تاریخ : دوشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 4 March , 2024
1

تاثیر منفی طلاق عاطفی برکودکان

تاثیر منفی طلاق عاطفی برکودکان

برخی والدین با گرفتن طلاق و یا رفتار و کردار نادرست و توجه نکردن به شیوه درست تربیت فرزندانشان به جای اینکه آن ها را مثبت و مفید بار بیاورند و برای آینده آماده کنند، متاسفانه بیشتر با مشکلات تربیتی و شخصیتی مواجه می کنند.

تاثیر منفی طلاق عاطفی برکودکان

خطراتی که کودکان طلاق را تهدید میکند

بچه هایی که همیشه رد آن مهر طلاق را بر پیشانی خود حس می کنند با مشکلات و آسیب ها و … خطرات زیادی آن ها را تهدید میکند.

کودکان قربانی اصلی طلاق عاطفی در خانواده ها هستند که متاسفانه در معرض آسیب های بسیاری قرار می گیرند.

یک جامعه شناس؛ با بیان اینکه کودکان بدسرپرست کودکانی هستند که برخی از آن ها والدین خود را از دست داده اند و برخی هم با وجود پدر و مادر در خانواده هایشان مورد بی مهری قرار گرفته اند، گفت:برخی والدین با رفتار و کردار نادرست و توجه نکردن به شیوه درست تربیت فرزندانشان به جای اینکه آن ها را مثبت و مفید بار بیاورند و برای آینده آماده کنند، متاسفانه بیشتر با مشکلات تربیتی و شخصیتی مواجه می کنند.

این جامعه شناس با اشاره به اینکه کودکان بدسرپرست ممکن است در خانواده های ثروتمند حضور داشته باشند که والدینشان به جای توجه به مسائل عاطفی، تربیتی، بیشتر به خوشگذارنی و میهمانی مشغول هستند،اظهار داشت:این کودکان به لحاظ قانونی سرپرست دارند اما والدینشان به نیاز های آن ها توجه نمی کنند.

وی با اشاره به عوامل افزایش کودکان بدسرپرست در جامعه اظهار داشت:افزایش طلاق عاطفی وقوع طلاق رسمی تاثیر منفی بر روی کودکان دارد و آن ها را در معرض انواع آسیب های اجتماعی قرار می دهد.

طلاق

قربانیان طلاق عاطفی

این جامعه شناس با اشاره به کودکانی که در خیابان ها، پارک ها و ایستگاه های مترو مشغول به کار هستند،گفت:بهزیستی و شهرداری با تاسیس خانه های سبز و اورژانس های اجتماعی به منظور کاهش آسیب کودکان ورود کرده اند تا وضعیتشان بهبود پیدا کند، اما والدین باید توجه داشته باشند که محیط عاطفی منزل رابه گونه ای فراهم کنند که کودکان به آسیب کشیده نشوند.

ایشان همچنان اظهار داشتند:با بیان اینکه کودکانی که سرپرست ندارند مسئولیتشان برعهده دولت است تا از آن ها در مراکز خاص نگهداری و بعد از تربیت شغلی و .. آماده زندگی کنند، خاطرنشان کرد:همه ی وزارتخانه ها، سازمان ها از وزارت کشور و شهرداری و قوه قضائیه تا صدا و سیما باید در این زمینه ورود کنند تا این پدیده کم رنگ تر شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=69155

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0