تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

فروش جیرجیرک پخته شده در ایران! + تصاویر

فروش جیرجیرک پخته شده در ایران! + تصاویر

بازار خرید و فروش جیر جیرک سرخ شده به عنوان یک وعده غذایی و به قیمت ۵ هزار تومان منبع درآمدی برای برخی افراد در استانهای کشور شده است.

فروش جیرجیرک پخته شده در ایران! + تصاویر

فروش جیرجیرک های پخته شده در کشور

بتازگی فروش جیرجیرک های سرخ شده منبع درآمدی برای شکارچیان جیر جیرک شده است چرا که با شکار و طبخ آنها به عنوان یک غذای لذیذ و با قیمت قابل توجهی به مشتریان عرضه می کنند.

اخیرا گزارشی درباره شکار و فروش آزادانه «جیرجیرک» در برخی استانهای کشور منتشر شده که حکایت از بازار گرم خرید و فروش این حشرات برای مصرف به عنوان «غذایی لذیذ» توسط مردم برخی از شهرهای کشورمان دارد.

ظاهراً در نواحی مانند سیرجان، بازار شکار و خرید و فروش جیرجیرک در ایام خرداد ماه رونق دارد و برخی از عشایر منطقه اقدام به شکار این حشرات در جاده بابک و اطراف آن می کنند و با شکار جیرجیرک ها و حمل آنها در داخل گونیهای ۱۶ تا ۱۷ کیلویی، اقدام به فروش این حشرات در داخل شهر می کنند.

خرید و فروش جیرجیرک

یکی از شکارچیان جیرجیرکها با بیان اینکه ما سالهاست که در این فصل اقدام به این کار می کنیم، گفته «امسال توانسته ام حدود ۱۵ گونی جیرجیرک با وزن هر گونی حدود ۱۷ کیلوگرم را شکار کنم و به فروش برسانم که درآمد خوبی هم برایم داشته است!»

یکی از خریداران این جیرجیرک ها درباره نحوه مصرف و خوردن این جیرجیرک ها می گوید:« اول آنها را داخل آب گرم می ریزیم، بعد که مردند، دست و پای آنها را می کنیم و در ماهی تابه سرخ می کنیم و می خوریم.»

خرید و فروش این جیرجیرک ها در حالیست که طبق فتوای مراجع عظام تقلید، خوردن حشرات جایز نیست و حرام است.

با وجود انتشار برخی اخبار در این خصوص، هنوز مقامات مسئول از جمله مسئولان سازمان محیط زیست در این باره اظهارنظر خاصی نداشته اند.

خرید و فروش جیرجیرک

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48622

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0