تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

آشپز تایلندی با نور خورشید مرغ هایش را کباب میکند+عکس

آشپز تایلندی با نور خورشید مرغ هایش را کباب میکند+عکس

آشپز تایلندی از یک روش جدید برای کباب کردن مرغ هایش استفاده میکند ، این آشپز با استفاده از نور خورشید با دمای بیش از ۳۰۰ درجه سانتیگراد مرغ هایش را کباب میکند.

آشپز تایلندی با نور خورشید مرغ هایش را کباب میکند+عکس

کباب کردن مرغ با نور خورشید در تایلند

آشپز تایلندی با استفاده از یک روش جدید اقدام به پخت مرغ کرد . این آشپز تایلندی از نور خورشید برای کباب کردن مرغ هایش استفاده میکند.

“سیلا سوتارات” فروشنده ی خیابانی مرغ از “پتجابوری” تایلند است که از یک راه مبتکرانه برای پخت غذا استفاده می کند. او به جای فر یا زغال چوب از هزار آینه متحرک استفاده می کند که نور خورشید را به پرتویی قوی تبدیل می کنند.

او به طور اساسی گوشت را با بیش از ۳۰۰ درجه سانتیگراد از نور طبیعی خورشید می پزد.

روش جدید کباب کردن مرغ با نور خورشید

نور خورشید

پخت مرغ با نور خورشید در تایلند

این آشپز تایلندی هم مانند بسیاری از فروشندگان خیابانی دیگر، از آتش زغال چوب برای طبخ مرغ استفاده می کرد، اما از سال ۱۹۹۷ میلادی او وقتی سوار اتوبوس شده بود به ایده ی درخشانی رسید. یک روز او به وسیله ی نور خورشیدی که از پنجره ی اتوبوس به درون می تابید احساس گرمای شدیدی کرد و با خود گفت:من می توانم آنرا به انرژی تبدیل کنم. او این کار را انجام داد و توانست با استفاده از نور خورشید مرغ ها را بپزد.

نور خورشید

پخت مرغ با نور خورشید در تایلند

سیلا در این باره به “فرانس پرس” می گوید:فکر می کردند که من دیوانه شده ام و این روش غیر ممکن است، اما حرف ها و کنایه هایشان من را متوقف نکرد و حالا به نتیجه رسیده ام.

اختراع او یک پنل با هزار آینه ی کوچک قابل حرکت است که همانطور که پیش بینی می کرد کار می کند. او با این روش می تواند ۱٫۵ کیلوگرم مرغ را در ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزد.

نور خورشید

پخت مرغ با نور خورشید در تایلند

یک قاب فلزی از آینه ها که نور خورشید را بر یک ردیف مرغ خوابانده شده در حال چرخش متمرکز می کند، و فقط در چند دقیقه شروع به جلز و ولز و کباب شدن می کنند.

او ادعا می کند که درجه حرارت این اختراع او می تواند به ۳۱۲ درجه ی سلیوس برسد به همین دلیل به جای کلاه آشپزی از ماسک جوشکاری استفاده می کند.

نور خورشید

پخت مرغ با نور خورشید در تایلند

این منظره ی غیرعادی تعداد زیادی از مشتری های کنجکاو را به خود جذب می کند تا طعم مرغ های پخته شده با نور خورشید را بچشند. این آشپز می گوید پخت مرغ با نور خورشید بهترین شیوه است که باعث میشود مرغ به طور کامل بپزد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=67855

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0