تاریخ : دوشنبه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۳ Monday, 15 April , 2024
1

راز مدل موی فر زنان آفریقایی + تصاویر

راز مدل موی فر زنان آفریقایی + تصاویر

همه می دانید زنان آفریقایی به موهای فردار علاقه شدیدی دارند و اغلب آن ها همیشه با این مدل مو دیده می شوند. اما چگونه این موها فر میشوند؟

راز مدل موی فر زنان آفریقایی + تصاویر

در آفریقا رسوم و فرهنگ های خاصی وجود دارد که واقعا شگفت آور است. یکی از رسوم جالب آن موهای زنان آنهاست. درحالیکه زنان این کشور موهای خود را به طرز عجیبی می بافند و اهمیت بسیاری به مدل موهای خود می دهند.بافتهای آفریقایی اساس مشابه ای دارند ولی تنوع و شکلهایی که می توان با آن بر روی سر ایجاد کرد بسیار متفاوت است.
کشورهای مختلف آفریقایی بافتهای متفاوت دارند بطوری که آرایش و بافت موی هر فرد نشان دهنده ی کشور یا قبیله ی فرد مورد نظر می باشد.همه ی آفریقایی ها موهای فر ضخیم دارند.این نوع مو هرگز بر روی شانه ها نمی افتند بلکه بر حسب بلندی یا کوتاهی هاله ای متراکم از مو  بر روی سر ایجاد می کنند. جالب اینجاست که همه ی بافتهای آفریقایی برای خواباندن مو بر روی سر است. اما با طرح ها و اشکال متفاوت بر روی سر طراحی می شود.
زنان زیمبابوه ای موهای بلند و فردار را دوست دارند، اما درست کردن این موهای مصنوعی کار سخت و پیچیده ای است. آرایشگر باید موهای مصنوعی را رشته رشته جدا کند و بعد با سوزن کار آن را روی موهای واقعی مشتریان ثابت کند. برای تثبیت موهای مصنوعی، بعضی مشتریان درخواست می کنند که با یک کلاه گیس توری روی سر خود را بپوشاند و بعد موهای مصنوعی روی آن دوخته می شود.

 

آرایشگاه زنانه در آفریقا

لوسی که ده سال کار آرایشگری انجام داده، می گوید:هزینه درست کردن موهای مصنوعی برای مشتریان حدود ۱۰ دلار است و وی ماهانه یک صد دلار هزینه اجاره به رییس آرایشگاه می دهد و بقیه پول مال اوست. درآمد ماهانه وی به یک هزار دلار می رسد که در مقایسه با بیشتر شغل های رسمی بالاتر است.

خانمی اهل هاراره، پایتخت زیمبابوه معمولا هر دو هفته تا یک ماه مدل موی خود را عوض می کند. هزینه هر بزرگسال برای این کار حدود ۲۰ دلار است و مدل پیچیده به ۳۰ دلار هم می رسد و هزینه کمی برای یک خانواده معمولی نیست و گاهی اوقات هم دعواهای خانوادگی به دنبال دارد. در حال حاضر زیمبابوه در فصل تابستان به سر می برد، خبرنگاری پرسید آیا استفاده از موهای مصنوعی ضخیم رنج آور است؟ یکی از مشتریان پاسخ داد:اصلا راحت نیست، اما برای زیبایی خود این رنج را تحمل می کند.

آرایشگاه زنانه در آفریقا

آرایشگاه زنانه در آفریقا

آرایشگاه زنانه در آفریقا

آرایشگاه زنانه در آفریقا

نیاز زنان زیمبابوه به موهای مصنوعی باعث توسعه بازار موهای مصنوعی محلی شده است. قیمت این موها از یک دلار تا بیش از ده دلار است و بیشتر هم از آفریقای جنوبی، چین و کره جنوبی وارد می شود.

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=2271

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0