ها بعد از طلاق با خانواده دارند

یکی از مشکلاتی که ممکن است بعد از طلاق برای خانم ها بوجود بیاد مشکل با خانواده است, چرا بعد از طلاق خانواده ام علیه من شدند؟

مشکلاتی که خانم ها بعد از طلاق با خانواده دارند

مشکلات با خانواده بعد از طلاق

طلاق یک بدعت اجتماعی است و به عنوان ابزاری اجتماعی در مواجه با شکست در ازدواج به کار گرفته می شود . غالبا در فرآیند طلاق یکی از طرفین، درگیری های عاطفی و رنج بیش تری را متحمل می شود و به مدت طولانی تری در بحران به سر می برد .

دختری٢٢ ساله ام که طلاق گرفته ام. میزان تحصیلاتم فوق دیپلم است. یک ماه است که در یک شرکت کار می کنم. سطح مالی متوسطی داریم و خانواده ام خیلی سنتی هستند. از همسرم در عقد به دلیل اعتیادش جدا شدم. وقتی مجرد بودم مادرم اصرار داشت زودتر ازدواج کنم. زمانی که به خواستگارم جواب مثبت دادم مخالفت کرد ولی بعد رضایت داد. بعد از عقد هم اصرار کرد که جدا شوم. حالا با خانواده ام دچار مشکل شده ام. همیشه بر سرم منت می گذارند و مادرم خیلی به من بی احترامی و توهین می کند. تمام اعضای خانواده ام علیه من شدند. اکنون در شرایطی هستم که اصلا با مادرم و خانواده ام صحبت نمی کنم.

مشکلات طلاق

خانم ها و مشکلات بعد از طلاق

یک ازدواج ناموفق شرایط را به هم می ریزد و به زمان خاص خودش نیاز دارد تا اوضاع و احوال شما و خانواده تان سر و سامان بگیرد و آرام شود. بیایید مسئله شما را بیشتر بررسی کنیم.

بررسی پیامدهای ازدواج ناموفق


ازدواجی که به هر دلیل به طلاق ختم می شود پیامدهایی دارد که یکی از آن ها این است که فرد به لحاظ روحی به هم می ریزد که چرا این شرایط باید برای او پیش بیاید و جوابی که به این سوال می دهد مهم است چون قدم های بعدی را بر اساس آن برمی دارد. خلق افراد بعد از طلاق پایین می آید و این می تواند از احساس غمگینی تا احساس افسردگی و لذت نبردن از زندگی گسترده باشد. نکته دیگر این که افراد در برخورد با این شرایط واکنش های مختلفی نشان می دهند بعضی افراد در حالت افسردگی می مانند، بعضی ها به دنبال هدف جدید در زندگی می روند، بعضی ها پرخاشگر و از همه چیز شاکی می شوند و گاه این پرخاشگری را متوجه خود می کنند و به خود آسیب می رسانند یا پرخاشگری را متوجه دیگران می کنند و به دیگران آسیب می رسانند. همچنین پناه بردن به سیگار، مواد مخدر یا دعوا با دیگران نمونه رفتارهایی است که افراد برای آرام کردن خود استفاده می کنند که البته کمک کننده نیست و فقط شرایط را پیچیده تر و سخت تر می کند.

برای بهبود شرایط باید چه کرد؟

اول مشخص کنید مسئله چیست. به نظر می رسد اولین مسئله، حال روحی شماست که باید احساس خود را بررسی کنید که چه چیزهایی شما را ناراحت می کند و برای برطرف کردن آن چه کارهایی می شود انجام داد. مسئله دوم خانواده شماست باید با آن ها گفت و گو کنید و ببینید آن ها دقیقا از چه چیزی ناراحت هستند. سعی کنید در زمان گفت و گو بیشتر شنونده باشید و سعی نکنید در زمان صحبت کردن به دنبال جواب دادن باشید چون این کار فقط باعث جر و بحث و دعوا می شود. سعی کنید در مورد گذشته و تصمیماتی که گرفته شده خیلی حرف نزنید چون الان دیگر کمکی به شما نمی کند و فقط احساس های بد شما را افزایش می دهد و حال شما را بدتر می کند. وقتی ناراحتی شان را مطرح کردند از آن ها سوال کنید در حال حاضر برای مشکلاتی که پیش آمده چه کاری می توان انجام داد. این الگو به حل مسئله شما کمک خواهد کرد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58885

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0