تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

تفاوت عمدۀ مردان با زنان در عشق ورزیدن

تفاوت عمدۀ مردان با زنان در عشق ورزیدن

تفاوت عمده عشق ورزیدن زنها و مردها در این است که مردها با شروع رابطه جنسی و یا انجام مشترک فعالیت ها و زنان با ادعای کمتر و سازگاری بیشتر عشقشان را نشان میدهند.

تفاوت عمدۀ مردان با زنان در عشق ورزیدن

تفاوت عشق ورزیدن بین مردان و زنان

عشق ورزیدن و ابراز محبت فقط لازمه روزهای نخستین ازدواج نیست؛ بلکه با گذشت زمان نهال نوپای زندگی به درختی تناور تبدیل می شود که نیاز بیشتری به آبیاری دارد؛ با ابراز محبت و عشق ورزیدن و علاقه به هم، می توان این درخت تناور را برای همیشه با نشاط ، بارور و با طراوت نگه داشت.

راه های مختلفی برای ابراز محبت و عشق ورزیدن در زندگی وجود دارد . اولین راه این است،از ابراز محبت و عشق ورزیدن نسبت به یکدیگر دریغ نکنید؛ ابراز محبتِ به موقع در زندگی مشترک ، علاقه ، نشاط و طراوت به وجود می آورد.

بااینکه در اکثر فرهنگ ها جا افتاده است که روش عشق ورزیدن مردها و زن ها با هم متفاوت است و زن ها در ابراز عشق و محبت در روابط عاشقانه بهتر عمل می کنند، روانشناسان اعتقاد دارند که تحقیقات چندان این ایده را تایید نمی کنند.

یک تحقیق جدید که به تازگی در ژورنال Personality and Social Psychology به چاپ رسیده است، مشخص می کند که با اینکه مردها به اندازه زن ها به ابراز علاقه متمایل هستند، محققان چند تفاوت جالب توجه بین زنان و مردان در نحوه ابراز احساساتشان را عنوان می کنند.

عشق ورزیدن

مردان عشق را با رابطه جنسی و زنان با قانع بودن ابراز میکنند

الیزابت شوئنفلد، محقق این تحقیق و پژوهشگر دانشگاه تگزاس دریافته است که مردها با شروع رابطه جنسی و یا انجام مشترک فعالیت ها عشق خود را نشان می دهند، زنان احساسات خود را با ادعای کمتر و سازگاری بیشتر نشان می دهند.

محققان با هر ۱۶۸ زوج شرکت کننده در این تحقیق که همه ازدواج اولشان بود، درمورد فعالیت ها و ارتباطاتشان با همدیگر طی دو ماه اول زندگی و بعد به صورت سالیانه طی ۱۳ سال بعد از شروع ازدواجشان، مصاحبه کردند.

تقریباً همه زوج ها سفیدپوست بودند و بیش از نیمی از آنها تحصیلات عالی داشتند.

برخلاف کلیشه های جنسیتی متداول، آخرین یافته ها نشان داده است که هرچه مردان همسرشان را بیشتر دوست داشته باشند، محبتشان بیشتر شده و محیطی ایجاد خواهند کرد که زوج می توانند انواع و اقسام فعالیت ها را در کنار هم انجام دهند، چه فعالیت های تفریحی و چه فعالیت های مربوط به کارهای خانه.

ولی، به نظر می رسد عشق هیچ تاثیری بر میزان مسئولیتی که مردها از کارهای خانه به گردن می گیرند ندارد و به نظر نمی رسد با عشق بیشتر تمایل آنها به سبک تر کردن کارهای همسرشان بیشتر شود.

ولی هرچه بیشتر همسرشان را دوست داشته باشند، احتمال اینکه شروع کننده رابطه جنسی با او باشند بیشتر خواهد بود ولی این مسئله درمورد خانم ها صادق نیست و آنها هرچقدر هم که شوهرانشان را دوست داشته باشند، احتمال اینکه اولین قدم را برای رابطه جنسی بردارند بسیار کم است.

یافته ها نشان می دهد که اگر زنی احساس کند شوهرش او را دوست ندارد، به جای اینکه علاقه خود را به او نشان دهد یا در فعالیت های مشترک بیشتری با او شرکت کند، خود را بیشتر با روحیات و خواسته های او تطبیق خواهد داد.

تحلیل های چندلایه در این تحقیق نشان داده است که برخلاف انتظارات تئوریک، هر دو جنسیت به یک اندازه به ابراز عشق و محبت خود تمایل دارند. ولی زن ها عشقشان را با انجام رفتارهای منفی و مخالف کمتر نشان می دهند و مردها با پیشقدم شدن برای رابطه جنسی، مشارکت در برنامه های تفریحی و همکاری با همسرشان در کارهای خانه عشقشان را ابراز می کنند.

عشق ورزیدن

زن و مرد به یک اندازه به ابراز عشق و محبت خود تمایل دارند

کارشناسان دیگر عنوان می کنند که بر تفاوت های جنسیتی در ازدواج معمولاً بیش از اندازه تاکید می شود.

استیو یاپ، محقق دپارتمان روانشناسی دانشگاه ایالتی میشیگان می گوید، «تفاوت های جنسیتی خیلی زیادی بین مردها و زن ها به طور کل وجود ندارد. اگر به کل این تحقیق نگاه کنید، تفاوت های جنسیتی اصلاً به چشم نمی آیند.»

یاپ، که بر روی خوشبختی و ازدواج تحقیق می کند، دریافته است که بااینکه ازدواج باعث شادی و خوشبختی بیشتر نمی شود، ولی از آنها در برابر زوال شادی که در میانسالی اتفاق می افتد، محافظت می کند.

او می گوید، تعداد بسیار کمی از تفاوت های جنسیتی از نظر علمی به اثبات رسیده اند، مثل قوی تر بودن مردها از نظر فیزیکی، تمایلات جنسی قوی تر آنها و تمایل بیشترشان به خشونت. او همچنین متذکر می شود که حتی این سه خصوصیت با تجربه و ارتباطات اجتماعی قابل اصلاح است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69923

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0