تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
0

بهترین اختلاف سنی بین زن و شوهر

بهترین اختلاف سنی بین زن و شوهر

تحقیقات نشان داده بهترین اختلاف سن برای زن و شوهر این است که زنان از مردان حداکثر ۸ تا ۹ سال کوچکتر باشند.

بهترین اختلاف سنی بین زن و شوهر

زن و شوهر چند سال باید اختلاف سن داشته باشند؟

دانشمندان استرالیایی با بررسی بیش از دو هزار زوج دریافتند شوهران باید حداکثر دو تا سه سال کوچک تر یا هشت تا ۹ سال از همسران خود بزرگ تر باشند. به گزارش مهر، محققان دانشگاه ملی استرالیا با مطالعه روی حدود دو هزار و ۵۰۰ زوج استرالیایی خوشبخت و بدبخت به مدت شش سال بین سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۷ فاکتورهای سازگاری و بحران در روابط زناشویی را مورد بررسی قرار دادند.

یکی از این فاکتورها «سن» است که در یک ازدواج خوب از اهمیت بالایی برخوردار است. نتایج این تحقیقات نشان می دهد برای زنان بهتر است با مردانی ازدواج کنند که حداکثر ۸ تا ۹ سال از آنها بزرگ تر یا در نهایت دو تا سه سال از آنها کوچک تر باشند. این اختلاف سنی تا حد چشمگیری پدیده طلاق را کاهش می دهد. در حقیقت مردانی که سن آنها از همسران خود بسیار کمتر یا بسیار بیشتر است شوهران خوبی نیستند.

 

 زن و شوهر

بهترین اختلاف سنی بین زن و مرد

 براساس گزارش سیدنی مورنینگ هرالد، به گفته این دانشمندان، فاکتور سن بیش از سایر فاکتورها از قبیل سطح فرهنگی یا ریشه های جغرافیایی در ایجاد حس مشترک میان زن و شوهر نقش دارد. همسن بودن به این معنا است که زن و شوهر هر دو از دلبستگی های مشابهی در موسیقی، سیاست و مسائل مربوط به یک نسل برخوردار باشند به طوری که ۱۷ درصد از جدایی ها در مواردی اتفاق می افتد که این اشتراکات وجود ندارند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68492

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0