تاریخ : چهارشنبه, ۲ اسفند , ۱۴۰۲ Wednesday, 21 February , 2024
1

افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ با همه می دانند اصغر فرهادی

افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ با همه می دانند اصغر فرهادی

فیلم همه می دانند اصغر فرهادی با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ انتخاب شد.

افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸ با همه می دانند اصغر فرهادی

فیلم اصغر فرهادی جشنواره کن ۲۰۱۸ را افتتاح میکند

اصغر فرهادی کارگردان سرشناس کشورمان که سابقه حضور در جشنواره کن را دارد و فیلم های او در این جشنواره بسیار مورد توجه قرار میگیرد امسال با یک فیلم اسپانیایی زبان در جشنواره کن حضور دارد. جشنواره کن ۲۰۱۸ با فیلم اصغر فرهادی افتتاح میشود.

افتتاح جشنواره کن ۲۰۱۸ با فیلم اصغر فرهادی

جدیدترین فیلم اصغر فرهادی با عنوان «همه می دانند» با بازی پنه لوپه کروز و خاویر باردم به عنوان فیلم افتتاحیه جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ انتخاب شد.

جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸ با فیلم «همه می دانند» جدیدترین فیلم اصغر فرهادی کارگردان ایرانی برنده دو جایزه اسکار کار خود را شروع می کند.

فرهادی اگر چه سال پیش با فیلمی در جشنواره کن حضور نداشت اما در مراسم افتتاحیه کن حاضر بود و از کن به عنوان مکانی برای دیالوگ مردم از طریق سینما یاد کرد.

 اصغر فرهادی

فیلم همه می دانند با اصغر فرهادی در جشنواره کن ۲۰۱۸

پنه لوپه کروز، خاویر باردم بازیگران اسپانیایی برنده اسکار و ریکاردو دارین بازیگر آرژانتینی در «همه می دانند» بازی می کنند.

این فیلم که هشتمین فیلم اصغر فرهادی است با بازی ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره در کنار بازیگران اصلی آن ساخته شده است.

درباره داستان فیلم جز خلاصه ای چند خطی چیزی به بیرون درز نکرده است. بر اساس این خلاصه، فیلم درباره زنی است که با خانواده اش از بوئنوس آیرس به سرزمین مادری خود در اسپانیا سفر می کند تا در جشنی شرکت کند. آنچه قرار بود ملاقاتی ساده با اقوام و آشنایان باشد با وقوع اتفاقاتی دچار مشکل می شود…

در حالی که «آموزش بد» ساخته پدرو آلمودوار در سال ۲۰۰۴ به عنوان فیلم افتتاحیه کن انتخاب شده بود، برای دومین بار یک فیلم اسپانیایی زبان آغازگر این جشنواره شده است. در همین حال در سال های اخیر این نخستین باری است که فیلمی غیرفرانسوی یا غیرآمریکایی آغازگر کن بوده است.

فرهادی پیش از این با دو فیلم در بخش مسابقه جشنواره کن حضور داشته که شامل «گذشته» در سال ۲۰۱۳ و «فروشنده» در سال ۲۰۱۶ بوده است. هر دوی فیلم فرهادی با دست پر از کن بیرون آمده اند در حالی که بره نیس بژو برای فیلم نخست جایزه بهترین بازیگر زن را برد و «فروشنده» دو جایزه بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد را برای بازی شهاب حسینی کسب کرد.

اصغر فرهادی

اصغر فرهادی کارگردان فیلم همه می دانند

خاویر باردم بازیگر مطرح اسپانیایی، ریکاردو دارین، بازیگر آرژانتینی در کنار ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره آ سایر بازیگران اصلی هشتمین فیلم بلند فرهادی هستند.

خوزه لوییس آلکاینه ۷۸ ساله، مدیر فیلمبرداری فیلم جدید فرهادی است. علاوه بر خود اصغر فرهادی، شرکت های Memento Films  از فرانسه، Morena Film  از اسپانیا و Luky Red از ایتالیا تهیه کنندگی مشترک این فیلم را بر عهده دارند.

مدیریت هنری فیلم بر عهده کلارا نوتاری و طراح لباس نیز سونیا گرانده است. هایده صفی یاری تدوین گر و دانیل فونترودونا مدیر صدابرداری فیلم هستند. 

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27111

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0