تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
0

بازسازی چهره مرد ۷۰۰ ساله !

بازسازی چهره مرد ۷۰۰ ساله !

دانشمندان چهره مردی که حدود ۷۰۰ سال پیش زندگی میکرده را به صورت دقیق و شگفت انگیزی بازسازی کردند.

بازسازی چهره مرد ۷۰۰ ساله !

بازسازی چهره مردی که ۷۰۰ سال پیش زندگی میکرد

به تصویر زیر نگاه کنید، چه چیزی می بینید؟ ممکن است بگویید عکسی سیاه و سفید از یک مرد میانسال. جواب شما هم درست است و هم اشتباه! تصویر بالا در واقع بازسازی چهره بسیار واقع گرایانه ی یک مرد ۷۰۰ ساله است که در قرن سیزدهم میلادی درگذشته است.

مرد 700 ساله

بازسازی دقیق چهره مرد ۷۰۰ ساله

دانشمندانی که این بازسازی دقیق و شگفت انگیز را به انجام رسانده اند، معتقدند که با این کار می توان جزئیات تازه ای را در خصوص سبک زندگی و آناتومی اروپایی ها در قرون گذشته به دست آورد.

بقایای این فرد – که با عنوان “مورد شماره ۹۵۸” شناخته می شود – یکی از ۴۰۰ اسکلت کاملی بود که در خلال سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۲ در زیر “مدرسه الهیات سنت جونز” در کمبریج لندن کشف شد. این مدرسه دینی در قرن ۱۳ میلادی به یک بیمارستان خیریه برای افراد فقیر و کم بضاعت تبدیل شده بود و جنازه مرده ها نیز در قبرستانی درست مجاور بیمارستان دفن می شده است.

بازسازی آناتومی بدن مورد شماره ۹۵۸ یکی از چندین موردیست که در طی یک پروژه تحقیقاتی جهت آشنایی بیشتر با فیزیولوژی مردم قرون وسطی به انجام رسیده است. او در هنگام مرگ حدود ۴۰ سال داشته و آثار باقی مانده بر بدن او نشان می دهد که زندگی پرمشقتی داشته است.

به طور قطع نمی توان در خصوص شغل این مرد اظهار نظر کرد؛ اما بیشتر احتمال آن وجود دارد که او یک کشاورز یا کارگر صنعتگر بوده باشد. ضمن این بررسی دندان های او نیز نشان می دهد که گوشت قرمز و ماهی عمده رژیم غذایی او را تشکیل می داده است.

نکته جالب دیگر در خصوص مورد شماره ۹۵۸ نحوه دفن آن است. همان طور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید او بر خلاف عرف معمول آن زمان با صورتی رو به زمین به خاک سپرده شده است. گرچه این مورد در قرون وسطا کاملاً بی سابقه نیست، اما موارد مشابه بسیار نادر هستند. دانشمندان هنوز هیچ دلیل محکمی برای این نحوه دفن مردگان در اروپای صده های میانی یافت نشده است.

اسکلت

بازسازی چهره با اسکلت

آناتومی بدن

حتما بخوانید :
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48064

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0