تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
1

ازدواج “نگار فروزنده” با فربد زمهریر تکذیب شد + تصاویر

ازدواج “نگار فروزنده” با فربد زمهریر تکذیب شد + تصاویر

“نگار فروزنده” بازیگر سینما و تلویزیون که از سن و سال خیلی کم وارد دنیای بازیگری شده در گفتگویی خبر ازدواجش با فربد زمهریر را تکذیب کرد.

ازدواج “نگار فروزنده” با فربد زمهریر تکذیب شد + تصاویر

معیار نگار فروزنده برای ازدواج

نگار فروزنده در گفتگویی از زندگی شخصی و کاری اش گفت و با اعلام اینکه مجرد است و تا بحال ازدواج نکرده خبر ازدواجش با فربد زمهریر را شایعه خواند.

و او از همان سن کم پرکار و معروف شود. امروز با او به گفت وگو می نشینیم تا از جنبه های مختلف زندگی شخصی و حرفه ای اش با ما سخن بگوید.

کی و کجا به دنیا آمدید؟

سوم تیر سال ۱۳۵۷ در محله فرمانیه تهران به دنیا آمدم.

شغل پدر و مادرتان چه بود و آنها را چگونه توصیف می کنید؟

پدرم شغل آزاد داشت و مادرم به خانه داری مشغول بود. آنها هم مانند تمام پدر و مادرهای دیگر عاشق فرزندانشان بودند.

چند خواهر و برادر دارید؟ ارتباطتان با آنها چگونه است؟

دو برادر بزرگ تر از خودم به نام های کیوان و احسان دارم. رابطه ما همیشه با هم عالی بوده و خوشبختانه هنوز هم توانسته ایم این رابطه را حفظ کنیم.

دلسوز را برای من ایفا کرده.

از هر دو برادرم ممنونم که همیشه هوای خواهر کوچکشان را داشته اند و هیچ گاه او را تنها نگذاشته اند.

یکی از قدیمی ترین کارهایی که شما در آن ایفای نقش کردید فیلم کارآگاه علوی بود. جالب است که شما در آن زمان حدود ۱۷ سال داشتید و از لحاظ سن و سال چندان مناسب همسری آقای احمد نجفی و مادری دو دختربچه نبودید.

بله. من آن زمان هفده ساله بودم و اختلاف سنی زیادی با آقای نجفی داشتم، اما در هر صورت تجربه خوبی بود.

گفتگو با نگار فروزنده

از معلمانتان چه خاطراتی دارید؟

معلمان دوران دبستانم را خیلی دوست داشتم. معلم کلاس اول دبستانم خانم قندی بود که در ذهن من جایگاه ویژه ای دارد.

معلم سوم دبستانم هم خانم خوب و دوست داشتنی بود. معلم پنجم دبستانم هم خانم احمدعلی مادر آقای رامبد شکرابی را هم خیلی دوست داشتم. معلم ها خوب و مهربان بودند، اما دفتر مدرسه کمی ترسناک بود.

خانم فروزنده عزیز، در سایت های فراوانی شما را متاهل و همسر آقای فربد زمهریری معرفی کرده اند. آیا این مساله صحت دارد.

نه، نه، نه! حقیقت ندارد. من تا به امروز ازدواج نکرده ام و مجرد هستم. نمی دانم مرتبه اول این اسم و فامیلی ناآشنا از ذهن کدام آدم خلاقی درآمد که اصرار داشت من را به عنوان همسر آقای فربد زمهریری معرفی کند.

بار اولی که خودم در یک سایت دیدم که من را همسر ایشان معرفی کرده اند تعجب کردم و کنجکاو شدم که ببینم این آقا کیست و اصلا وجود خارجی دارد یا نه.

ساعت های زیادی را پای اینترنت گذراندم تا با این آقا آشنا شوم یا حداقل یک عکسش را ببینم و اگر در خیابان او را دیدم، متوجه شوم کیست، اما تحقیقات فراوان من ثابت کرد شخصی به نام فربد زمهریری اصلا وجود ندارد و معرفی او در اینترنت به عنوان شوهر من علتی جز یک شیطنت نامناسب نبوده است.

یک شخصیتی ساخته شده، اسم و فامیل به او داده شده و به عنوان همسر من معرفی شده. این هم از آسیب های فضای مجازی است و من بابت این نوع فعالیت های بعضی ها واقعا متاسفم.

من مجردم و این حرف درست نیست. من ناراحتم از این که می بینم چرا عده ای جنبه آزادی بیان را ندارند و بی دلیل دوروبر بقیه حاشیه پراکنی می کنند.

من همیشه از حاشیه سازی دور بوده ام و دوست ندارم راجع به من حرف هایی زده شود که بابت آنها مجبور به پاسخگویی باشم.

خوب شد این مساله را مطرح کردید. تعداد خوانندگان چاردیواری به مراتب بیشتر از مخاطبان آن سایت ها هستند و حالا همه آنها از این دروغ آگاه می شوند. شما الان به همراه مادرتان زندگی می کنید؟

بله. برادرانم سر زندگی خودشان رفته اند و خدا را شکر موفق و خوشبختند و من همراه مادرم زندگی می کنم.

شما در بعضی از فیلم ها یا سریال ها نقش زن شوهردار را بازی کرده اید. مثل فیلم کارآگاه علوی که همسر آقای نجفی بودید یا سریال داراوندار که همسر آقای درخشانی بودید. ایفا کردن نقش یک زن متاهل چه تاثیری بر شما دارد؟

هیچ تاثیری. فقط نقش را بازی کرده ام.

عکسهای نگار فروزنده

خودتان با چه نوع ازدواجی موافقید؟ ازدوداج سنتی که پدر و مادر برایتان تصمیم بگیرند یا این که خودتان انتخاب کنید؟

در این مورد نمی توانم نظریه ای کلی بدهم و این موضوع بستگی به عواملی ازجمله فرهنگ و سن و سال دارد.

من خودم در سنی نیستم که قرار باشد پدر و مادرم برایم تصمیم بگیرند، اما ممکن است در یک مورد والدین با توجه به شناختی که از فرزند خود و مورد انتخابی شان دارند، بتوانند بهترین ازدواج را برای او ترتیب بدهند.

موفقیت ازدواج سنتی یا مدرن هیچ قانون کلی ندارد و با توجه به قرارگرفتن عوامل مختلف در کنار هم صورت می گیرد.

چه عاملی را برای موفقیت یک ازدواج مهم می دانید؟

من عشق را اولین عامل موفقیت هر ازدواجی می دانم. زن و شوهری که عاشقانه یکدیگر را دوست دارند، در تمام شرایط زندگی کنار هم می مانند و براحتی می توانند مشکلات زندگی را تحمل کنند، اما من بیشتر با عشق منطقی موافقم تا عشق احساسی.

عشق منطقی همان عشقی است که تا ابد به طول می انجامد و هر روز از روز قبل بیشتر می شود. ما در زندگی با پدر و مادر که به ما محبت بی اندازه کرده اند و با هم از یک گوشت و خونیم بازهم مشکلاتی داریم.

حال فرض کنید کنار هم قرار گرفتن یک زن و مرد غریبه چه مشکلاتی خواهد داشت. عشق همان عاملی است که شادی ها را بزرگ و ناراحتی ها را کمرنگ می کند.

به هنرمندی شما بپردازیم. اهل آشپزی هستید؟

بله. من با عشق آشپزی می کنم. عادت دارم هرجا که می روم و غذایی را می خورم که از آن خیلی خوشم می آید، از دستورات آشپز آن نت برداری می کنم تا بتوانم خودم هم غذا را به همان خوشمزگی دربیاورم.

گاهی هم برنامه های آشپزی را تماشا می کنم و در آنجا اگر خوراکی را بپسندم، دستور پختش را یادداشت می کنم. فسنجان را صددرصد طبق دستورالعمل مادرم می پزم و به همین دلیل فوق العاده می شود.

 

 عکسهای نگار فروزنده

در ماه اسفند به سر می بریم و تقریبا مهم ترین فعالیت همه ایرانی ها در این ماه خانه تکانی است. شما چگونه خانه تکانی می کنید؟

من اساسی خانه تکانی می کنم. کل درودیوارهای خانه را رنگ می زنم تا تمیز شود و جلایی نو پیدا کند.

کار بسیار لذتبخشی است و من به تمام خوانندگان محترم جام جم پیشنهاد می کنم این کار را انجام بدهند.

خیالتان راحت باشد به آن سختی که به نظر می رسد نیست و نتیجه کار مایه افتخار خواهد بود.

الان رنگ هایی وارد بازار شده که پایه آب دارد و کسانی که به بوی رنگ حساسیت دارند، می توانند از آن استفاده کنند. رنگ را با آب مخلوط می کنم، اگر دیوار ترک داشته باشد، بتونه می زنم و بعد رنگ دلخواهم را به دیوار می زنم.

شما که به گل و گیاه علاقه دارید، آیا سبزه عید را هم خودتان سبز می کنید؟

این کار را دوست دارم، اما چون همیشه مادرم سبزه های قشنگی با گندم سبز می کند تا به حال نیاز نشده که این کار را انجام بدهم.

روبان پیچی و تزئین سبزه کار من است. به طور کلی برای تزئین اجزای هفت سین دقت و ظرافت زیادی به کار می گیرم.

هفت سین تان را چگونه می چینید؟

من بیشتر به هفت سین سنتی گرایش دارم و از طرح های قدیمی هفت سین خوشم می آید. هر سین را داخل یک کاسه بلور یا ظروف فیروزه ای رنگ مخصوص هفت سین می چینم و سفره را با گل های رنگارنگ و زیبا پر می کنم.

سنبل که جزئی از هفت سین است. معمولا گل های میخک و شب بو هم لابه لای سفره قرارمی دهم. چندسال پیش یک گلدان سنبل به رنگ بنفش خریدم.

هرسال چند روز قبل از عید دوباره گل می دهد و شاداب می شود و روزهای آخر عید هم با ما تا سال بعد وداع می کند.

یکی از مسائلی که برای من در هفت سین بسیارمهم است موضوع ماهی قرمز است. من از هموطنان عزیزم خواهش می کنم به جان این حیوانات بی گناه اهمیت بدهند و اگر خیال رسیدگی و مراقبت از آنها را دارند برای عید ماهی قرمز تهیه کنند.

هفت سین نگار فروزنده

وگرنه وجود ماهی در سفره هفت سین ضرورتی ندارد و اصلاً از دوره های کهن جزئی از هفت سین نبوده و این طور که من شنیده ام حدود یک قرن پیش از چین آمده.

هرسال در خیابان تشت های پر از ماهی می بینیم در حالی که این ماهی ها به جای وسیع احتیاج دارند و یک تشت برای تعداد زیاد ماهی مانند زندانی تنگ و خفه کننده برای آنهاست.

من به این مساله اهمیت فراوانی می دهم. الان حدود ۵ سال است که از سه ماهی قرمز کوچک کاملا دلسوزانه مراقبت کرده ام و خوشبختانه آنها در این مدت زنده و قبراق باقی مانده اند.

خیلی ها فکرمی کنند که ماهی رسیدگی خاصی نیاز ندارد، درحالی که این طرز فکر به هیچ وجه درست نیست.

من غذای ماهی را از لوازم آکواریوم فروشی تهیه می کنم و به آنها می دهم. یک ظرف بزرگ پلاستیکی مخصوص نگهداری نان را پر از آب کرده ام تا شکل آکواریوم به خود بگیرد و ماهی های کوچک و دوست داشتنی ام را داخل آنها نگاه می دارم تا آزادانه شنا کنند و خوش باشند.

کلر آب شهری برای آنها کشنده است به همین دلیل من همیشه از ۲۴ ساعت قبل آب شیر را کنار می گذارم تا کلرش برود و بعد آب ماهی هایم را عوض می کنم.

هنگام سال تحویل آنها را داخل تنگ می ریزم و بعد دوباره به خانه اصلی شان برمی گردانم. بازهم از مردم خواهش می کنم اگر قصد رسیدگی به ماهی را دارند آن را تهیه کنند.

وگرنه وجود ماهی در سفره هفت سین هیچ ضرورتی ندارد. جالب است که چندسالی است لاک پشت و جانورانی مانند اینها را هم در بساط هفت سین فروش ها می بینیم.

در ایام عید قصد سفر دارید؟

هنوز قطعی نیست، اما به احتمال زیاد جایی نمی روم و عید را در کنار خانواده درتهران می مانم. عید تهران از همیشه زیباتر، خلوت تر، تمیزتر و دیدنی تر است و واقعا قدم زدن در آن لذت دارد.

از این گذشته در این دوره زمانه کمتر فرصت پیش می آید که خانواده بتوانند در کنار یکدیگر باشند و به نظر من همین مدت را باید غنیمت شمرد.

آپارتمان نشین هستید یا در خانه زندگی می کنید؟ راجع به فرهنگ آپارتمان نشینی صحبت کنید.

آپارتمان نشین هستم. خوشبختانه همسایه های بسیار خوب و نازنینی داریم و از این بابت بسیار خوشحالم.

گاهی پیش می آید به دلیل حرفه ام برای مدتی منزل نیستم و همسایه ها در این مدت که مادر من تنها هستند، به او محبت دارند و توجهی شایان توجه مبذول می کنند.

همسایه های دیواربه دیوار ناخودآگاه یک سری دغدغه های مشترک دارند و به نفع شان است دست همدیگر را بگیرند تا زندگی شادتری داشته باشند.

رنگ موردعلاقه تان کدام است؟

تمام رنگ ها را دوست دارم و معتقدم هر رنگی در جایگاه خود مناسب است.

موسیقی موردعلاقه تان کدام است؟

موسیقی هم مانند رنگ است. من به انواع موسیقی علاقه دارم. گاهی سنتی، گاهی پاپ، گاهی کلاسیک، اما به طور کلی بیشتر به موسیقی کلاسیک گوش می دهم.

تا چه اندازه کتابخوان هستید؟

قدیم تر خیلی کتاب می خواندم، اما متاسفانه در سال های اخیر به خاطر اینترنت و گوشی های هوشمند، بیشتر وقتم با اینها پر شده و مانند قدیم مطالعه نمی کنم.

با این حال هنوز هم مطالعه برایم ارزش دارد. در ایران هم هر رمان خوبی که دستم بیاید، می خوانم و لذت می برم. در میان شاعران هم به اشعار زیبای خیام علاقه دارم.

عضو شبکه های اجتماعی هستید؟

نه، دوست ندارم و عضو نشده ام. ازدحامی که در آن موج می زند، با طبع آرامش طلب من چندان سازگار نیست و همین جا می گویم اگر صفحه ای به نام من است، واقعی نیست.

من به هیچ وجه به حاشیه علاقه ندارم. سرم به کار خودم گرم است و خوشم نمی آید کسی داخل زندگی ام سرک بکشد.

یکی از دلایلی که وارد این شبکه ها هم نمی شوم همین است. حاشیه را دوست ندارم خصوصا این که آمیخته با اطلاعات غیرواقعی باشد.

معیارتان برای ازدواج چیست؟

مهم ترین معیار برای من این است که از لحاظ شعور به هم نزدیک باشیم و قابلیت درک دنیای یکدیگر را داشته باشیم.

پول، شغل و سایر موارد برای من مهم نیست. شعور ما باید به هم بخورد. تحصیلات الزاما شعور نمی آورد و پول هم لزوما خوشبختی به همراه نخواهد آورد.

دوست دارم با کسی ازدواج کنم که قابلیت درک دنیایش را داشته باشم و او هم نسبت به من همین گونه باشد.

خودتان شغلتان را تا چه اندازه دوست دارید؟

خیلی دوست داشتم، اما الان کمی خسته شده ام و دوست دارم حرفه دیگری را به عنوان شغل اصلی داشته باشم تا بازیگری شغل دومم باشد.

تنها بخشی که همیشه برای من بسیار شیرین بوده، برخورد هموطنان عزیزم بوده. مردم با من خیلی خوب برخورد کرده اند و من همواره به آنها علاقه داشته ام.

کدام نقشتان را بیشتر دوست داشته اید؟

تمام نقش هایم را دوست داشته ام و همواره تلاش کرده ام متعهدانه عمل کنم، اما گاهی نقش به ما امکان ابراز خودمان را بیشتر می دهد.

من در کافه ستاره نقش نسبتا کوتاهی داشتم، اما سامان مقدم و فیلمنامه به من فضای خوبی داد تا کاری داشته باشم که بیشتر به چشم بیاید.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=94467

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0