تاریخ : دوشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۲ Monday, 29 May , 2023
0

معجزه چای داغ در گرمای تابستان

معجزه چای داغ در گرمای تابستان

بهترین راه برای پائین آوردن دمای بدن نوشیدن یک فنجان چای داغ به جای یک لیوان آب سرد در تابستان می باشد. چای داغ تعریق را بالا می برد و دمای بدن را زودتر پایین می آورد.

معجزه چای داغ در گرمای تابستان

چای داغ و تاثیر آن روی رفع تشنگی

«پیتر مک ناگتون»، عصب شناس دانشگاه کمبریج در این باره می گوید:نوشیدن یک فنجان چای داغ دمای مرکزی بدن را بالا می برد و این وضعیت کمک می کند که بدن با سرعت بیشتری عرق کند و پوست زودتر خنک شود.
به گفته این متخصص اعصاب، دهان و قسمت فوقانی سیستم گوارشی بدن انسان به میزان دمای نوشیدنی ها واکنش نشان می دهد و به مغز پیام می رساند که چه میزان عرق تولید کند. عرق از روی بدن به سرعت تبخیر می شود و هنگامی که تبخیر صورت گیرد، دمای بدن کاهش یافته و خنک تر می شود. نوشیدنی گرم سرعت تعریق و در نتیجه تبخیر را بالاتر می برد و در نهایت بدن سریعتر خنک می شود.

یک فنجان چای داغ

تاثیر مثبت چای داغ بر روی رفع تشنگی 

«کریستوفر گوردن»، متخصص تحلیل دمای بدن انسان در دانشگاه سیدنی نیز تاکید دارد:وقتی دمای بدن بالا باشد، تعرق افزایش می یابد. فرد برای چند لحظه احساس گرمای بیشتری می کند اما همین تعریق بالا باعث می شود که دمای بدن و پوست زودتر پایین آید.
پیتر مک ناگتون نیز بر اهمیت فرآیند تعریق برای بدن انسان تاکید کرده و می گوید:اگر بدن به میزان لازم تعریق نداشته باشد، دمای مرکزی بدن بالا می رود و تنها چند دقیقه کافی است تا حمله مغزی صورت گرفته و انسان جان خود را از دست بدهد.
پزشکان همچنین می گویند:بهتر است در روزهای گرم و دمای شرجی تابستان به جای غذاهای سرد مثل سالاد، غذاهای تند و پرادویه مثل غذاهای هندی بخورید.
کریستوفر گوردن می گوید:این که ساکنان مناطق گرم جهان مثل هند یا خاورمیانه به رغم گرمای هوا از غذاهای پرادویه و تند استفاده می کنند، نشان از واقعیتی دارد که ساکنان این منطقه به تدریج تجربه کرده و به آن پی برده اند.

حتما بخوانید : خاصیت ضد سرطانی گردو
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=7022

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0