تاریخ : سه شنبه, ۱۸ بهمن , ۱۴۰۱ 17 رجب 1444 Tuesday, 7 February , 2023
0

مدل موی مناسب صورت شما

مدل موی مناسب صورت شما

مدل کوتاهی و آرایشی که برای موهای خود انتخاب می کنید موثر در زیبایی شماست که باید با دقت انتخاب شود . در ادامه همه ی نکات مهم در این زمینه را خواهید خواند.

مدل موی مناسب صورت شما

قدم اول:فرم صورت خود را بشناسید

 
 شما باید مطمئن شوید که مدل موی انتخابی کاملا به فرم صورتتان می آید. یعنی حالت صورت شما مشخصه ای برای خوب یا بد به نظر رسیدن آن مدل مو است.
 
اگر صورت لاغری دارید باید مدل هایی را انتخاب کنید که مو را حجیم تر نشان می دهند و اگر صورتتان پهن و یا تپل است این گونه مدل موها مناسب شما نیست.
 
مدل مویی را انتخاب کنید که حالت صورتتان را بهتر نشان دهد. به سیستم و ژست  کلی بدنتان هم توجه کنید. مثلا موهای بلند باعث کوتاه تر دیده شدن خانم های قد کوتاه می شود. همچنین خانم های چاق هم نباید موهای بلندی داشته باشند.
صورت های گرد، کشیده و بیضی شکل
 
شما تقریبا می توانید موهایتان را با هر مدل مویی که می خواهید کوتاه کنید. اما یک نکته ی مهم است و آنهم این است که  خانم هایی با صورت گرد معمولا پیشانی کوچکتری دارند. پس بهتر است موهای جلویتان را چتری کوتاه نکنید و اجازه دهید حجیم تر به نظر برسد. برعکس، خانم هایی با صورت های کشیده پیشانی بزرگتری دارند. داشتن موهای چتری برای این خانم ها از کشیدگی صورت کاسته و صورتشان را متناسب می کند.
 
 
 
مدل مو
 
مدل موی مناسب صورت های پهن، مربعی و لوزی مانند
 
اگر حالت صورتتان بیشتر به شکل مربع نزدیک است از داشتن موهای چتری صرف نظر کنید. این مدل مو باعث پهن و مربعی تر شدن صورتتان می شود. موهای کوتاه زیاد به شما نمی آید.
 
موهایی که نه خیلی بلند است و نه کوتاه بیشتر برای شما بهترین انتخاب است. چون در این صورت شما می توانید دسته هایی از موهایتان را به جلو آورده، دور صورتتان و مخصوصا نواحی اطراف چانه بریزید و اینگونه به متناسب شدن حالت صورتتان کمک کنید.
 
صورت لوزی مانند صورتی با گونه های استخوانی است همراه با پیشانی و چانه ی کوچک. مدل مویی را انتخاب کنید که در آن مقدار موها در ناحیه ی گونه ها زیاد به نظر نرسد و در عوض سعی کنید در نواحی پیشانی و چانه بیشتر دیده شوند.
 
 
مدل موی مناسب صورت های گلابی شکل و قلبی شکل
 
صورت های گلابی شکل در اصطلاح صورت هایی هستند که در آن ناحیه ی فوقانی سر باریک و کوچک اند و در عوض ناحیه ی اطراف دهان پهن تر است. پس برای متناسب کردن پهنای صورت کافی است مقدار و حجم موها را در ناحیه ی بالای صورت افزایش دهیم.
 
صورت های قلبی شکل، درست برعکس صورت های گلابی شکل اند. یعنی صورتی با چانه ی کوچکتر و پیشانی پهن تر. در نتیجه موهای بلند برای این فرم صورت ها بسیار مناسب است.
 
 
منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2082

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0