تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
1

دروغ های کوچک و تاثیرهای بزرگ در زندگی

دروغ های کوچک و تاثیرهای بزرگ در زندگی

گفتن دروغ های کوچک و پنهان کردن حقیقت در زندگی مشترک حتی اگر برای جلوگیری از ناراحتی همسرتان باشد باز هم کار درستی نیست.

دروغ های کوچک و تاثیرهای بزرگ در زندگی

تاثیر دروغ های کوچک در زندگی مشترک

دروغ گفتن خوب است یا بد ؟ ما دروغ گفتن را از دوران کودکی یاد می گیریم و گاهی تا آخرین روزیکه زنده هستیم به این کار ادامه می دهیم .

بعضی ها به سادگی دروغ می گویند، دروغ های کوچک که ظاهرا آسیبی به کسی نمی زنند و حتی برای پیشگیری از ناراحتی خیلی هم خوب و مفید هستند اما دروغ های کوچک یا پنهان کردن بخشی از حقیقت به این دلیل که شاید بیان حقیقت باعث ناراحتی شریک زندگی تان شود کاری منطقی و اخلاقی نیست.

دروغ های کوچک

دروغ های کوچک به شریک زندگی

دروغگویی می تواند تبدیل به یک عادت شود و شما را در موقعیت هایی قرار می دهد که بی دلیل و ناخواسته نیز دروغ بگویید. اما این بیشتر از آنچه درباره اش دروغ گفته اید برای رابطه صمیمی خطرناک است، زیرا دروغ گفتن، همراه با انکار دیگری و ارتباط متقابل است، چون همیشه چیزی وجود دارد که نباید بیانش کرد و دیگری نباید بداند این یعنی؛ وارونه کردن حقیقت هرچند خوب یا بد. پنهان کاری، انکار و نادیده گرفتن یک مشکل است و هیچ چیز را بهبود نمی دهد.

برای چه دروغ می گویید
برخی از افراد دروغ های کوچکی می گویند، چون به این ترتیب می توانند خود را از خطر درامان نگه دارند. این یعنی طرف مقابل شما ظرفیت پذیرش حقیقت را ندارد و با شنیدن واقعیت ها یا از کوره درمی رود یا اظهار ناراحتی شدید و افسردگی می کند یا اینکه اگر مساله به خود شما ربط داشته باشد ممکن است او با خشونت یا رفتاری آسیب زننده با شما برخورد کند.

متاسفانه شما نمی توانید با پنهانکاری یا دروغ خودتان را در امان نگه دارید یا شرایط را عوض کنید. حقیقت ها وجود دارند و این طرف مقابل شماست که باید آنها را بپذیرد بدون اینکه به خودش یا دیگران آسیب بزند. پنهانکاری همواره با ترس آشکار شدن همراه است. پس در واقع شما هرگز در امان نیستید. اگر مساله ای خارج از تحمل شریک شماست این مشکل شخصی اوست و راه حل آن بدون شک پنهانکاری، دروغ و وارونه کردن واقعیت ها نخواهد بود.

شما باید بدانید که اگر راستگویی شما به دیگری جراحتی وارد کند بازهم ارزشمند است. در سال های اول درک و شناخت ناقص از هم باعث می شود که افراد نسبت به هم اعتماد نداشته باشند و هر از چندگاهی چیزهایی از گذشته یا حال را پنهان کنند. اما یک رابطه خوب با هیچ آدمی با دروغگویی بهتر نمی شود. شما هرگز نمی توانید با یک دروغ در خودتان یا دیگری احساس مثبت ایجاد کنید. اگر نمی توانید راست بگویید حداقل سکوت کنید.

آیا اعتماد ویران می شود؟
بله. شما بالاخره یک جای این بازی اشتباه پیش می روید و چیزی که از دست می دهید اعتماد در رابطه است. برای بازسازی رابطه در این شرایط شما نیاز به زمان زیادی دارید. شما مجبور می شوید برای بازسازی این اعتماد همه چیز را دوباره توضیح بدهید. این غیر ممکن نیست اما بسیار دشوار است.

اگر دلیلی برای دروغ گفتن وجود ندارد تمرین کنید تا این عادت را از سرتان بیندازید. اگر دلیلی برای دروغگویی وجود دارد به جای کار کردن روی دروغ های بهتر و موثرتر روی حل مشکل کار کنید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68612

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0