تاریخ : یکشنبه, ۲۶ فروردین , ۱۴۰۳ Sunday, 14 April , 2024
0

نجات مهمان برنامه ماه عسل از مرگ با نذر کمک به مردم

نجات مهمان برنامه ماه عسل از مرگ با نذر کمک به مردم

یاسی اشکی مهمان شب گذشته برنامه ماه عسل در این برنامه از ماجرای نجات از مرگ حتمی با نذر کمک به مردم برای پیشگیری از بیماری ایدز گفت.

نجات مهمان برنامه ماه عسل از مرگ با نذر کمک به مردم

مسئولیتی که برنامه ماه عسل بر دوش مردم گذاشت

برنامه ماه عسل با اجرای احسان علیخانی شب گذشته ۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹ روی آنتن شبکه سه سیما رفت. طبق روال هر روزه برنامه ماه عسل ابتدا آیتمی از برنامه روز قبل و صحبت های مهمانان برنامه پخش شد و بعد احسان علیخانی میزبان یاسی اشکی دختر جوانی بود که توانسته با روحیه و امید از بیماری دور شود و با ایده نجات مردم از بیماری جانی دوباره بگیرد.

یاسی اشکی مدیر و موسس انجمن راه و مسئول انجمن سلامت جنسی که با کمک مردم اداره میشود شب گذشته مهمان برنامه ماه عسل شد و درباره ماجراهای زندگی پر فراز و نشیبش و ۱۰ سال زندگی کردن با بیماری ناشناخته صحبت کرد.

مهمان برنامه ماه عسل در ابتدای صحبتهایش به عجیب بودن حضورش در این برنامه اشاره کرد و گفت :۵ _۶ سال پیش که من آمریکا بودم یکی از دوستانم به من گفت که یک خانم در ماه عسل به همسرش گفت که ایدز دارد و من با خودم گفتم چرا قبل از ازدواجش نگفته و او من را متوجه کرد که ماه عسل یک برنامه است و من هرگز تصور نمیکردم که ۵ سال دیگر زنده بمانم و امروز مهمان شما در برنامه ماه عسل بشوم.

ماجرای بیماری ناشناخته مهمان برنامه ماه عسل

یاسی اشکی درباره بیماری ناشناخته اش گفت :من ۱۷ سال داشتم که برای اولین بار علائم بیماری در من ظاهر شد و من مدتها ضعف بدنی و تب شدید داشتم و هرچه به پزشک مراجعه میکردم دلیل تب من را متوجه نمیشدند و با ضعیف شدن و از کار افتادن سیستم ایمنی بدنم همه گمان میکردند که ایدز دارم اما بارها و بارها آزمایش دادم و جواب آزمایشاتم منفی بود . من ۸ سال با این تب زندگی میکردم و در به در دنبال پزشکی بودم که بیماری من را تشخیص بدهد و کار به جایی کشید که من آرزو میکردم ایدز داشته باشم تا درمانم را آغاز کنم و از این رنج خلاص شوم .

 مهمان برنامه ماه عسل

۱۰ سال جنگیدن مهمان ماه عسل با بیماری ناشناخته

مهمان برنامه ماه عسل ادامه داد :من در آمریکا در بهترین بیمارستان بستری میشدم اما باز هم بیماری من تشخیص داده نمیشد. یک شب در تعطیلات کریسمس به بیمارستان رفتم و چون پزشکم نبود به اورژانس مراجعه کردم و تب شدیدی داشتم ، یک پزشک در اورژانس با دیدن علائم بیماری من ، من را به دوست محققش معرفی کرد و به من پیشنهاد انجام شیمی درمانی داده شد تا شاید سیستم ایمنی بدنم با شوک بیدار شود و حرکتی از خود نشان بدهد.

خانم اشکی ادامه داد :من در سخت ترین شرایط بیماری درس خوانده بودم و کار میکردم و درآمد خوبی داشتم و حتی در یک خانه مستقل زندگی میکردم اما کارم با این بیماری به جایی رسید که همه چیز را از دست دادم و در روز ۲۰ ساعت فقط خواب بودم و از تب شدید میسوختم و در دوره شیمی درمانی در قرنطینه کامل بودم و تنها با خانواده و دوستانم از راه تلفن ارتباط داشتم. در مرکزی که ما شیمی درمانی انجام میدادیم حدود ۱۴۰ نفر بودند که هر روز خبر رفتن یکی از آنها به گوشمان میرسید و کار من هم به جایی رسیده بود که هر ثانیه منتظر مرگ بودم و یک شب که پزشک به من گفت امشب ممکن است از دنیا بروم بهترین خبر عمرم را به من داد و منتظرش بودم تا دردهایم تمام شود.

نذری که جانی دوباره به مهمان برنامه ماه عسل بخشید

مهمان برنامه ماه عسل درباره بهبود بیماری اش گفت :یک شب که از شدت تب و لرز به خودم میپیچیدم با خودم فکر کردم که من در بیماری حق انتخاب نداشتم اما کسانی که مبتلا به ایدز میشوند حق انتخاب دارند و اگر از خودشان مراقبت کنند هرگز به بیماری مبتلا نمیشوند و نذر کردم اگر زنده بمانم همه عمرم را صرف آموزش پیشگیری از ایدز در ایران کنم . این ایده را با خانواده و دوستانم درمیان گذاشتم و آنها هم پذیرفتند که در این راه کمکم کنند و ما تیم ۷ نفره ای را تشکیل دادیم و شروع کردیم از طریق اینترنت به مردم ایران آگاهی دادن و حتی وب سایتی به راه انداختیم که مردم بتواند سوالاتشان را از ما بپرسند و به تیم ما دوستان پزشک و محقق هم اضافه شدند.

یاسی اشکی

یاسی اشکی مهمان برنامه ماه عسل

همه این کارها را در حالی انجام میدادم که فکر میکردم قرار است فردا بمیرم و از آن فردا ۵ سال گذشته است و من روز به روز حالم بهتر شد چون فکر میکردم باید به مردم کمک کنم تا رنجی را که من کشیده ام آنها نکشند.

خانم اشکی درباره روند بیماری اش در حال حاضر گفت :اگرچه من علائم بیماری را پشت سر گذاشته ام و با امید کمک به مردم سرپا هستم اما همچنان خونم وضعیت نامساعدی دارد و آخرین باری که آمریکا برای دیدار پدر و مادرم رفتم پزشکم به من گفت که باید دارو مصرف کنم اما من نمیتوانستم آنجا بمانم و باید به ایران برمیگشتم و رسالتم را تا روزی که زنده هستم انجام بدهم.

 مهمان برنامه ماه عسل

نجات مهمان ماه عسل از مرگ با یک نذر

پزشکم از من به عنوان معجزه یاد میکند چون در بین ۱۴۰ نفری که در آن مرکز بودند تنها من زنده ماندم و این بخاطر امید به کمک به مردم و آگاهی دادن به آنها بود.

هشدار جدی مهمان ماه عسل به شیوع ویروس HPV

یاسی اشکی مدیر و موسس انجمن راه درباره شیوع ویروس HPV ویروس عامل زگیل تناسلی که علت سرطان است در دنیا صحبت کرد و گفت :این ویروس در دنیا به سرعت در حال رشد است و عامل بیماری ایدز ، سرطان دهانه رحم ، سرطان دهان و حلق و انواع خطرناکی از بیماری های دیگر است که خوشبختانه در دنیا واکسن آن تولید شده است اما سرعت گسترش این بیماری به حدی زیاد است که اگر دیر بجنبیم کشور ما را هم درگیر میکند.

یاسی اشکی

مهمان ماه عسل در کنار احسان علیخانی

من در کارگاههای آموزشی راههای مراقبت از خود را به مردم آموزش میدهم و به بچه ها درباره مراقبت از اندام های جنسی شان میگویم چرا که گسترش این بیماری به حدی زیادی است که باید از کودکی در مقابل آن بایستیم. من هر روز در وزارت بهداشت هستم و از مسئولین آنجا درخواست کردم که این واکسن در ایران تولید ملی شود و وزیر بهداشت متعهد شده است که هر میزان مردم در این امر مشارکت داشته باشند به همان میزان هم وزارت بهداشت برای تولید این واکسن هزینه را می پردازد و احسان علیخانی از مردم خواست در تولید ملی این واکسن مشارکت کنند.

مهمان برنامه ماه عسل

سلفی مهمان ماه عسل با احسان علیخانی

در بخش پایانی برنامه یاسی اشکی مهمان برنامه ماه عسل گفت :من زمان که شروع به این کار کردم اصلا نمیدانستم حتی میتوانم یک روز دیگر زنده بمانم اما الان ۵ سال است که زنده ام ، اگرچه نمیدانم تا ماه رمضان سال آینده زنده هستم یا خیر اما خیالم از بابت تولید این واکسن راحت شد و امروز تولید این واکسن دیگر یک کار و مشارکت ملی است و من تنها نیستم و از این بابت خیلی خوشحالم.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27564

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0