تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

داستان حیرت انگیز قصر تاریخی فرمانروای شهر بافوت

داستان حیرت انگیز قصر تاریخی فرمانروای شهر بافوت

شهر بافوت شهر کوچکی است که کشور کامرون قرار گرفته و براساس آداب و رسوم این منطقه هنوز تحت فرمانروایی رییس قبیله می باشد.

داستان حیرت انگیز قصر تاریخی فرمانروای شهر بافوت

داستان حیرت انگیز قصر تاریخی فرمانروای شهر بافوت

شهر بافوت Bafut شهر کوچکی است که هنوز به سبک سنتی اداره می شود و حتی می توان حرم سرا را در آن دید که ۱۰۰ زن را در خود جای داده است. این شهر در شمال غربی کشور کامرون تنها یکی از مناطقی هست که هنوز تحت فرمانروایی رییس قبیله و با ساختار قدرت سنتی اداره می شود. ساکنان این شهر در اصل در حدود ۴۰۰ سال پیش از سرزمین های جنوبی رودخانه چاد Lake Chad به این مناطق کوچ کرده و تسلط منطقه را به دست گرفتند.
قبیله بافوت به محض رسیدن به این منطقه قصری را برای پادشاه خود که به وی Fon of Bafut به معنای پادشاه بافوت می گفتند ساختند و هنوز هم مقبره سه پادشاه نخست قبیله در این قصر قرار دارد. بعدها قصر پادشاه به مکان اخیر امروزی منتقل شد و همه ساله هزاران گردشگر خارجی از آن مشاهده می کنند.

شهر بافوت
 
این قصر با یک جنگل مقدس احاطه شده و در مرکز شهر قرار دارد. قصر بافوت از ۵۰ منزل تشکیل شده هست که به دور هسته مرکزی و مقدس قصر که مقبره آچوم Achum Shrine نام دارد ساخته شده اند. این منزل ها بعنوان دربار پادشاهی و محل زندگی زنان پادشاه که تعداد آنها به صد نفر می رسد مورد بهره گیری قرار می گیرند.
 
شهر بافوت

همگی زنان پادشاه از ابتدا زن وی نبوده اند و وی بعضی از آنان را از پدرش به ارث برده هست. بر اساس سنت های محلی وقتی که پادشاه Fon از جهان می رود جانشین وی تمامی زن ها و فرزندان وی را به ارث می برد. بدین ترتیب در واقع هر پادشاه با مادر خوانده های خود ازدواج میکند و تمامی برادران و خواهران ناتنی اش به دختران و پسران او تبدیل می شوند.

شهر بافوت

پادشاه کنونی بافوت که یازدهمین پادشاه از خاندان سلطنتی به شمار می آید از پدر خود ۷۲ زن و ۵۰۰ فرزند به ارث برده هست.

حتما بخوانید :
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=48145

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0