تاریخ : دوشنبه, ۷ اسفند , ۱۴۰۲ Monday, 26 February , 2024
0

رابطه میزان تعهد همسران با جذابیت فیزیکی

رابطه میزان تعهد همسران با جذابیت فیزیکی

براساس تحقیقات جدید, زنانی که همسرانشان از جذابیت فیزیکی بیشتری بررخوردار است، بیشتر از سایر زنان به رابطه خود متعهد خواهند بود.

رابطه میزان تعهد همسران با جذابیت فیزیکی

آیا جذابیت فیزیکی باعث تعهد بیشتر به همسر میشود

مطالعات نشان میدهد که دغدغه فکری مردان وضعیت مالی و زنان جذابیت فیزیکی است . جذابیت فیزیکی شـاید در زنان همه چیز نباشد، اما یقینا”یـک عـامــل بسـیار حیاتی میباشد. جذابیت جسمانی ، به زیبایی و جذابیت فیزیکی فرد گفته می شود. جذابیت های ظاهری از جمله زیبایی در صورت، اندام، پیکر و حتی لحن صدا و گویش فرد می باشد.

براساس تحقیقات جدید, زنانی که همسری جذاب دارند بیشتر از سایر زنان به رابطه خود متعهد خواهند بود.

مطالعات بسیاری نشان می دهند، زوج هایی که از لحاظ جذابیت فیزیکی در سطح نسبتا مشابهی نیستند، روابط عاطفی کم توفیقی را تجربه می کنند.

در عوض، زوج هایی که جذابیت های ظاهری شان به هم شبیه است، شانس بیشتری برای برقراری روابط ممتد و طولانی دارند. هرچند افراد خوش قیافه به نظر ما خواستنی تر می آیند،ولی تقریبا همه ما (شاید نه کاملا خودآگاه) احساس می کنیم روابط موفق تری را با فردی که جذابیت فیزیکی همسطح خودمان دارد، تجربه خواهیم کرد.

تحقیقات جدیدی به بررسی درک زنها از میزان جذابیت ظاهری خود و همسرانشان، میزان تعهد آنها و افکارشان در خصوص پایان دادن به رابطه پرداخته اند. این تحقیقات نشان می دهند اغلب زنهایی که به تعبیر خود رابطه رضایت بخشی دارند، جذابیت فیزیکی همسرانشان را هم سطح جذابیت فیزیکی خود یا کمی بالاتر ارزیابی می کنند.

به این پدیده «بالا بردن همسر» یا «توهم مثبت» می گویند. مهم تر اینکه زنهایی که خودشان را در مقایسه با همسران شان جذاب تر می یابند، تعهد کمتری از خود نشان داده و در جستجوی یک جایگزین جذاب و پایان دادن به رابطه فعلی شان هستند. به علاوه عمر رابطه زوج هایی که جذابیت ظاهری بسیار متفاوتی دارند نیز کوتاه است، چرا که در طول زمان احساس حسادت در طرف کمتر جذابِ رابطه بیشتر و بیشتر شده و ادامه ارتباط را برای طرفین دشوار می کند.

جذابیت فیزیکی

رابطه میزان تعهد همسران با جذابیت فیزیکی

در توضیح اینکه چرا زنها در مواردی ترجیح می دهند که با مردان کمتر جذاب وارد رابطه شوند، می توان این دلایل را گفت:

– بدون شک همه ما علاوه بر جذابیت های صرفا فیزیکی، دلایل دیگری نیز برای برقراری ارتباط با دیگران داریم؛ مثلا ممکن است زنان با مردانی وارد رابطه شوند که به نظرشان باهوش، ثروتمند و یا شوخ طبع می آیند.

– زمانی که رابطه جدیدی را شروع می کنیم بیشتر مایلیم که طرف مقابل را مثبت تر از آنچه در واقعیت است ببینیم و در ماه های اول ارتباط نقاط ضعف او را نادیده می گیریم. ممکن است زنها عدم تناسب در جذابیت های ظاهری را تا مدت ها بعد از شروع رابطه نادیده گرفته و بر آن تمرکز نکنند.

– بعضی از افراد «چسبندگی ناایمن» را تجربه می کنند و نیازی همیشگی برای داشتن یار و همسر، در خود احساس می کنند، و در نتیجه این نیاز ناسالم و ممتد، باورهایی غیرمنطقی در خود شکل می دهند. مثلا «بودن در کنار هر کسی بهتر از تنها بودن است.»

این ایده نیز مانند هر ایده دیگر، شامل استثناء است. اگر زوج ها بلافاصله بعد از اولین دیدارها وارد رابطه عاطفی بشوند، این احتمال که ارتباط آنها بر اساس جذابیت فیزیکی همسطح آغاز شده باشد بیشتر است. اما این احتمال در خصوص زوج هایی که پیش از شروع رابطه عاطفی، آشنایی و شناختی طولانی را تجربه کرده اند پایین می آید؛ چرا که عاملِ شناخت، در ارتباطِ این دسته از زوج ها نقشی پررنگ تر از جذابیت فیزیکیِ صرف، برای شروع و ادامه دادن رابطه ایفا می کند.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=58596

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0