تاریخ : سه شنبه, ۱ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 20 February , 2024
0

خلاقیت عجیب در دنیای طراحی جواهرات

خلاقیت عجیب در دنیای طراحی جواهرات

میخواهیم شما را با هشت طراح جوان و مبتکر که دست به طراحی جواهراتی عجیب و غریب زده اند، آشنا کنیم.

خلاقیت عجیب در دنیای طراحی جواهرات

طراحی جواهرات با استفاده از صدف، چوب، شاخ حیوانات، دندان کوسه ماهی و کریستال

طراحی زیورآلات از کارهای بسیار جذاب و ظریف است که نیاز به ابتکار و حوصله فراوان دارد .در این گزارش می خواهیم با هشت طراح جوان و مبتکر که دست به طراحی زیورآلاتی عجیب و غریب زده اند، آشنایتان کنیم؛ زیورآلاتی از صدف، چوب، شاخ حیوانات، دندان کوسه ماهی و کریستال. آنها می دانند چطور با چیزهای عجیب و غریب یک ظاهر شیک و سنتی به وجود آورند.

هارومی کلوسوسکا دو رولا؛ همزیستی مسالمت آمیز با وحوش!

او مجموعه ای از حیوانات وحشی طراحی کرده است. مواد مورد استفاده او:شاخ، آبنوس، عاج و سایر مواد طبیعی است.
در مجموعه او یک گردنبند می بینیم که به دور گردن می پیچد. این کار دو سال زمان برده است. آن را می شود هم به صورت گردنبند و هم به صورت کمربند بست. همه جواهرات او کار دست است. او علاقه زیادی به حیوانات وحشی دارد و تلاش کرده است که آنها را به همان شکل که هستند و همان طوری که حرکت می کنند به تصویر بکشد.

دنیای طراحی جواهرات

دو رولا مجموعه ای از حیوانات وحشی طراحی کرده است

  • مثلا یکی از زیورآلات او یک مامبای سیاه، ماری زهردار است که طوری آن را طراحی کرده که بدن منعطفش را می توان در ذهن مجسم کرد. یکی دیگر از زیورآلات او یک انگشتر طلایی است که چشم هایش از یاقوت است و سرش نیز یک الماس منبت کاری شده است که به زیبایی دور انگشت قرار می گیرد.

الیس تیسیکیس؛ طلاکاری روی شاخ

این خانم جوان به تازگی دست به تولید و طراحی زیورآلاتی زده است که مناسب فصل تابستان هستند.

مواد مورد استفاده او، مس و سنگ های رودخانه برای رنگ و جلادادن به صدف های زیبا و شاخ های طلاکاری شده است.

پارم مارین؛ طراحی با طلا و موی اسب

پارم مارین نمونه انسانی است که ثابت کرده است پشتکار و کمی استعداد برای موفقیت کافی است و همیشه احتیاجی به تحصیلات دانشگاهی نیست. او توانسته است بدون داشتن هیچ تحصیلات مرتبط با هنر دست به طراحی زیورآلات بزند و تا حدی کارش بگیرد که وگ در مورد او مطلبی جداگانه منتشرکند. کارهای او نو و بدیع است. به طور مثال در یکی از طراحی هایش موی اسب رنگ شده و طلا را در کنار یکدیگر قرار داده است.

  •  دنیای طراحی جواهرات

    جواهرات پارم مارین خیلی رنگی و خوش آب ورنگ است 

جواهرات او خیلی رنگی و خوش آب ورنگ است و برای داشتن ظاهری شیک زیورآلاتی شبیه به آن را باید با لباس های خیلی ساده و تیره پوشید.
منبع الهام او چیزهای بسیار کوچک است. مثلا یک بار به رستورانی می رود. پیش غذایی که برای او می آورند، رنگ های جالبی داشته است و همین موضوع ساده تبدیل به یک طراحی زیبا می شود.

سارا بلتران؛ سرگرمی با صدف

آیا تا حالا برای سرگرمی از صدف برای خود گردنبند درست کرده اید؟ خبر خوشی برایتان دارم و آن این که یکی از طراحان جوان و معروف کار خود را از همین جا شروع کرده است. او در دوران کودکی برای سرگرمی گردنبندهای صدفی برای خود می ساخته است. بزرگ که می شود همچنان عشق او به دریا و ساحل منبع الهام می شود برای طراحی زیورآلات. بیشتر کارهای او شامل صدف هایی است که از ساحل و دریا پیدا می کند. او از اقیانوس نیز برای رنگ زیورآلاتش الهام می گیرد. رنگ هایی مانند توسی، آبی، سبز و فیروزه ای.

جکی آیش؛ مثل طلسم جادوگرها

او جواهراتی شیک و بوهم طراحی می کند. زنجیرهای بلند مجموعه او و بقیه زیورآلاتش مثل طلسم های جادوگرهایی است که بعضی وقت ها آنها را در فیلم ها می بینیم. البته با توجه به خانواده ای که جکی در آن بزرگ شده است این موضوع چندان جای تعجب ندارد. او یک دورگه مصری – بومی آمریکایی است. هنر او مجموعه ای یگانه از دو ملیتی است که در هنر فولک، ریلیکس، طلسم و طلا معروف هستند. یوگا نیز یکی دیگر از مواردی است که در این زمینه به او کمک زیادی کرده است.

 دنیای طراحی جواهرات

 جکی آیش طراح جواهرات شیک

 

جواهرات او ترکیبی از فسیل های ارگانیک و سنگ های قیمتی است. مواد مورد استفاده او تورمالین هندوانه ای، ژئود یا پوک سنگ های بلوری است. در زیورآلات او سنگ های نادر دیگری نیز مانند آزوریت و فیروزه به رنگ بنفش و سوژلیت های منحصر به فرد دیده می شود.

ژولی دو بورپر؛ طراحی با مواد معدنی

او متخصص تولید گردنبندهایی است که از مواد معدنی درست شده است. مواد مورد استفاده او عقیق های ظریف و فیروزه است. در مجموعه های او سنگ هایی به رنگ ارغوانی است که می تواند شما را هیپنوتیزم کند.

پاسکال مونووازن؛ همراهی با مرجان و استخوان

کم کم شاهد آن هستیم که گردنبندهای بوهم و دستبندهای خیلی نازک و طبیعی دارد جای دستبندها و گردنبندهای چرمی را می گیرد. پاسکال در کارهای خود از مرجان، استخوان و سنگ لابرادوریت استفاده می کند. سنگ ریزه و فیروزه مرمرین دیگر مواد مورد استفاده او است. او سعی می کند تجربیاتی که از سفر به دست می آورد و مناظر زیبایی که می بیند را بر روی کارهای دست ساز پیاده کند. او به میل و سلیقه خودش به سر هم بندی، بافت و نقاشی کارهایش می پردازد. می گویند پاسکال از موادی در کارهایش استفاده می کند که نیروهای منفی را دور می کند.

ماتیلد دانگلد؛ دختری با سلایق شرقی

این طراح سلیقه ای آسیایی دارد و در کارهای او بیش از هر چیز تاثیر این قاره مشهود است. بر روی انگشترهای طلا یا جواهر او درخشش سنگ های خام و صیقل داده نشده دیده می شود. او برای طراحی جواهراتش از کوارتز و پیریت و به تازگی نیز از تورمالین هایی به رنگ های ملایم استفاده می کند.

 

  • دنیای طراحی جواهرات

  • ماتیلد دانگلد دختری با سلایق شرقی

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1564

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0