تاریخ : پنج شنبه, ۱۳ بهمن , ۱۴۰۱ 12 رجب 1444 Thursday, 2 February , 2023
0

گرانترین گردنبند الماس دنیا + تصاویر و قیمت

گرانترین گردنبند الماس دنیا + تصاویر و قیمت

گرانترین گردنبند دنیا با الماسی ساخته شده است که یک دختر بچه ی فقیر آفریقایی در حین بازی آن را از میان سنگ ها یافته بود.این گردنبند ۴۰۷ قیراط وزن وقیمت چند میلیارد دلاری دارد.

گرانترین گردنبند الماس دنیا + تصاویر و قیمت

گرانترین گردنبند دنیا با الماسی ساخته شده است که دختر بچه ی افریقایی در حال بازی در کنار صخره ای ان را یافت و به عمویش داد.

الماس تخم مرغی شکل که توسط «جسیکا»، دختر بچه نسبتا فقیر آفریقایی، در میان انبوه تکه سنگ ها پیدا شده است، و در یک گردنبند مورد استفاده قرار گرفته، عنوان گران ترین گردنبند دنیا را به خود لقب داد و اکنون آماده فروش است.

  این سنگ زرد بی عیب و نقص که «Incomparable» نام دارد، وزنی معادل ۴۰۷ قیراط دارد .الماس زرد رنگ را با ۹۰ الماس کوچکتر سفید با عیار ۲۳۰ قیراط آراسته اند و برای خرید این قطعه طلای باشکوه، ۳۴ میلیون پوند قیمت تعیین شده است.

 گرانترین گردنبند دنیا

 

این گردنبند با عنوان«با ارزش ترین گردنبند دنیا» و الماس بکار رفته در ساخت آن نیز به عنوان «بی عیب و نقص ترین الماس دنیا» در کتاب رکوردهای گینس ثبت شده است. جواهرساز معروف «موآواد» با تبحر کامل از پس ساخت این جواهر با ارزش برآمده و قرار است آن را در نمایشگاه جواهرات سنگاپور در معرض فروش بگذارند.

به نظر می رسد فقط افراد متمول می توانند برای خرید گردنبند، وارد این نمایشگاه شوند. دوربین های مدار بسته، گارد حفاظتی ارتش و ماموران لباس شخصی، همگی حفاظت از این گردنبند قیمتی را برعهده دارند.  تاکنون دو نفردر آسیا آمادگی خود را برای خرید این گردنبند اعلام کرده اند که یکی از آنها، مدیرعامل شرکت جواهرسازی موآواد  «جین نصر» است.

 گرانترین گردنبند دنیا

 

هویت دختر بچه ای که این الماس را در سال ۱۹۸۰ پیدا کرده، همچنان ناشناخته باقی مانده ولی آنچه مسلم است، وی هنگام بازی  کنار ساحل خانه عموی خود ودر میان صخره ها  در جمهوری کنگو، این الماس ۸۹۰ قیراطی را پیدا کرده است.

  عموی دختر بچه پس از دیدن الماس به قدمت و ارزش آن پی برد و نزد جواهرساز معروفی در یکی از محلات آفریقا برد. کارگران بسیاری برای کندوکاو به محل مورد نظر اعزام شدند ولی به دلیل محکم بودن صخره ها، قادر به شکافتن آنها و یافتن الماس های دیگر نشدند.

گرانترین گردنبند جهان

 

الماس مذکور در نهایت جهت نمایش به عنوان یک سنگ قیمتی به موسسه تاریخ طبیعی واشینگتن فرستاده شد و اکنون در سنگاپور آماده فروش است.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=1320

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0