تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

فیلم های پربیننده تاریخ سینما از هری پاتر تا تایتانیک

فیلم های پربیننده تاریخ سینما از هری پاتر تا تایتانیک

اگر بخواهیم از فیلم های پربیننده تاریخ سینمای جهان نام ببریم بدون شک تایتانیک یکی از ماندگارترین و پربیننده ترین فیلم های تاریخ سینما در جهان است.

فیلم های پربیننده تاریخ سینما از هری پاتر تا تایتانیک

معرفی فیلم های پربیننده در تاریخ سینمای جهان

فیلم های پربیننده تاریخ سینما یکی از ماندگارترین های دنیای هنر هستند که بازیگرانشان را نیز ماندگار میکنند. لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت بازیگرانی بودند که برای همیشه با کشتی تایتانیک ماندگار شدند.در این مطلب میخواهیم درباره فیلم های پربیننده تاریخ سینما صحبت کنیم.

تماشا کردن فیلم یکی از بهترین و لذت بخش ترین راه ها برای رفع خستگی و آرامش یافتن پس از یک روز یا هفته سخت کاری است. همچنین بسیاری دیدن یک فیلم در خانه یا سالن سینما را بهترین فرصت برای در کنار هم بودن انتخاب می کنند.

از این رو می توان فیلم را بخشی از وجود و زندگی روزمره انسان ها نامید. فیلم ها هم نقش سرگرم کننده دارند و هم چیزهای زیادی را از آن ها یاد خواهیم گرفت. از زمانی که انسان بازی کردن را شروع کرد همواره تماشاگران از دیدن نمایش و بازیگری لذت برده اند. به همین دلیل است که صنعت فیلم سازی در دنیا یک صنعت پیشرو و چند صد میلیارد دلاری است.

روی هم رفته تماشاگران فیلم هایی که پایان خوشی دارند را دوست دارند، فیلم هایی که در نهایت قهرمان داستان بر شخصیت شرور پیروز می شود. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با فیلم هایی که در طول تاریخ بیش از هر فیلم دیگری دیده شده و بیننده داشته اند آشنا می کنیم.

۱۰ فیلم پربیننده تاریخ سینمای جهان

۱۰- هری پاتر و سنگ جادو
فیلم «هری پاتر و سنگ جادو» (Harry Potter and the Philosopher’s Stone) در سال ۲۰۰۱ ساخته شد و داستان پسربچه ای را روایت می کرد که برای اولین بار عضو مدرسه جادوگری می شود. او خیلی زود در می یابد که استعداد ویژه و خارق العاده ای در جادوگری دارد و بدین ترتیب به یادگیری بیشتر در این حوزه می پردازد. با ادامه داستان در قسمت های بعدی این فیلم، شخصیت اصلی داستان با نام هری پاتر بیش از پیش با گذشته خود و شیوه دستیابی به قدرت جادوگری آشنا می شود.

هری پاتر

هری پاتر یکی از فیلم های پربیننده تاریخ سینما

این فیلم باعث شد که تماشاگران زیادی دسته دسته به سمت سینماها هجوم ببرند. اگر چه تاکنون قسمت های زیادی از این فیلم ساخته شده و چند سالی است دنباله ای دیگر از آن ساخته نشده اما همچنان به عنوان یکی از پربیننده ترین فیلم های سینمایی تمام دوران شناخته می شود.

۹- پدر خوانده
فیلم «پدر خوانده» (The God Father) همواره به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین فیلم های تمام دوران سینما شناخته می شود. این فیلم یک درام جنایی مافیایی است که به بررسی حاکمیت یک خانواده مافیایی ایتالیایی آمریکایی بر شهرهای آمریکا می پردازد که در ادامه با خشونت ها و خیانت های متعددی همراه می شود. موسسه فیلم سازی ایالات متحده این فیلم را به عنوان دومین فیلم برتر تمام دوران انتخاب کرده است.

۸- تنها در خانه
فیلم «تنها در خانه» (Home Alone) یک فیلم کمدی مربوط به دوران کریسمس است که اولین قسمت آن در سال ۱۹۹۰ ساخته شده و داستان یک پسربچه هشت ساله را روایت می کند که ناگهان در هنگام سفر خانواده اش برای تعطیلات کریسمس به پاریس در خانه جا می ماند و بدین ترتیب تنها و درمانده باید از خانه خانوادگی اش در مقابل دو دزد شرور که قصد سرقت از خانه را دارند محافظت کند. این فیلم از آن دسته فیلم هایی است که در پایان حس خوبی به تماشاگر منتقل می کند زیرا قهرمان داستان بر شخصیت های شرور پیروز می شود. در پایان داستان، این پسربچه باهوش موفق می شود دزدان را زمینگیر کرده و به زندان بفرستد.

ارباب حلقه ها

ارباب حلقه ها یکی از فیلم های پربیننده تاریخ سینما

۷- ارباب حلقه ها
سه گانه «ارباب حلقه ها» (Lord of the Rings) از آن دسته فیلم های دنباله دار است که توسط پیتر جکسون ساخته شد. داستان این فیلم فانتزی و ماجراجویانه در دنیایی خیالی رخ می دهد که شخصیت های مثبت داستان قصد دارند با بدست آوردن یک حلقه و نابود کردن آن صاحبش که خدای تاریکی است و دنیا را تهدید می کند را از بین ببرند. این فیلم داستانی پیچیده اما مهیج و سرگرم کننده دارد به همین دلیل در طول سال ها یکی از بهترین و پربیننده ترین فرانچایزهای تلویزیونی بود و در گیشه نیز موفقیت قابل توجهی بدست آورد.

۶- ای تی:فرازمینی
فیلم «ای تی- فرازمینی» (ET_ Extra Terrestrial) در مورد یک موجودات فضایی و ارتباط آن ها با انسان هاست. این فیلم که در سال ۱۹۸۲ ساخته شد در مورد یک موجود فضایی دوست داشتنی است که در زمین گم می شود. این موجود فضایی توسط پسربچه ای به نام الیوت پیدا شده و این دو خیلی زود با هم دوست می شوند. او این موجود عجیب و غریب را با خود به خانه برده و به خواهر و برادرش نشان داده و تصمیم می گیرند او را قایم کنند. این موجود فضایی ناگهان بیمار شده و دولت پس از اطلاع از ماجرا دست به کار می شود. این فیلم یکی از احساسی ترین فیلم های علمی تخیلی تمام دوران است.

۵- نابودگر ۲:روز داوری
فیلم «نابودگر ۲:روز داوری» (Terminator 2:Judgment Day) یکی از پربیننده ترین فیلم های تمام دوران سینما است که شهرت خود را مدیون بازیگر نقش اول خود یعنی آرنولد شوارتزنگر می باشد. شوارتزنگر به خاطر هیکل درشت و مهارتش در اجرای صحنه های اکشن و زد و خورد به بازیگر مورد علاقه طرفداران سینما تبدیل شده و این شهرت به جایی رسید که پس از بازنشستگی از بازیگری به عنوان فرماندار کالیفرنیا انتخاب شد. در این فیلم وی نقش یک روبات به نام تی ۸۰۰ را بازی می کند که برای نجات بشریت باید از یک ناجی انسانی به نام جان کانر مزاقبت کند. وی در این راه باید با ربات دیگری به نام تی ۱۰۰۰ مقابله کند که قصد دارد نسل بشر را از بین برده و ربات ها را سلطان جهان نماید.

شیرشاه

شیرشاه یکی از فیلم های پربیننده تاریخ سینما

۴- شیر شاه
شاید بتوانیم بگوییم کمتر کسی پیدا می شود که انیمیشن دوست داشتنی «شیر شاه» (Lion King) را ندیده است. این انیمیشن داستان یک توله شیر به نام سیمبا را روایت می کند که تلاش دارد رهبری قلمرو حیوانات را بعد از این که پدرش ناجوانمردانه و با قساوت تمام توسط عموی حسودش به قتل می رسد بدست آورد. این فیلم درس های زیادی در مورد انسانیت و ارزش های انسانی و ثبات قدم و استقامت در برابر سختی و فاجعه به ما می دهد. این فیلم از آن دسته فیلم هایی است که کودکان از تماشای آن لذت برده و به همین دلیل به یکی از پربیننده ترین فیلم های تمام دوران تبدیل شده است.

۳- جنگ ستارگان اپیزود چهارم- امیدی تازه
در فیلم خیره کننده و علمی تخیلی «جنگ ستارگان اپیزود چهارم-امیدی تازه» (Star Wars Episode IV – A new Hope) نیروهای تاریکی به رهبری دارث ویدر موفق می شوند پرنسس لیا را به گروگان گرفته تا دشمنان خود را به زانو درآورده و خود قدرت مطلق کهکشان باشند. در طرف دیگر نیز قهرمانان داستان برای نجات پرنسس لیا و برقرار کردن نظم و عدالت دوباره در کهکشان باید با این نیروی خبیث مقابله کنند.

۲- آواتار
یکی دیگر از فیلم های علمی تخیلی مربوط به موجودات فرازمینی رتبه ی دوم پربیننده ترین فیلم های تمام دوران را به خود اختصاص داده است. داستان فیلم «آواتار» (Avatar) در دنیایی فضایی و ناشناخته به نام پاندورا رخ می دهد. ساکنان این دنیا ناوی نام دارند که در ظاهر بسیار بدوی به نظر می رسند اما در واقع عمیقاً پیشرفته و متمدن هستند.

شخصیتی که نیمی انسان و نیمی ناوی است آواتار نامیده می شود. در نهایت بین ناوی ها و آواتارها جنگی در می گیرد که در آن ناوی ها سعی دارند از دنیای خود در برابر تهدید آواتارها محافظت کنند. این فیلم در سال ۲۰۰۹ اکران شده و در روزهای اول اکران جمعیت غیرقابل تصوری برای تماشای آن به سینماها هجوم بردند.

تایتانیک

تایتانیک یکی از فیلم های پربیننده تاریخ سینما

۱-تایتانیک
فیلم «تایتانیک» (Titanic) را باید پربیننده ترین فیلم تمام دوران نامید. در این فیلم لئوناردو دی کاپریو و کیت وینسلت نقش دو جوان عاشق از دو طبقه اجتماعی متفاوت را بازی می کنند که در یک سفر دریایی عاشق هم می شوند. در واقع فیلم «تایتانیک» یک فیلم عاشقانه است که داستان تلخ آن در کشتی افسانه ای آر ام اس تایتانیک رخ می دهد که در طول اولین سفر خود در برخورد با کوه یخی غرق شده و بسیاری از سرنشینان آن کشته شدند. این فیلم در بخش های متعددی نامزد و برنده جایزه اسکار شده و دومین فیلم پرفروش تمام دوران سینما شناخته می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=26474

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0