تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
0

سوالاتی برای تعیین زمان ازدواج شما

سوالاتی برای تعیین زمان ازدواج شما

اگر دنبال راهی هستید که متوجه شوید چه زمانی برای ازدواجتان مناسب است می توانید از این سوالات کمک بگیرید.

سوالاتی برای تعیین زمان ازدواج شما

تعیین زمان ازدواج با این سوالات

گاهی یک فرد در سال های اول دانشجویی اش و با کاری نه چندان ثابت، توانایی ادارهٔ یک زندگی را دارد در حالی که فرد دیگری حتی پس از اتمام دورهٔ کارشناسی و داشتن درآمدی نسبتاً خوب، شرایط مناسب را برای ازدواج ندارد. عاملی که باعث این تمایز می شود، چیزی نیست جز ویژگی های شخصیتی افراد، که مهم ترین آنها مسئولیت پذیری، قدرت مدیریت، ثبات عاطفی ، میزان ریسک پذیری، خستگی ناپذیری و البته قدرت تعامل و برقراری ارتباط با دیگران است.

آیا قدرت مدیریت دارید؟
افرادی که قدرت مدیریت بالایی دارند و اعتماد به نفسشان زیاد است راحت تر می توانند هماهنگی مناسبی میان مشغله های تحصیلی و زندگی خانوادگی خود برقرار کنند. آنها حتی اگر در هنگام ازدواج شغل چندان ثابتی نداشته باشند با اعتمادبه نفس بالای شان می توانند در حین داشتن زندگی مشترک و در طول سال های آینده به موفقیت کاری برسند؛ در عین حال افرادی با اعتمادبه نفس پایین و قدرت مدیریت ضعیف، با انبوهی از کارها و موقعیت های شغلی احساس استیصال کرده و با مشکلات قابل توجهی روبه رو می شوند.

چه قدر مسئولیت پذیر هستید؟
مسئولیت پذیری ویژگی مهم دیگری است که بهره مندی از آن باعث می شود که حتی در سنین پایین هم بتوان آمادگی لازم برای تشکیل زندگی مشترک را پیدا کرد. در مقابل، کسانی که مسئولیت پذیر نیستند و مدام تغییر شغل می دهند و کارها را نیمه تمام رها می کنند حتی در سنین بالا نیز باید برای ازدواج آمادگی بیشتری کسب کنند.

 

زمان ازدواج

زمان ازدواج خود را تعیین کنید

کمی محتاط بودن بد نیست
همهٔ ما اذعان داریم که افراد ریسک پذیر بیشتر در معرض خطر هستند؛ پس بهتر است این اشخاص چندان برای ازدواج عجله نکرده و پس از آنکه ریسک های شان را کردند و دست از خطرکردن های زیاد برداشتند، به ازدواج فکر کنند. این احتیاط موجب می شود که اگر احیاناً یکی از این ریسک ها به شکست انجامید، نفر دیگر نیز تاوان آن را پس ندهد؛ از سوی دیگر کسی که تنهاست بهتر می تواند با شرایط دشوار سازگار شده و مشکلات را از سر راه خویش بردارد.

اگر زود خسته می شوید
خستگی ناپذیری ویژگی دیگری است که افرادی که فاقد آن هستند و خیلی زود از لحاظ روحی، روانی و جسمی خسته می شوند، بهتر است عجله نکرده و اجازه دهند که پس از رسیدن به یک ثبات نسبی از نظر تحصیلی و شغلی، ازدواج صورت گیرد. بر اساس ظاهر افراد نیز می توان تا حدودی میزان خستگی ناپذیری آن ها را تخیمن زد؛ به طور مثال اگر فردی مدام احساس خستگی می کند و از چهره و حالاتش نیز این خستگی مشهود است بهتر است عجله و زیاده روی نکرده و به تدریج و به نوبت با مسائل و مراحل زندگی اش روبه رو شود.

خودمحور نباشید
افرادی که نمی توانند گاهی دنیا را با عینک دیگران ببینند و انتظار دارند همه همان گونه باشند که آنها دوست دارند، کمی صبر کنند. شاید پس از تحصیل و فراهم شدن شغل مناسب، سنی از آنها گذشته و بهتر بتوانند با دیگران تعامل کرده و آنها را بپذیرند و درک کنند!

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68763

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0