تاریخ : سه شنبه, ۸ اسفند , ۱۴۰۲ Tuesday, 27 February , 2024
1

نتیجه معکوس حسادت عاشقانه در روابط عاطفی

نتیجه معکوس حسادت عاشقانه در روابط عاطفی

محققان طبق تحقیقاتی که انجام داده اند به این نتیجه رسیده اند که حسادت عاشقانه به همسر نتیجه معکوس در زندگی دارد.

نتیجه معکوس حسادت عاشقانه در روابط عاطفی

بلایی که حسادت عاشقانه سر زندگیتان می آورد

تحقیقات روان شناسان نشان می دهند؛ توجه مداومی که فرد مبتلا به حسادت عاشقانه به همسر خود دارد، نتیجه معکوس دارد.

اضطراب
اولین هیجانی که همسر بدبین تجربه می کند، اضطراب است. این اضطراب زمانی که مکان همسر نامشخص است یا او به تماس های تلفنی پاسخ نمی دهد، بیشتر می شود. «فلیشمن»، «اسپیتزبرگ»، «اندرسون» و «روش»، چهار روان شناس امریکایی، در تحقیق شان در سال ۵۰۰۲، دریافتند که رفتارهای نامناسبی همچون تعقیب همسر، شنود مکالمات تلفنی و گشتن وسایل او برای از بین بردن این اضطراب است که اغلب هم در کاهش آن تاثیری ندارد.

کاهش اعتماد به نفس
در همسرانی که به هم اعتماد دارند اعتماد به نفس هر یک از آنها به دلیل برخورداری از عشق، توجه و پذیرش مداوم افزایش می یابد. اما تحقیقات روان شناسان از جمله پژوهشی که دکتر«جنیفر سو اوولت»، روان شناس و استاد دانشگاه دلاویر امریکا در سال ۰۱۰۲ انجام داده است نشان می دهند؛ توجه مداومی که فرد مبتلا به حسادت عاشقانه به همسر خود دارد، نتیجه معکوس دارد. زیرا این توجه به جای پذیرش ناشی از بدگمانی است و موجب کاهش اعتماد به نفس همسر می شود.

 

 حسادت عاشقانه

عواقب حسادت عاشقانه به همسر

 تنش همیشگی در رابطه
وجود بدبینی و حسادت به همسر یک فرایند پیشرونده است که معمولاً تا زمانی که برای مقابله با آن اقدامی نشود، از گسترش یافتن بازنمی ایستد. به همین دلیل هر روز به هر بهانه ای تنش بین همسران بیشتر می شود.

در یک تحقیق که توسط دکتر «علی عدالتی» و همکارانش، اساتید دانشگاه UPM مالزی، تحت عنوان حسادت و پرخاشگری بین همسران در سال ۹۰۰۲ انجام شده است. نتایج این تحقیق نشان می دهد که یک رابطه ی معنی دار و قوی بین میزان حسادت عاشقانه و پرخاشگری همسران نسبت به یکدیگر وجود دارد.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=68406

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0