تاریخ : شنبه, ۱۲ اسفند , ۱۴۰۲ Saturday, 2 March , 2024
1

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ در دوره ویکتوریا

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ در دوره ویکتوریا

در این مطلب با عجیب ترین و نامتعارف ترین سرگرمی های تاریخ بشر در عصر ویکتوریایی لندن آشنا میشوید.

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ در دوره ویکتوریا

عجیب ترین سرگرمی های عصر ویکتوریایی

این گزارش قصد دارد تا عجیب ترین روش های سرگرمی را به شما معرفی کند؛ روزگاری که تکنولوژی تا این حد در زندگی مردم دنیا رسوخ نکرده بود.

در لندن در زمانی که به «عصر ویکتوریا» معروف است می توان عجیب ترین سرگرمی های تاریخ بشر را پیدا کرد. فقر و عدم وجود قوانین منظم باعث ایجاد سرگرمی های عجیب و نامتعارفی در این زمان شده بود که چند نمونه از آنها را خواهید خواند.

استنشاق سم
یکی از عجیب ترین نمایش های سرگرمی در لندن عصر ویکتوریایی استنشاق سم بود. فرد اجراکننده پودر گوگرد را آتش می زد و دود آن را استنشاق می کرد. سوختن گوگرد منجر به تولید اکسید گوگرد می شد و سم تولیدی از آن عواقبی همچون سوختگی، خفگی، گرفتگی ریه و از کار افتادن آنها را با گذشت زمان به همراه داشت.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

گرفتن مواد انفجاری در دست و منفجر کردن آن
یکی از خطرناک ترین روش های سرگرمی در لندن عصر ویکتوریایی بازی با مواد منفجره، گرفتن آن در دست و روشن کردن آنها بود که در مناسبت های مختلف صورت می گرفت و نتایج ترسناکی به بار می آورد.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

کشتن موشها با دندان
از دیگر سرگرمی های مردم این دوران بازی با موش های فاضلاب در شکل های مختلف بوده است. آنها سگ ها را در خیابان رها می کردند تا به شکار بزرگترین موش بپردازد و به تماشای این صحنه که برایشان بسیار هیجان انگیز بود می پرداختند. اما گاهی خودشان هم وارد عمل می شدند و برای نمایش قدرت و شایستگی خود، موش های فاضلاب را با دندان هایشان می کشتند. معروف ترین آنها مردی به نام «سالاماندار» است که با دندان در حالیکه دست هایش بسته بود توانست موش ها را بکشد.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

عروسک هایی که جرائم قتل را برای بچه ها نمایش می دادند
یکی از روش های سرگرم کردن بچه ها در عصر ویکتوریا، نمایش های عروسکی با موضوع قتل و جنایت بود. یکی از محبوبترین این نمایش ها به «مستر پانچ» شهرت داشت. او همه ی اعضای خانواده اش را کشته و فرزندش را از پنجره به بیرون پرتاب کرده بود و مأموری را که وظیفه ی دستگیری او را داشت با طناب به دار کشیده بود.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

ضربه های چکش برای سرگرم شدن
یکی دیگر از روش های سرگرمی در عصر ویکتوریایی این بود که فردی روی زمین دراز می کشید و روی سینه ی او سنگ بزرگی قرار می دادند و سپس با چوب و چکش تا می توانستند او را کتک می زدند.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

خرید لیوان های جنایی
به دلایلی که ما از آن اطلاعی نداریم، اماکن وقوع قتل و جنایت از شهرت زیادی در بین مردم این دوره برخوردار بود. مردم عصر ویکتوریا علاقه ی زیادی به بازدید از اماکن وقوع قتل داشتند و به محض وقوع قتلی در جایی، به محلی برای تفرج و گردش آنها تبدیل می شد. در این میان کسانی که برایشان رفتن به این مکانها مقدور نبود، به خرید لیوان هایی می پرداختند که روی آن ها تصویر قاتل و یا نشانه ای از حادثه نقاشی شده بود.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

حرکات ژیمناستیک سخت و خطرناک
خم کردن بدن و رساندن سر به نوک پا از جمله حرکات ژیمناستیکی محبوب در دوره ی ویکتوریا بود. این حرکات بسیار سخت و مستلزم آموزش های سخت از کودکی بودند. یکی از معروفترین این حرکات به این شکل بود که فردی به عقب روی زمین دراز می کشید و بچه های کوچک را با پاهایش مثل توپ به هوا پرتاب می کرد و دوباره آنها را با پا می گرفت.

عجیب ترین سرگرمی

عجیب ترین سرگرمی های تاریخ

منبع : namnak.com
لینک کوتاه : https://mag.tanposh-parsi.com/?p=49012

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0