تاریخ : جمعه, ۴ اسفند , ۱۴۰۲ Friday, 23 February , 2024
0

افتتاحیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار شد

افتتاحیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار شد

مراسم افتتاحیه رسمی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر شب گذشته با نمایش فیلم مجید مجیدی برگزار شد.

افتتاحیه سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر برگزار شد

آغاز جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶ با فیلم مجید مجیدی

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر در حالی کار خود را آغاز کرد که فیلم مجید مجیدی با عنوان آن سوی ابرها به عنوان فیلم افتتاحیه این مراسم پخش شد و کیک تولد ۱۲۰ سالگی سینمای ایران در این مراسم بریده شد.

مراسم افتتاحیه رسمی سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر، شامگاه ۲۹ فروردین با نمایش فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی برگزار شد.

ساعت ۲۱ چهارشنبه ۲۹ فروردین با نمایش فیلم «آن سوی ابرها» ساخته مجید مجیدی در سینما فلسطین، سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر رسما آغاز شد.

پیش از نمایش این فیلم، در مراسمی کوتاه که با حضور رضا میرکریمی، دبیر جشنواره، رضا کیانیان، رییس کاخ جشنواره، محمد صلواتی فرد، قائم مقام دبیر، امیر اسفندیاری، معاون بین الملل ، حبیب رضایی، بازیگر سینما و … برگزار شد، رضا کیانیان، کیک تولد ۱۲۰ سالگی سینمای ایران را برید و برای سینمای ایران آرزوی پیشرفت کرد.

جشنواره جهانی فیلم فجر

کیک ۱۲۰ سالگی سینما در مراسم افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶

نزدیک به ۱۲۰ سال پیش با ورود دستگاه فیلمبرداری به ایران در زمان مظفرالدین شاه قاجار، صنعت فیلمسازی کمی بعد از اروپا در ایران پا گرفت.

پیش از نمایش جدیدترین ساخته مجید مجیدی، رضا کیانیان در یک سخنرانی کوتاه ضمن عرض خوش آمد به مهمانان ایرانی و خارجی از زحمات رضا میرکریمی تشکر کرد و گفت:«هر شب یک فیلم ایرانی در ساعت ۲۱:۳۰ اکران می شود و پس از آن نوبت به پخش فیلم خارجی می رسد. امسال فیلم های خیلی خوبی در جشنواره داریم و امیدوارم همان طور که امشب سالن پر شده است، در شب های دیگر هم چنین اتفاقی رخ دهد.»

از نکات قابل توجه این مراسم می توان به استقبال مهمانان خارجی جشنواره، مردم و اهالی رسانه اشاره کرد. همین اتفاق باعث ازدحام زیاد مخاطبان در طبقه همکف سینما فلسطین و شکل گیری یک صف نسبتا طولانی در مقابل این سینما شده بود.

 جشنواره جهانی فیلم فجر

تصاویری از مراسم افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶

در نهایت جدیدترین ساخته مجید مجیدی به زبان هندی همراه با زیرنویس انگلیسی و فارسی برای مخاطبان اکران شد.

فیلم مجید مجیدی محصول کشور هندوستان و روایت گر داستان یک برادر (ایشان خاطر) و خواهر (مالاویکا موهانان) است که در منطقه زاغه نشین هند بزرگ شده اند. زمانی که تارا به اتهام قتل دستگیر می شود، رابطه او با برادرش امیر به بوته آزمایش گذاشته می شود. ای. آر. رحمان آهنگساز و آنیل مهتا مدیر فیلمبرداری فیلم، هر دو جزو چهره های مطرح سینمای هند هستند که در فیلم جدید مجیدی با او همکاری کرده اند.

 جشنواره جهانی فیلم فجر

مراسم افتتاحیه جشنواره جهانی فیلم فجر ۳۶

سی و ششمین جشنواره جهانی فیلم فجر ۱۹ تا ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ (۳۰ فروردین تا ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷) به دبیری سیدرضا میرکریمی در تهران برگزار می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=27318

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0