تاریخ : جمعه, ۳۱ فروردین , ۱۴۰۳ Friday, 19 April , 2024
1

نور خورشید باعث تغییر رنگ مو میشود!

نور خورشید باعث تغییر رنگ مو میشود!

نور خورشید باعث آسیب و تغییر رنگ موها میشود, به همین خاطر باید در فصل تابستان به صورت ویژه از موهایتان مراقبت کنید.

نور خورشید باعث تغییر رنگ مو میشود!

تغییر رنگ مو با نور خورشید

همه ما می دانیم که آفتاب داغ تابستان چقدر برای پوستمان مضر است و به همین دلیل برای محافظت از پوست خود اقداماتی را انجام می دهیم. ولی آیا تا کنون در مورد تاثیر آفتاب بر روی مو چیزی شنیده اید؟؟؟ آفتاب می تواند برای موهایمان به اندازه پوستمان آسیب رسان باشد.

کارشناسان بر این باورند که موها در تابستان به علت تعریق بیش از حد و گرد و غبار آسیب می بینند، اما نتایج مطالعات جدید نشان داده است این گرمای خورشید و اشعه UV است که به مو آسیب می رساند و حتی منجر به تغییر رنگ مو نیز می شود.

تغییر رنگ مو

نور خورشید عامل تغییر رنگ مو 

این پزشکان در عین حال اظهار کردند:تعریق بیش از حد مو خوب نیست و منجر به چسبندگی و جذب گرد و غبار و آلودگی هوا می شود. بنابراین، موها در تابستان نیاز به مراقبت بیشتری دارند.
از بهترین روش ها برای جلوگیری از آسیب مو در تابستان می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

*شستن مو

رطوبت، گرما، گرد و غبار و عرق منجر به آسیب رساندن به مو و پوست سر و عفونت های باکتریایی و قارچی می شود. برای جلوگیری از آسیب رسیدن به سر، باید موهای خود را شست وشو دهید.

*چرب کردن مو

از آنجا که شست وشوی بیش از حد منجر به از بین رفتن رطوبت می شود، باید سر خود را چرب کنید، البته به مقدار کم و با روغن های مناسب سر.

*پوشاندن سر در نور خورشید

قرار گرفتن مستقیم مو در نورخورشید و اشعه UVبه مو آسیب می رساند. برای جلوگیری از آسیب مو در معرض نورخورشید از کلاه، روسری و یا هر پوششی استفاده کنید.

*عدم استفاده از سشوار و اتوی مو

استفاده از سشوار و همچنین اتوی مو به فولیکول های مو آسیب می رسانند.

* استفاده از کلاه در شنا

همیشه در هنگام شنا موهای خود را با کلاه بپوشانید تا از مواد شیمیایی استخر مانند کلر دور بمانند. علاوه بر این، بعد از استخر بلافاصله موهای خود را شست وشو دهید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=3402

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0