تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

آواز خواندن بیمار وسط جراحی تومور مغزی! + تصاویر

آواز خواندن بیمار وسط جراحی تومور مغزی! + تصاویر

جراحی تومور مغزی که یکی از حساس ترین جراحی هاست می تواند با آواز خواندن بیمار آن هم وقتی بخشی از جمجمه برداشته شده است حساس تر هم بشود.

آواز خواندن بیمار وسط جراحی تومور مغزی! + تصاویر

آواز خواند بیمار هنگام جراحی تومور مغزی!

تیم جراحی که مشغول برداشتن تومور مغزی به بزرگی مشت انسان بود متوجه شدند که بیمار آوازی قدیمی از سالهای دور می خواند.

“هارتسفیلد” ۳۰ ساله حین جراحی و در زمان “کرانیوتومی” ناگهان از حالت خواب کامل خارج شده و شروع به خواندن اوازی در دهه ۸۰ میلادی می کند.

کرانیوتومی چیست؟

کرانیوتومی عملی است که در آن قسمتی از استخوان‏‎ ‎جمجمه جهت دسترسی به بافت مغز‎ ‎برداشته می شود‎.‎‏ شامل انواع ‏بسیار متفاوتی از شیوه هاست که در درون سر قابل انجام است. 

جراحی تومور مغزی

لحظه آواز خواندن بیمار وسط جراحی تومور مغزی

تومور مغزی این مرد درست در بخش مربوط به کنترل حرکات مغز قرار داشت یعنی بخشی که مسئول کنترل حرکات دست و پا و تکلم است. جراح بعد از آنکه مرد شروع به آواز خواندن می کند برای آنکه از سلامت این بخش از مغز بیمار مطمئن شود از این فرصت استفاده کرده و با او صحبت می کند تا با عکس العمل های متفاوت از موفقیت جراحی اطمینان حاصل کند.بیمار تومور مغزی وسط جراحی آوازی از ” فیل کالینز” می خواند و تیم جراحی به خنده به او می گویند که بهتر است هرگز در مسابقات آواز خوانی شرکت نکند. خوشبختانه جراحی با موفقیت کامل به پایان رسیده و وضعیت بیمار بعد از جراحی کاملا مناسب بود تا جایی که چند روز زودتر از بیمارستان مرخص شد.

جراحی تومور مغزی

عکس بیمار و جراح ماجرای جالب آواز خواندن هنگام جراحی تومور مغزی

چند وقت بعد از جراحی پزشک بعد از معاینه فیلم آواز خواندن “هارتسفیلد” را به او و همسرش نشان داد ، آنها در کمال ناباوری تماشا می کردند ولی در نهایت با همه چیز تبدیل به اتفاقی خنده دار و جالب شد که در حال حاضر پایان یافته.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48598

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0