تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
0

سعید پورصمیمی از ناخدا خورشید تا کلمبوس + تصاویر

سعید پورصمیمی از ناخدا خورشید تا کلمبوس + تصاویر

همزمان با تولد ۷۵ سالگی سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت کشورمان مروری بر کارنامه بازیگری او داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

سعید پورصمیمی از ناخدا خورشید تا کلمبوس + تصاویر

فیلم های ماندگار سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی یکی از چهره های پیشکسوت سینما و تلویزیون است که بیش از نیم قرن از عمرش را در راه هنر این مرز و بوم صرف کرد. ۹ اسفند همزمان با سالروز تولد آقای بازیگر است و به بهانه تولد ۷۵ سالگی او مروری بر فیلم های ماندگار او داشته ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

به بهانه سالروز تولد سعید پورصمیمی مروری بر کارنامه هنری او داشته ایم و ماندگارترین فیلم های او را مورد توجه قرار داده ایم که در ادامه مشاهده میکنید.

فیلم های سعید پورصمیمی در سالروز تولدش

سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون است که ۹ اسفند ۱۳۲۲ در تهران متولد شد و بازیگری را از دهه چهل آغاز کرد و با بازی در فیلم ناخدا خورشید به کارگردانی ناصر تقوایی به شهرت رسید.

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون

ناخدا خورشید را میتوان نقطه عطفی در کارنامه بازیگری سعید پورصمیمی دانست که در نقشی مکمل در این فیلم خوش درخشید و برای بازی در این فیلم موفق به کسب لوح زرین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی بازیگر فیلم ناخداخورشید

سعید پورصمیمی استاد نقش های مکمل است و تابحال سه بار در جشنواره فیلم فجر برای بازی در نقش مکمل جوایزی را دریافت کرده است .

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی در فیلم برگ جان ، یک تعبیر عاشقانه

ناخدا خورشید به کارگردانی ناصر تقوایی در سال ۶۵ نقطه آغاز بازیگری سعید پورصمیمی در سینما بود که در این فیلم در نقش ملول به ایفای نقش کرداخت و در کنار بازیگر نقش اول این فیلم داریوش ارجمند ، علی نصیریان ، فتحعلی اویسی ، پروانه معصومی و … بازی کرد.

سعید پورصمیمی در دومین اثرش جلوی دوربین فیلم تحفه ها ساخته ابراهیم وحیدزاده رفت و باز هم در نقشی مکمل خوش درخشید.

بازی موفق سعید پورصمیمی در فیلم تحفه ها سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم مرد را در ششمین دوره جشنواره فجر برای او به ارمغان آورد و باز هم اهالی سینما شاهد درخشش او در نقشی مکمل بودند.

سعید پورصمیمی

عکسی از سعید پورصمیمی بازیگر فیلم بوسیدن روی ماه

سعید پورصمیمی سال ۱۳۶۹ با فیلم پرده آخر واروژ کریم مسیحی روی پرده سینماها رفت و موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد از نهمین جشنواره فیلم فجر شد.

سعید پورصمیمی بعد از این بازی های موفق یکی از چهره های شناخته شده دنیای هنر بود اما هرگز در نقشی اصلی دیده نشد و همان عنوان استاد نقش های مکمل را با خود همراه کرد.

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی همبازی نگار جواهریان در یه حبه قند

مدرسه پیرمردها ، دلشدگان ، اینجا چراغی روشن است ، زشت و زیبا ، سرزمین خورشید ، نسل سوخته ، عروس آتش ، قائده بازی ، یه حبه قند ، بوسیدن روی ماه ، نرگس مست ، کلمبوس و … از دیگر فیلم های سعید پورصمیمی بازیگر شناخته شده سینما هستند.

سعید پورصمیمی

بازی سعید پورصمیمی در فیلم سینمایی کلمبوس

کلمبوس به کارگردانی هاتف علیمردانی جدیدترین تجربه بازیگری سعید پورصمیمی در دنیای سینما است که سال ۱۳۹۶ ساخته شد و بازیگرانی چون فرهاد اصلانی ، مجید صالحی ، هانیهتوسلی ، شبنم مقدمی ، فریده سپاه منصور و …. با او در این فیلم همبازی بودند.

سعید پورصمیمی

بازی شبنم مقدمی ، فریده سپاه منصور و سعید پورصمیمی در کلمبوس

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی و فاطمه معتمدآریا در فیلم سکوت

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی در فیلم بوسیدن روی ماه

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=32262

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0